Alışveriş Yaptığınız Kişiler Hakkında Yorumlarınız

mecmast demiş ki:
Olayın detaylarını hatırlamıyorum. Eğer seni halen rahatsız eden bir durum ise ve sana karşı para, alet(ekipman) hatta en basitinden bir özür borcum olduğunu düşünüyorsan; ö.m atabilirsin. Konuşalım olayı. Cidden hatırlamıyorum çünkü.
Beni şu anda rahatsız eden hiç bir sorun yok. Durumu hatırlama maksatlı Ö.m attım.
niyetim burda herkesle kavga eder gibi tartışmak değil,
herkesle iyi geçinmek varken.
Biz seninle ürün konusunda anlaşamadık. tek sorunumuz buydu.
En büyük derdimiz de bu olsa keşke
Bana hiç bir borcun yoktur.

Daha yeni yazma fırsatı buluyorum foruma...

@arnatuile
ö.m'ni cevapladım. Sorun halloldu umarım. :)
Şu an itibariyle Ankara'ya gelmiş bulunmaktayım. (24.08.2009 - 22:40)

Yiğit Boğaz'a yaptığım ulaşma çabaları aşağıdaki gibidir:
24.08.09 - 16:22 = Yiğit'e Cep telefonumdan kısa msj attım ve geleceğimi bildirdim. Nasıl görüşelim dedim. (cevap gelmedi)
24.08.09 - 19:32 = Yiğit'in cep numarasını aradım. Sonuna kadar çaldı. Kapandı sonra. Cevap yok.
20.08.09 - 22:30 = Yiğit'in cep numarasını aradım. Sonuna kadar çaldı. Kapandı sonra. Cevap yok.

Arkadaşlar olay ortada. Yozgat'tan çıktım geldim. Yine de olumlu bir gelişme yok.

Yorumu forum sakinlerine bırakıyorum.

ustam ne diyebilirim ki bende sana katılıyorum bu konuda mecmast arkadaşım..!! belki 1000 iyi güzel alışveriş yapmıştır bir kişi ama bazen de arada köşede atladığı böyle iyi iş yapmadığı olayı böyle çarpıttığı işler vardır..!! bendede oldu 2 yazı yukarıda bahsettim..ama sözüm şu ki ben şunu bilirim..Para ödemek isteyen adam bir şekilde bulur borcuna sadık olan kişi onu bir şekilde sorunsuzca halleder ve işine özen gösteren bir kişi de işini yapmak istediği sürece aksatmaksızın bir şekilde yapar..!! Ha ama adam yapmak istemedikten sonra davul zurna da çalsan nafile...!! :) umarım güzel bi açıklama olmuştur..

yunusbatmaz demiş ki:
öncelikle herkese kolay gelsin...!! ben sizlerle birşey paylaşmak istedim ve moderatör e danıştım oda burada olayı rahatlıkla anlatabileceğimi söyledi?

Okursanız Sevinirim..!!

