Alışveriş Yaptığınız Kişiler Hakkında Yorumlarınız

masterofmasters demiş ki:
Normalde hiç yazmak istemezdim ama rencide etmemek için isim vermeden olumsuz bir durumu aktarmak istiyorum.. bir arkadaşımın elektrogitara yeni başlayan oğluna özellikle "marshall" küçük bir amfi almak için sitede satan bir kaç arkadaşa ö.m. attım.. (bir arkadaşa da ibanez amfi için.. marshall olmazsa denemek istedim).. Bir arkadaşla 12 Kasım Cuma günü telefonda, görüp denemek koşuluyla amfinin durumuna göre, özellikle sitedeki açıklamalarına aynen uyuyorsa kesin alacağımı söyleyerek anlaştık.. hatta sordu, kesin alacak mısınız diye.. "yani amfiyi zaten biliyorum, sitede yazdıkların doğruysa ve tamiri vs yoksa kesin alıcam" dedim.. ama Cuma günü işim yoğun olduğu için Cumartesi, o da olmazsa ona uygun diğer bir zamanda deneyeceğimi söyledim, anlaşmaya vardık... (Bundan sonra benden haber bekleyen başka bir arkadaşa da mg15cdr amfisini maalesef almayacağımı, satabileceğini söyledim...ve maalesef satılmış.. ve yine maalesef bizim ufaklığa amfi buldum dedim ve mahçup oldum).. 13 Kasım Cumartesi öğle civarı arkadaşı 2 kere aradım, teli kapalıydı.. siteye baktım aktif mi diye, ilanına da amfinin satıldığını yazmış, beni kastettiğini düşündüm.. sonra kendisi beni aradı ve amfiyi Cuma günü başkasına sattığını söyledi. Sözleştiğimiz için acayip şaşırdım, nasıl filan dedimse de gayet normal yani adam satmış ve yapacak birşey kalmamış.. Önce yapacak birşey yok artık, hayırlısı vs dedim ama düşününce oldukça rahatsız oldum...

Site içinde hiç satış yapmadım ama bir kaç alet, gitar vs aldığım oldu.. ama mesleğim icabı ticareti bilirim, "söz uçar yazı kalır" lafı neden var çok çok iyi bilirim.. Öncelikle alışverişin çok basit bir kaç kuralını öğrenmemiş, söz vermenin ne olduğunu bilmeyen insanlarla bilmeden muhatap olmak durumundayız maalesef.. Arkadaşlar insanın sözünü tutamaması için "MÜCBİR SEBEB" gerekir, sözünden dönmesi içinse "DÖNEK" olması... insan lafını bilerek konuşursa, ne söz verdiğini bilir ve unutmaz, sonra da kıvırmak zorunda kalmaz, karşısındakini de zor durumda bırakmaz.. yok düsturu böyle olan tipler, ticareti bu sananlar varsa karşıma çıkmazsa iyi olur, kalbini kırarım..

serzenişimle vaktinizi aldıysam affola , kusuruma bakmayın

Bu kişi kimse ismini bizimle paylaşırsanız, biz de madur olmayız. Forum gerçekten de satış yapmayı bilmeyen çoluk çocuk kaynıyor.

"melihmelih" nickli Melih'den Footswich aldım. Gayet güzel paketlenmiş, açması zor oldu :) Deneme imkanım olmadı ama eminim sorunsuzdur alet. Zaten ben havaleyi yapamayacağını, maddi durumumun sıkışık olduğunu bildirdiğim halde göndermeyi teklif etti. Kendisine güveni için sonsuz teşekkürler tekrardan.

Kolay gelsin...

_Mr_Crowley_ demiş ki:
Bu kişi kimse ismini bizimle paylaşırsanız, biz de madur olmayız. Forum gerçekten de satış yapmayı bilmeyen çoluk çocuk kaynıyor.

Telefondaki konuşmamızdan, kendisinin de yaptığının doğru olmadığını anladığını düşündüğüm için ve cihazı sattığım kişi çok ısrar etti, o yüzden satmak zorunda kaldım dediği için ismini vermeyeceğim... ama yaptığı çok ayıp, dediğim gibi bu bir "ahlak" ve "neyi düstur edindiğin" meselesi..

buraya da hem yapılana çok kızdığım, hem de bu davranışın yanlış olduğunu en azından iki üç arkadaş okur da eğer bu zihniyetteyse belki vazgeçer, insanların vaktini boş yere çalıp, canını sıkmaz diye yazdım..

Sinan123 kardeşim ile bir alışverişe başladık. Siparişlerim bugün verilecek. Ama şu ana kadar bile sağolsun çok ilgilendi. Şimdi ekipmanlarımı bekliyorum merakla :)

Ekleme : Ve ürünler elime ulaştı, herşey için çok teşekkür ediyorum, rahatlıkla güvenebilirsiniz Sinan'a.

nurialcho kullanıcı adlı Gökhan Bey'den gitar aldım.
Gerçekten çok ilgilendi benimle. gitarı deneyemeyeceğim için video kayıt yaptı vs.
Tekrardan teşekkür ederim

Merhabalar,
Dün stevie_ray ile sorunsuz bir alışveriş gerçekleştirdik. Biraz da trafiğin azizliğine uğrayıp, kendisini beklettiğim halde gayet sevecen ve sıcak kanlıydı :)
Çok teşekkür ediyorum tekrar.

