Alışveriş Yaptığınız Kişiler Hakkında Yorumlarınız

juice (Erman)'dan ibanez TS9DX + Boss CH1 aldım. Kendisiyle msn'den görüşürken bile ne kadar iyi niyetli biri olduğunu anladım. Tereddüt etmeden parayı yolladım. Ve bana pırıl pırıl gönderdi pedalları sağolsun. En önemlisi, çok sıkı bir gitaristle tanışmış oldum. Kendisine kefilim, gözünüz kapalı alışveriş yapabilirsiniz. Teşekkürler Erman..

dimarzio nickli omer faruk'a boss cs-3 sattim. daha once kendisinden pedal almistim, tanisikligim vardi. tertemizdi pedal dedigi gibi. bu sefer de alacagim dedi ve 1 saat icinde bulusup aldi. hicbir sorun yasamadim hayirli olsun kendisine. gule gule guzel gunlerde kullansin :)

çok sağol kardeşim... onurda çok güvenilir ve sorunsuz bir arkadaştır... güvenip her türlü alışverişi yapabilirsiniz.. hızlı ve sorunsuz alışveriş için teşekkürler.. hayırlı olsun ikimizede ;)

bende DEF nickli arkadasınıza pod xt live sattım ...herturlu kolaylıgı sagladım kargoda gidip kargo parasında pazarlık bile yaptım..gondercegim gunun sabahı abi 25 mlyon haftasnu gondericem dedi ayv dedim..(pod xt live 600 ytl)..bankaya gelen para 570 di ..5 yatrcam brazdan dedi..oda yalan oldu 30 mlyon yalan oldu...bi kere msj attım borcunu vermeyi dusunuomusun die cvp gelmedi..bidahada dokunmadım..kendi vicdanına kalmiş bişi..''biz kimseye yanliş yapmadık rahat ol'' lafını sarfedenlere guvenmeyin abi..ii alişverişler..

musonari nickli Soner arkadaşımdan bad monkey aldım. Sonuna kadar güvenebilirsiniz kendisine.

Musonarı ---->Bad Monkey Almıştım.

Zalimus ----> Roland Cube Almıştım.

Cankup ---> Ehx/Morley Takası Yapmıştık.

Oytwon ---> --- Rp/Big Muff Takası Yapmıştık.

ManyaxTheLost ---> Bad Monkey Satmıştım.

Fade2black_ ---> Gitar Almıştım.

Ozgurmavimg ---> Gt2 Yaptırmıştım.

Lespaulfender --->Pedal Almıştım.

spiderrock (İnan Şahin) arkadaşımız ile mxr dyna comp - boss tr2 takası yaptık sorunsuz bir takastı kesinlikle güvenebilirsiniz.burdan bir kez daha teşekkür ediyorum kendisine

white_stratocaster-emrah'tan bir akustik gitar ve amfi aldım. ilgisi , titizliği ve dürüstlüğünden ötürü kendisine teşekkür ediyorum.. tekrar görüşmek ümidi ile.

flames0000'a Digitech Bad Monkey ve Morley Bad Horsie satilmistir araci oldugum alisveriste. Alacagim dedi ve ertesi gun aldi. Hayirli olsun, gule gule kullansin :)

öncelikle herkese kolay gelsin...!! ben sizlerle birşey paylaşmak istedim ve moderatör e danıştım oda burada olayı rahatlıkla anlatabileceğimi söyledi?

Okursanız Sevinirim..!!