arkadaşlar bundan bir yıl önce oytun ( turkrock kullanıcı adıyla oyteon_ ) bende ödünç olarak 110 lira para istedi..Ama 1 hafta içinde ödemek koşuluyla.Arkadaş aracı oldu bizde güvendik.O zamanlar da turkrocktan alış veriş yapıyordu ve 110 liraya bi amfi aldı.Zaten parayı da o amfiyi kaçırmaması için vermiştim.Sonra işi ticarete döküp amfiyi geldiği gün sattıp paramın üzerinden kazanç sağlamaya başladı tabi kendide üstüne birşeyler katmıştır.1 ay gibi bir süre için de ha verdim verecem işte yeni bir mal peşindeyim şu gün verecem öyle de böylede gibi bahanelerle geçiştirdi ve babasının tayini hakkariye çıkması üzerine taşınmak zorunda kaldılar ve ben o gitmeden paramı istedim son bir kez zar zor görüştüm onunla.ama yine bir sürü bahane sayarak sadece o an 30 lira verebileceğini söyledi.yada ben parayı toparlıyım sana yollarım diyerek gitti.Bizde arkadaş aracı oldu diye eyvallah dedik.Sonra gel zaman git zaman oytun işleri büyütmüş.Tabi oytunun burda yediği haltlardan hiç bahsetmiyorum.Bizzat arkadaşlarımla şahidim.Ne kadar doğru olmayan iş varsa ondadır yani? Ama ticaret i iyi yapar orası ayrı.Hele bir yıldır da dürüst ticaret yapıyor sanırım ki baya bi referans edinmiş kendine.neyse oytun sonradan kullanıcı adını değiştirmiş.gitarist_17 diydi sanırım ilk kullanıcı adı sonradan oytwon_ olarak alıp geçmişe süngerçekip devam etmiş etmiş de bizleri unutmuş?yada hesaba katmamış.O dur budur ben paramı alamadım bu heriften.2-3 hafta önce buldum kullancıı adını uzun araştırmalarım sonucu ve mesaj çektim hani paramız ne oldu diye? kendisi delikanlı olduğunu iddia ediyor dedim ki öyleysen bu zamana kadar üstüne yatıp da şimdi bahane sallıyorsun yine diye? ama hala aynı şeyleri söylüyor yok ben ona verdim buna verdim.falan filan fişmekan.benm anlamadığım bi durum var arkadaşlar bi insan borcuna sadık ve ödeyeceği kişinin adına,soyadına,cep numarasına ve msn adresine,ev adresine sahipse ödemek istediği an her türlü bu parayı ödeyebilir öyle değil mi?eskiden msn le felan görüşürdük ilk zamanlarda daha trabzondan gitmeden beni engelleyerek gitti..!! nerden biliyorsun derseniz arkadaşımda onlineyken bende gözükmüyordu? resmen kaçtı yani.ödemek isteyen adam her türlü parayı öderdi ben bunu ona anlatamadım..mesaj çektim turkrocktan dedim ki madem diyorsun ki benm kimsede borcum yok yap bi yiğitlik öde..! bende adam diyeyim..! adam telefon açar birşey yapar öder.oda mı olmadı ulaşamıyorsa ptt den adıma yatırır ve bi cepten haber eder yada burdaki arkadaşlarından haber gönderir er yada geç o haber bana ulaşır..Ha insan ödemek istemiyorsa bahanesi çook ona da eyvallah...!! Arkadaşlar benm diyeceğim bu kadar.Belki 110 lira az bir mebla dır katılırım ama benim başıma geldi başka kimseye gelmesin isterim..!! umarım bu mesajımı oytunun kendiside okurda buradan herkesin gözü önünde doğruları söyler? ya daha neler var yani anlatsam burda roman olur oytunun hayatı..!! neyse gerisi beni alakadar etmez ama siz siz olun dikkat edin...!! Bu forum çook iyi bir forum kirletmemek gerek bende 2-3 parça eşya aldım hatta aldığım arkadaşlarla da gayet sorunsuzca alış veriş yaptık hemde yakın zamanda oldu bir yada iki hafta oldu olmadı.O yüzden forumu ve güvenleri sarsacak olan insanlara satıcı ve alıcılara karşı herkes dikkatli olursa sevinirim...herkese hayırlı günler..

şimdi buna sadece gülüyorum başka da bi tepki veremiyorum :) benim fukuatlarım varmış fln fln.buyur yunus bey anlat herkes bilsin vukuatlarımı ?? senin yalancı dolandırıcı arkadaşın olan uğurun anlattıklarına inanınıyosun ? şaka gibi..o inandığın adam bar da organizasyon yapıp 700 lira borcun altına girip sonrada bara benim ismimi verip olaydan sıyrılmaya çalışan bi insan-- benim patronumun evinde kalıp küpesini yüğünü çalıp benim üstüme yıkmaya çalışan bi insan..sonrada bunları kendi açısından anlatıp beni lekelemeye çalışan insan..ee tabi ondan 2 yıl snra gitara başlayıpta 450 kişinin önünde eline verirsem böyle çocuklar yapıcaını tahmin etmeliydim bilseydim bu kadar üstüne gitmezdim :) bu organizasyon yapmaya çalıştığı mekanda hırsızlık yapmaya çalıştığı evin sahibide trabzonda iki tarafta uğuru aramakta yani oytun ak konumda :) bunları neden yazdım ?? senin yazdıklarını ve seni kaile aldığımdan değil forumdaki arkadaşların senin boş ağzından çıkan cümleler yüzünden benim için acaba dememeleri için yani onları kaile aldığım için üzerine alıp sevinme :) asıl mevzuya gelirsek bu bahsettiğimiz 3. şahıs uğur benim yunusla tanışmamı sağlayan adamdır.benim doğrudur yunusa 110 lira vereceğim vardı ve trabzona tekrar konser için geldiğimde bizzat uğura elden verdim yunusa vereceğini kapı komsusu olduğunu söyledi.trabzonda 3 günlük bi vaktim vardı 2 gün provaya ayırabildim 3. gün zaten iptal kusura bakma ama bu engamede seninle kaybedicek vaktim yoktu.seni kazıklayan kendi arkadaşın.bu arada üyeliğimi nie değiştirdim ?? yaptığım herangi bi yanlıştan dolayı değil yaptığım kural hatasından dolayı banladım nick değişikliğinin sebebi budur.2 yıldır bu forumda alım satım yaparım bilen gayette iyi bilir kimseye 3 kuruş hakkım geçmemiştir kimseninde bana..bunları okuyan arkdaşlarım alış weriş yaptığım insanlar sanırım destek olacaklardır.normal şartlarda bu yazdıklarını dikkate almam bile ama öyle bi senaryo yazmışsınki inan bi an acaba yaptımmı cidden diye düşündüm o derece :)

darkside7 nickli arkadaşımdan seymour duncan sh-2n manyetik aldım. kendisine problemsiz bir alışveriş olduğu için burdan teşekkür ediyorum. tek pürüz ürünün mardinden gelmesinin uzun sürmesiydi ki kendisiyle hiçbir alakası yok ptt kargonun işleyişi böyleymiş:) zaten ürünü alırken de bu konudan haberdar etmişti beni. manyetik de aynı kendisinin ilanda tarif ettiği gibi çıktı. yaşasın iyi niyetli turkrock forum kullanıcıları:))

yunusbatmaz demiş ki:
Para ödemek isteyen adam bir şekilde bulur borcuna sadık olan kişi onu bir şekilde sorunsuzca halleder ve işine özen gösteren bir kişi de işini yapmak istediği sürece aksatmaksızın bir şekilde yapar..!! Ha ama adam yapmak istemedikten sonra davul zurna da çalsan nafile...!! :) umarım güzel bi açıklama olmuştur..

Eline, ağnıza sağlık. Aynen dediğin gibi hocam olay. Ben adamın ayağına kadar gitmişim buluşmamış benimle. Daha da ne yapayım ki? Her ne olursa olsun; aklıma en basitinden şu geliyor: bırakırsın bir yere Kızılay'da. Bir mağazaya mesela. Gider alırım ben de. Çok basit bir olay... Zorla da olacak bir şey değil. Mekan basacak da halim yok. Gerçi gitmişken aldım 2 takım tel. Kafamız rahat olsun gerisi boş.

oytun anlamadığım birşey oldu kbakmayın

110 lira borcun bu arkadaşaydı
ama sen 1 gün boş vaktin olmasına rağmen 'onla kaybedecek vaktim yoktu' diyerek, dolandırıcı olduğunu bildiğin bir aracıya verdin parayı ?

Lütfen yanlış anladığımı söyle :)

diMarzio nickli Ömer Faruk ile bir alışveriş gerçekleştirdik.

Df-7 aldım kendisinden.Gerçekten çok temizdi İlgisinden ve uygun fiyatından ötürü teşekkür ediyorum tekrar.Henüz denemedim ama sorunsuzdur mutlaka :)

Güvenilir bir arkadaş.

Çarşamba günü takas için konuştuğumuz MERT KASABOÐLU ile takas gerçekleştirdik.Kendisininden Marshall AVT50 Valveste 2000 Model amfi aldım.Telefonlarda takas olmadan önce çok kibar devamlı arayan ilgili bir insandı.Bana amfi'de sorun çıkarsa geri alacağını herhangi bir durumda bunların hiç sorun olmayacağını söyledi.Amfi elime geçti.Drive'da inanılmaz bir dip gürültüsü vardı.Ve reverb çalışmıyordu.Bende ati_tan nickli ADD+ Pedals atiila abi'ye amfiyi götürdüm.Amfinin reverb tankı bozuk lamba ömrü bitmiş ve birkaç devre elemanında sorun çıkmış...Şimdi defalarca aramama rağmen kendisi telefonlarımı açmadı.Forumdan ö.m. ile iletişim kurduk.Bana HAKAN ALDEMİR'den amfiyi aldığını aldığı gibi yolladığını bu durumda amfi'nin tamir ücretini onun ödemesi gerektiğini söylüyor.Ben amfiyi HAKAN ALDEMİR nickli arkadaştan almadım.Bu durumda olayda onunla muhattap değilim.Ve şimdi son attığı mesajda bir sürü bahane sürerek bu masrafı karşılayamam diyor.Aletlerimide geri yollamıyor kargo parasına say amfiyi yaptır yok ben 39 ytl kargo ödedim sen 19 ytl ödedin hesabı yapıyor.Tamam bu iyiliği bana karşı oldu 19 ytl kargo ödedim fakat programa çıkabilmek için 40 YTL ödeyip amfi kiraladım.Birde bu masrafı ödemek zorundamıyım?Bu amfiyi ben yaptırırım sorun değil.fakat tüm bu sıkıntılarım için kendisini pazartesi savcılığa şikayet edeceğim...Alışveriş yapacak arkadaşlar yapmadan önce güzel iletişime aldanmasın 100 kere düşünsün...İyi günler...