arkadaşlar bundan bir yıl önce oytun ( turkrock kullanıcı adıyla oyteon_ ) bende ödünç olarak 110 lira para istedi..Ama 1 hafta içinde ödemek koşuluyla.Arkadaş aracı oldu bizde güvendik.O zamanlar da turkrocktan alış veriş yapıyordu ve 110 liraya bi amfi aldı.Zaten parayı da o amfiyi kaçırmaması için vermiştim.Sonra işi ticarete döküp amfiyi geldiği gün sattıp paramın üzerinden kazanç sağlamaya başladı tabi kendide üstüne birşeyler katmıştır.1 ay gibi bir süre için de ha verdim verecem işte yeni bir mal peşindeyim şu gün verecem öyle de böylede gibi bahanelerle geçiştirdi ve babasının tayini hakkariye çıkması üzerine taşınmak zorunda kaldılar ve ben o gitmeden paramı istedim son bir kez zar zor görüştüm onunla.ama yine bir sürü bahane sayarak sadece o an 30 lira verebileceğini söyledi.yada ben parayı toparlıyım sana yollarım diyerek gitti.Bizde arkadaş aracı oldu diye eyvallah dedik.Sonra gel zaman git zaman oytun işleri büyütmüş.Tabi oytunun burda yediği haltlardan hiç bahsetmiyorum.Bizzat arkadaşlarımla şahidim.Ne kadar doğru olmayan iş varsa ondadır yani? Ama ticaret i iyi yapar orası ayrı.Hele bir yıldır da dürüst ticaret yapıyor sanırım ki baya bi referans edinmiş kendine.neyse oytun sonradan kullanıcı adını değiştirmiş.gitarist_17 diydi sanırım ilk kullanıcı adı sonradan oytwon_ olarak alıp geçmişe süngerçekip devam etmiş etmiş de bizleri unutmuş?yada hesaba katmamış.O dur budur ben paramı alamadım bu heriften.2-3 hafta önce buldum kullancıı adını uzun araştırmalarım sonucu ve mesaj çektim hani paramız ne oldu diye? kendisi delikanlı olduğunu iddia ediyor dedim ki öyleysen bu zamana kadar üstüne yatıp da şimdi bahane sallıyorsun yine diye? ama hala aynı şeyleri söylüyor yok ben ona verdim buna verdim.falan filan fişmekan.benm anlamadığım bi durum var arkadaşlar bi insan borcuna sadık ve ödeyeceği kişinin adına,soyadına,cep numarasına ve msn adresine,ev adresine sahipse ödemek istediği an her türlü bu parayı ödeyebilir öyle değil mi?eskiden msn le felan görüşürdük ilk zamanlarda daha trabzondan gitmeden beni engelleyerek gitti..!! nerden biliyorsun derseniz arkadaşımda onlineyken bende gözükmüyordu? resmen kaçtı yani.ödemek isteyen adam her türlü parayı öderdi ben bunu ona anlatamadım..mesaj çektim turkrocktan dedim ki madem diyorsun ki benm kimsede borcum yok yap bi yiğitlik öde..! bende adam diyeyim..! adam telefon açar birşey yapar öder.oda mı olmadı ulaşamıyorsa ptt den adıma yatırır ve bi cepten haber eder yada burdaki arkadaşlarından haber gönderir er yada geç o haber bana ulaşır..Ha insan ödemek istemiyorsa bahanesi çook ona da eyvallah...!! Arkadaşlar benm diyeceğim bu kadar.Belki 110 lira az bir mebla dır katılırım ama benim başıma geldi başka kimseye gelmesin isterim..!! umarım bu mesajımı oytunun kendiside okurda buradan herkesin gözü önünde doğruları söyler? ya daha neler var yani anlatsam burda roman olur oytunun hayatı..!! neyse gerisi beni alakadar etmez ama siz siz olun dikkat edin...!! Bu forum çook iyi bir forum kirletmemek gerek bende 2-3 parça eşya aldım hatta aldığım arkadaşlarla da gayet sorunsuzca alış veriş yaptık hemde yakın zamanda oldu bir yada iki hafta oldu olmadı.O yüzden forumu ve güvenleri sarsacak olan insanlara satıcı ve alıcılara karşı herkes dikkatli olursa sevinirim...herkese hayırlı günler..

Yine bir "Yiğit Boğaz" yine "fender_mexico" vakası. İnanın arkadaşlar bıktım bu işten.

Bundan önce param kalmıştı yiğit'te onu alana kadar can çekiştirdi bana. Sonunda yatırdı parayı aylar sonra ya, ben de tükendim artık...

Aradan vakit geçti, yine "iyi" olduk yiğit ile. Sonra işim düştü. Gitar almam gerekiyordu Ankara'dan. Dedim yapar mısın Yiğit? Yaparım abi dedi. Yolladım parayı. Gitarı aldı, yanında 2 adet gitar teli ve 1 adet peg winder da alacaktı. Neyse "Gitarı verdim kargoya, ama telleri unuttum sanırım kutuya koymayı. Onu da HAFTAYA yollayım" dedi.

İyi dedim. Olsun teller de gelir dedim, acelesi yok. Gitar ulaştı bana. Teller yok. 1 hafta oldu, 2 derken 3-4-5... Aradan 4 ay geçti. Yiğit halen telleri yollayacak... Ha bu arada da gitarı yolladığı için olumlu feedback yazmıştım. üstüne de savunmuştum yiğit'i bir başlıkta.

Şimdi gelelim sonuca;
- Madem daha önce problem yaşadın bu elemanla, neden alışveriş yapıyorsun? --İyi niyet kurbanıyım. Hatalıyım, kabul ediyorum.

- 30 lira tutuyor toplamda. Bu kadar ufak bir konu için yazmaya değer mi? --Elbette değer. Hayatta en çok kızdığım olay "verilen bir sözün tutulmaması". Hadi yollamıyorum dese sorun yok. Derim ki şehiriçi masraf etti, git-gel yaptı, hakkını istiyor çocuk. Eyvallah derim. Ama onu da demiyor ki. "Abi yollayacağım" diyor her konuşmamızda. Güzel-hoş, ancak ev telefonunu arayıp ulaşabiliyorum kendisine. Ya meşgule atıyor ya da cevap vermiyor cepten aradığımda. Ben bunu "sorumsuzluk" olarak nitelendiriyorum. 4 ay cidden terbiyesizlik sınırını aştıracak bir süre...

-Yiğit elbet okursun bunu, telleri ister yolla ister yollama. Ben 30 lira kaybettim. 4 ay kaybettim. Sen neler kaybettin kazandın umrumda değil. senin olsun kazandıkların.

- Yiğit Boğaz (fender_mexico) ile alışveriş yapacak arkadaşlara sesleniyorum. Lütfen tek taraflı işlemlere girin bu üye ile. Mümkünse "elden" alışveriş yapın buluşarak. Çok da dikkat edin. Sözünün eri bir insan değil.

Ben bunları yazmayacaktım hiç, ama cidden zoruma gitti bugün. yiğit'i ayakta alkışlıyorum. bir numarasın yiğit.

mecmast demiş ki:
Yine bir "Yiğit Boğaz" yine "fender_mexico" vakası. İnanın arkadaşlar bıktım bu işten.

Bundan önce param kalmıştı yiğit'te onu alana kadar can çekiştirdi bana. Sonunda yatırdı parayı aylar sonra ya, ben de tükendim artık...

Aradan vakit geçti, yine "iyi" olduk yiğit ile. Sonra işim düştü. Gitar almam gerekiyordu Ankara'dan. Dedim yapar mısın Yiğit? Yaparım abi dedi. Yolladım parayı. Gitarı aldı, yanında 2 adet gitar teli ve 1 adet peg winder da alacaktı. Neyse "Gitarı verdim kargoya, ama telleri unuttum sanırım kutuya koymayı. Onu da HAFTAYA yollayım" dedi.

İyi dedim. Olsun teller de gelir dedim, acelesi yok. Gitar ulaştı bana. Teller yok. 1 hafta oldu, 2 derken 3-4-5... Aradan 4 ay geçti. Yiğit halen telleri yollayacak... Ha bu arada da gitarı yolladığı için olumlu feedback yazmıştım. üstüne de savunmuştum yiğit'i bir başlıkta.

Şimdi gelelim sonuca;
- Madem daha önce problem yaşadın bu elemanla, neden alışveriş yapıyorsun? --İyi niyet kurbanıyım. Hatalıyım, kabul ediyorum.