Emigrate nickli emre kasaboğlu amfi'nin tamir masrafını ödemiştir.Belli bir uğraşıdan sonra olduysada yinede kendisine teşkkür ederim...

mecmast demiş ki:
yunusbatmaz demiş ki:
Para ödemek isteyen adam bir şekilde bulur borcuna sadık olan kişi onu bir şekilde sorunsuzca halleder ve işine özen gösteren bir kişi de işini yapmak istediği sürece aksatmaksızın bir şekilde yapar..!! Ha ama adam yapmak istemedikten sonra davul zurna da çalsan nafile...!! :) umarım güzel bi açıklama olmuştur..

Eline, ağnıza sağlık. Aynen dediğin gibi hocam olay. Ben adamın ayağına kadar gitmişim buluşmamış benimle. Daha da ne yapayım ki? Her ne olursa olsun; aklıma en basitinden şu geliyor: bırakırsın bir yere Kızılay'da. Bir mağazaya mesela. Gider alırım ben de. Çok basit bir olay... Zorla da olacak bir şey değil. Mekan basacak da halim yok. Gerçi gitmişken aldım 2 takım tel. Kafamız rahat olsun gerisi boş.

bu olay benlemi yaşandı ? :)

reddiye demiş ki:
oytun anlamadığım birşey oldu kbakmayın

110 lira borcun bu arkadaşaydı
ama sen 1 gün boş vaktin olmasına rağmen 'onla kaybedecek vaktim yoktu' diyerek, dolandırıcı olduğunu bildiğin bir aracıya verdin parayı ?

Lütfen yanlış anladığımı söyle :)

abi olay o kadar karmaşıkki.ben 3 günlüğüne trabzona gelmişim.hara güre sürekli stüdyo kafamızı kaldıramıyoruz.1 günlük boşluktan kastım stüdyodan cıkıp mekana gidip tonları ayarlamak arkasından bi üstümüzü değiştirip geceye başlamak..bu esnada tekrarlıyorum bu olaya ayırıcak vaktim yok.karşıma bizi tanıştıran şahıs çıktı ve bu şahış yunusun aile dostu yani beni kandırabilir dolandırabilir ama yunusu dolandıramaz komşuları uzun zamandır ailece görüştükleri insan.bende uğuru gördüm uğura verdim parayı ve götüreceğinden emin olarak.yapabileceğim daha fazla bi açıklama yok ve bu olaydan yara alanlara bi ilacım.benden bu kadar.kaç kişi alış weriş yaptı bu forumda benle kimin benden 1 lira alacağı kalmış ? bu olayı kaile almıyodum ama harbiden siz ciddiye alıyosunuz :) neyse bu konu benim için burda kapandı isteyen beni dolandırıcı olarak görsün yapacağım veya yazacağım hiç bişi kalmadı bol alış verişli günler :)

yazılanlaırn hepsini okuyacak kadar vaktim olmadı ama bende yazayım dedim..zaten uzun zamandır yokum piyasada çünkü askerdeyim daha bitmedi askerlik,belirtmek istedim arkadaslar.. =) konu ne tam olarak anamamakla beraber sadece ben tanıdıgım Oytun arkadasımın kusuru nedir onu merak ettim .. oytun yaz aylarında peki bi mekan degiştirmek zorunda kalıyor yapacagı işler bazen aksayabiliyor yada gercekleşemiyor ama eninde sonunda gercekleştirir..oytunun dolandırıcılıkla bi ilgisi oldugunu düşünen arkadaslar varsa yannıs düşündüklrini ifade etmek isterim..sanaldan ziyade oytun arkadasımla sosyal arkadaslıgımızda mevcut fırsat buldukca görüşüyoruz yaz aylarında vs. ayrıca bi cokta alısverişim oldu oytunla yeri geldi birbirimize bedava karsılık beklemeden ürünler verdigimiz bile oldu...uzun lafın kısası oytun arakdasımıza güven konusunda icinizde bi çelişki olmasın ...hayırlı günler herkese...