- 30 lira tutuyor toplamda. Bu kadar ufak bir konu için yazmaya değer mi? --Elbette değer. Hayatta en çok kızdığım olay "verilen bir sözün tutulmaması". Hadi yollamıyorum dese sorun yok. Derim ki şehiriçi masraf etti, git-gel yaptı, hakkını istiyor çocuk. Eyvallah derim. Ama onu da demiyor ki. "Abi yollayacağım" diyor her konuşmamızda. Güzel-hoş, ancak ev telefonunu arayıp ulaşabiliyorum kendisine. Ya meşgule atıyor ya da cevap vermiyor cepten aradığımda. Ben bunu "sorumsuzluk" olarak nitelendiriyorum. 4 ay cidden terbiyesizlik sınırını aştıracak bir süre...

-Yiğit elbet okursun bunu, telleri ister yolla ister yollama. Ben 30 lira kaybettim. 4 ay kaybettim. Sen neler kaybettin kazandın umrumda değil. senin olsun kazandıkların.

- Yiğit Boğaz (fender_mexico) ile alışveriş yapacak arkadaşlara sesleniyorum. Lütfen tek taraflı işlemlere girin bu üye ile. Mümkünse "elden" alışveriş yapın buluşarak. Çok da dikkat edin. Sözünün eri bir insan değil.

Ben bunları yazmayacaktım hiç, ama cidden zoruma gitti bugün. yiğit'i ayakta alkışlıyorum. bir numarasın yiğit.

arnatuile demiş ki:
Arkadaşlar Bugün fender_mexico nickli (Yiğit Boğaz) arkadaşla gitar ile amfi takasladık. Gayet güzel ve sorunsuz bir alışveriş oldu. Kendisine burdan tekrar teşekkür ederim gösterdiği güven anlayışı için.
Gitar Çok güzel paketlenmiş bir biçimde elime ulaştı. Hiç bir sorunu yoktu. Tabiri yerindeyse akordu bile kaçmamıştı :)
Kişilik olarak Gayet güvenilir anlayışlı ve ılımlı bir arkadaştır. Alış veriş konusunda kesinlikle güvenebileceğiniz birisidir. Bir alışverişin bu kadar kolay ve güzel bir şekilde yapıldığına pek rastlamadım. Daha ona 100 lira vereceğim var. Bana da bu konuda güvendiği için ve maddi sıkıntılarıma anlayışla yaklaştıgı için kendisine teşekkür etmek dışında kefil bile olabilirim.

Bu bahsettiğim alışverişi yaklaşık 2 ay önce yaptık ve yazdıgım yazı tamamı ile gerçektir.
Yigit babamın oglu değil. daha öncedenn de tanışmışlıgımız yoktu zaten.

konuştuk anlaştık 2 gün içinde takasımızı gerçekleştirdik ve üstüne vermem gereken 100 TL yi 2 taksite bagladık.
50 tl yi 1 hafta sonra
diger 50 TL yi 1 ay sonra yollayacaktım. Yolladım da.
En ufak bir sorun yaşamadım alış veriş ile ilgili.

Memcast (Emre) 'nın olayına gelince;
fender_mexico (yigit) emrenin alacagı gitar için bir yardım etmiş.

ee şimdi düşünüyorumda herşey güzelde benim bu şekilde alışveriş yaptıgım birisi bir takım tel için bunu yapar mı ??
Bana hiç mantıklı gelmedi.

Emrenin bahsettiği olay dogrudur. Herhangi bir yalanlama yapmıyorum. ama
yigitin bir takım tel için bunu yapacagınada inanmıyorum. Gerçek olarak düşündüğüm budur.

"Fender_mexico'nun (yigitin) gerçek bir sorunu vardır ki yada
bir problem yaşamıştır ki telleri gönderememiştir. "

Bu benim kişisel kanaatim. Durumun böyle olduguna inanıyorum

Emre'nin bu konuda haksız oldugunu söylemiyorum kesinlikle. Sadece yaşanan bir aksaklıktan ötürü durumun buraya geldiği düşüncesindeyim.

@armatuile
Hem diyorsun : "ee şimdi düşünüyorumda herşey güzelde benim bu şekilde alışveriş yaptıgım birisi bir takım tel için bunu yapar mı ??
Bana hiç mantıklı gelmedi".

Sonra da diyorsun ki:
"Emrenin bahsettiği olay dogrudur. Herhangi bir yalanlama yapmıyorum. ama
yigitin bir takım tel için bunu yapacagınada inanmıyorum. Gerçek olarak düşündüğüm budur".

Özetle Emre de haklı kendi içinde. Yiğit de haklı kendi içinde diyorsun. Nasreddin Hoca hesabı "eti kedi yedi".

-Şimdi bana gerçek adımla hitap ediyorsun. Ben seni tanımıyorum, hatırlamıyorum. Forumdaki kullanıcı adımla hitap etmeni rica ediyorum.
-Anladığım o ki yiğit'le konuşup bunları yazmışsın.
-Yiğit'le 2007 den beri tanışıyorum. Konuşuyoruz, alışveriş yapıyoruz. Şimdi sen kalkmış hayatında "bir kere" alışveriş yaptığın birini bana savunuyorsun. Dikkatini de çekerim 2006'dan beridir bu forumdayım. Sen 2009 üyesisin. Mantıken, hemen savunmaya geçmemeni tavsiye ediyorum sana. Kendine göre haklısın da, problemsiz alışveriş yapmışsın. Ama şöyle ki senin alışverişinde alacaklı olan Yiğit. Sen değil.
-Şimdi olayı dallandırıp seninle de tartışmaya girmek istemiyorum ki olay araya kaynamasın.
-Sen yiğit'e yapacağını yaptın ve bu kadarı yeterli diyorum ben. Yanlış anlama kimsenin kimseyi susturmaya hakkı yoktur ne bu forumda ne Türkiye sınırları içerisinde.
- "Emre'nin bu konuda haksız oldugunu söylemiyorum kesinlikle. Sadece yaşanan bir aksaklıktan ötürü durumun buraya geldiği düşüncesindeyim" demişsin en son olarak.

Yazdılarımı dikkatli okuduysan, "dört(4) ay" gibi bir zamandan bahsediyorum. Allah aşkına bu kadar süre zarfında toplamda "bir(1) saat" kargoya gidecek zaman bulunamaz mı?

Sonuç olarak, madem olaya bir şekilde dahil oldun. Bana bir iyilik yapar mısın? Yiğit ten rica da bulun bu olay çözülsün...

Geçmişi de kurcalayacak olursak, "seksen(80) lira" için de "altı(6) ay" dan fazla bir zaman bekletti beni yiğit. O zaman seninle alışverişi de yoktu :)

HALEN BEKLİYORUM. Verilen SÖZ üzerine telleri LÜTFEN yolla YİÐİT BOÐAZ.

herkese merhabalar emre ile bundan önce birçok sorunsuz alışverişim oldu kendisi dürüst özenli bi arkadaştır bu olaydan banada bahsetti biraz sanırım ufak tefek sıkıntılar var bende ankaradayım olayın çözülmesi açısından yiğit arkadaşımıza yardımcı olabilirim kargolamaya vakti yoksa telleri bana öm atsın numarasını bıraksın telleri ben alır kargolarım olayda böylece kapanmış olur kimseninde daha fazla canı sıkılmaz..

mecmast demiş ki:
@armatuile
Hem diyorsun : "ee şimdi düşünüyorumda herşey güzelde benim bu şekilde alışveriş yaptıgım birisi bir takım tel için bunu yapar mı ??
Bana hiç mantıklı gelmedi".

Sonra da diyorsun ki:
"Emrenin bahsettiği olay dogrudur. Herhangi bir yalanlama yapmıyorum. ama
yigitin bir takım tel için bunu yapacagınada inanmıyorum. Gerçek olarak düşündüğüm budur".

Özetle Emre de haklı kendi içinde. Yiğit de haklı kendi içinde diyorsun. Nasreddin Hoca hesabı "eti kedi yedi".