Yanlış anlaşılma var sanırım. Benim sorunum Oytun'la değil :) Yiğit Boğaz (fender_mexico) adlı üyeyle.

"yunuzbatmaz" benim olaya bir yorum yaptı. Ben de yaptığın yorum doğru hocam dedim. Oytun'la da görüşür, konuşuruz msn üzerinde. Bir alışverişimiz olmadı. Yani Oytun ben senin olayını bilmiyorum. :)

arkadaşlar ancak cevap vermeye fırsatım oldu kusura bakmayın..!! oytun belki forumda doğru dürüst alış veriş yapıyor olabilir..birşey diyemem ben sadece bana yaptığı olayı bilirim ve paylaşmak istedim..Kimsede borcum yok diyor ya ona takıldım..Hocam ben oytuna parayı elden direkt kendisine verdim o gidiyor ödeme arkadaşıma güya yapıyor işe bak :) o arkadaşla aralarında bi kazıklaşma olmuş olabilir o benm sorunum değil..benm sorunum benm paramın bana gelmemiş olması..ve uğur denilen arkadaşım da para almamış oytuntan bu konu üstünde.çünkü ben kendisi aracılığıyla verdim parayı alsa getirir verirdi.Ha vermedi orası oytunla uğur arasında madem biliyosun seni dolandırıyor uğur sende onu dolandırıyosun verme parayı ona tabi bu oytunun hikayesi...Benim bu konuda ki sorum şu bir kişiye para ulaştırmak bu kadar mı zor..Oytunu burda 3-4 gün önce gördüm hatta onunla da konuştuk dedim anlattım arkadaşlarda yanımdaydı ve bana hak verdiler...Tam anlamıyla şunu dediler " bu çocuk parayı sana elden verdi sen gittin uğura verdiğini söylüyorsun bu konuda yunus %100 haklı senin hatan parayı eğer verdiysen uğura vermek o çocuk çünkü gelip sana vermiş ha oytun sana da gelince senin durumun şaibeli bul uğuru hallet dedi" bu sözü de söyleyen oytunun samimi arkadaşı bu arada...Ve oytunla yüzyüze de konuşmuş biri olarak durum budur..o diyor ki ben uğura verdim ben de diyorum ki hani param..o öyle geçiştiriyor bende hakkımı arıyorum..Burda yazılanlara da şahit olan arkadaşlarım da var...!! belki oytunun burda referansı çook iyi satış yapıyor ona karışmıyorum ama bu olayı da bilmenizi istedim..olay bu..!!! sorusu olanı her türlü yanıtlayabilirim oturup tartışadabiliriz..görür bakarız kim haklı kim haksız...!!

ha bu arada oytunu görmem şöyle olduu..yolda yürürken arkadaşım dedi ki bu sana borcu olan çocuk değilmiydi dedi..öyle 4 adım uzağımızdan başka bi yere gidiyodu...peşinden gittik seslendikk..sonra bana bi tanışabilir miyiz çekti :) çok komikti yani..oturup kavga edecek halim yok yain bu yaştan sonra adam gibi borcumu istemeye geldim dedim :) o anı bi hayal edin gerisini siz düşünün..bi saat konuştuk o aynı şeyleri söyledi bende aynı şeyleri...ve bende en son Hakkımı helal etmediğimi söyledim öyle gitti..!! daha diyecek başka birşey bulamadığım için ne desem bi bahanesi var hep ne diyeyim daha bende Hakkımı Helal etmiyorum oytuna burdan da herkes bilsin...

Merhabalar,

diabolique arkadaşımdan aldığım Sh-1n manyetik bugün elime ulaştı. Aynen söylediği gibi tertemiz sorunsuz bir ürün almış oldum

Daha da önemlisi ürün ambalajına sıkıştırılmış iki adet pena yoğun iş güç arasında pozitif enerji veren, yüzümü güldüren bir jest oldu.

Bence, herzaman akılda kalan yaptığımız alışverişler, alıp sattığımız ürünler değil insanlara kendisini nasıl hissettirdiğimizdir.

Bu keyifli alışveriş için kendisine çok teşekkür ediyorum.

Saygılarımla,

Eren.

sinan123 rumuzlu arkadaşım bana abd'den manyetik getirdi ve istanbul'dan ankara'ya güzel bir paket içinde kargoladı. Sayesinde burada bulamadığım çok özel bir manyetiğe daha (seymour duncan SVR-1) sahip oldum.
Kendisine çok teşekkür ediyorum.

Geri