-Şimdi bana gerçek adımla hitap ediyorsun. Ben seni tanımıyorum, hatırlamıyorum. Forumdaki kullanıcı adımla hitap etmeni rica ediyorum.
-Anladığım o ki yiğit'le konuşup bunları yazmışsın.
-Yiğit'le 2007 den beri tanışıyorum. Konuşuyoruz, alışveriş yapıyoruz. Şimdi sen kalkmış hayatında "bir kere" alışveriş yaptığın birini bana savunuyorsun. Dikkatini de çekerim 2006'dan beridir bu forumdayım. Sen 2009 üyesisin. Mantıken, hemen savunmaya geçmemeni tavsiye ediyorum sana. Kendine göre haklısın da, problemsiz alışveriş yapmışsın. Ama şöyle ki senin alışverişinde alacaklı olan Yiğit. Sen değil.
-Şimdi olayı dallandırıp seninle de tartışmaya girmek istemiyorum ki olay araya kaynamasın.
-Sen yiğit'e yapacağını yaptın ve bu kadarı yeterli diyorum ben. Yanlış anlama kimsenin kimseyi susturmaya hakkı yoktur ne bu forumda ne Türkiye sınırları içerisinde.
- "Emre'nin bu konuda haksız oldugunu söylemiyorum kesinlikle. Sadece yaşanan bir aksaklıktan ötürü durumun buraya geldiği düşüncesindeyim" demişsin en son olarak.

Yazdılarımı dikkatli okuduysan, "dört(4) ay" gibi bir zamandan bahsediyorum. Allah aşkına bu kadar süre zarfında toplamda "bir(1) saat" kargoya gidecek zaman bulunamaz mı?

Sonuç olarak, madem olaya bir şekilde dahil oldun. Bana bir iyilik yapar mısın? Yiğit ten rica da bulun bu olay çözülsün...

Geçmişi de kurcalayacak olursak, "seksen(80) lira" için de "altı(6) ay" dan fazla bir zaman bekletti beni yiğit. O zaman seninle alışverişi de yoktu :)

HALEN BEKLİYORUM. Verilen SÖZ üzerine telleri LÜTFEN yolla YİÐİT BOÐAZ.

-Yigitle takas yolu ile tek bir alışveriş gerçekleştirdim. Buda sorunsuz bir şekilde yaşandı.
Buyuzden Yigit hakkında böyle bir yazı görünce bende yaşadıgım olayı anlattım.

-Ayrıca yigitle konuştugum falan yok. Beni nereden tanıyorsun diye birşey sormuştun. Daha önce bir alış veriş ile ilgili sorun yaşadım seninle alışveriş gerçekleşmedi. Onu burada tekrar yazmanın hatırlatmanın yada ortamı germenin bir anlamı olmadığını düşünerekten belirtmedim.

-Burası "Alış veriş yaptığınız kişiler hakkında yorumlarınız" konusu olduğu için bir kişi hakkında doğru,yanlış iyi, kötü gibi tartışmaların yapıldığı bir yer ise, Bende üstüme düşeni yapıp yigit hakkında düşüncelerimi belirttim.

Eleştrine saygı duyuyorum.
Yiğitle görüştüğümde bu konuyu kendisine bildiricem.

"Eleştrine saygı duyuyorum.
Yiğitle görüştüğümde bu konuyu kendisine bildiricem".

Şimdi oldu işte. Duyarlılığın için teşekkür ederim.

"Daha önce bir alış veriş ile ilgili sorun yaşadım seninle alışveriş gerçekleşmedi. Onu burada tekrar yazmanın hatırlatmanın yada ortamı germenin bir anlamı olmadığını düşünerekten belirtmedim".

Olayın detaylarını hatırlamıyorum. Eğer seni halen rahatsız eden bir durum ise ve sana karşı para, alet(ekipman) hatta en basitinden bir özür borcum olduğunu düşünüyorsan; ö.m atabilirsin. Konuşalım olayı. Cidden hatırlamıyorum çünkü.

Geri