AykanKK nickli Aykan kardeşime teşekkür ediyorum, kendisine Electro Harmonix Deluxe Delay pedalı sattım, parayı söz verdiği saatte, günde yolladı ama ben (Özel işler yüzünden) 1 gün gecikmeli yolladım, sorun etmedi, anlayışla karşıladığı için teşekkür ederim, kendisine kefilim.

Güle güle kullan kardeşlik :)

semizotu25 demiş ki:
AykanKK nickli Aykan kardeşime teşekkür ediyorum, kendisine Electro Harmonix Deluxe Delay pedalı sattım, parayı söz verdiği saatte, günde yolladı ama ben (Özel işler yüzünden) 1 gün gecikmeli yolladım, sorun etmedi, anlayışla karşıladığı için teşekkür ederim, kendisine kefilim.

Oy, oy :D Lafı olmaz kardeşim canın sağolsun. Aleti denedim müthiş alet, Mehmet'e sonsuz teşekkürler tekrardan. Penguen için ekstra teşekkürler ayrıca :D

Ha ona referans olurum yazmama gerek yok sanırım 8)

AykanKK demiş ki:
semizotu25 demiş ki:

Oy, oy :D Lafı olmaz kardeşim canın sağolsun. Aleti denedim müthiş alet, Mehmet'e sonsuz teşekkürler tekrardan. Penguen için ekstra teşekkürler ayrıca :D

Ha ona referans olurum yazmama gerek yok sanırım 8)

Eyvallah, hayırlı olsun tekrardan, güle güle oku :) Görüşürüz.

DİKKAT! Forumda çeşitli kullanıcı isimleriyle barınan, [email protected] messenger adresine sahip şahıs ile iletişime geçmenizi önermem. Keza 13-14 yaşlarındaki bu şahıs insanların zamanını çalmaktan başka bir işe yaramamaktadır. Üstelik seviyesizliği de hat safhadadır.

Forumda sorunsuz alışverişte bulunduğum bazı kişilerin listesi;

''Shnicx'' nickli Tansel abi ile sayısız alışverişte bulundum,

''Chucky_Ychucky'' nickli Çağkan abi aracılığıyla USA'den Jackson King V getirttim.

''Bazen_'' nickli Egemen abiden Boss ML-2 aldım.

''Quetzalcoatl'' nickli Onur arkadaşımdan Chuck Schuldiner posteri ve bir kaç hatırlayamadığım şey aldım.

''Spitz'' nickli Caner arkadaşımdan Exodus ve Annihilator CDleri aldım.

''Lotion'' nickli Ümit arkadaşıma Dunlop Straplock sattım.

''Odessa Music'' nickli Cengiz arkadaşımdan Korg Tuner aldım.

''Ozgurmavimg'' nickli Mustafa abiden Ms Equalizer aldım.

''LesTafiPaul'' nickli Tayfun arkadaştan Megadeth Tab Kitapları aldım.

''Odisseas'' nickli Umur kardeşim ile Randall RX75RG2 - Marshall MG30+ Boss SD1 takasında bulunduk.

''Xentrix'' nickli adını hatırlayamadığım (affola :) ) arkadaşa Boss GE-7 sattım.

''Bach84'' nickli Metin abiye Morley Bad Horsie 2 sattım.

''BloodAnthem'' nickli Mustafa kardeşime Ms Equalizer sattım.

''Mr_Crowley'' nickli Çağlar arkadaşımdan manyetik satın aldım.

''BajaxIZ'' nickli Hasan arkadaşımdan Portakal Şarabı aldım.

''Boogie'' nickli Cahit'ten Bas gitar aldım.

''T-bone'' nickli Taylan arkadaştan İ-Pod aldım.

''Dime1234'' nickli Erdem kardeşimden de hatırlayamadığım bir çok şey aldım.

''ex_deep_purple'' nickli Ali arkadaşımdan Joey Jordison baget aldım.

''mmetin'' nickli Metin arkadaşımdan Jackson King V aldım.

''kinkes'' nickli Özgür arkadaşımdan Müzik Teorisi Kitapları satın aldım.

''Cicatriz'' nickli Fırat arkadaşımla Pod X3 Live - Randall RX75RG2 takasında bulundum.

şimdilik yapmış olduğum alışverişler bunlar, yukarıda yazmış olduğum kişilere her türlü referans olurum, kendilerine dürüstlükleri ve sorunsuz alışverişleri için teşekkür ederim. ;)

Emre.

revenant_ demiş ki:
Sinan123 kardeşim ile bir alışverişe başladık. Siparişlerim bugün verilecek. Ama şu ana kadar bile sağolsun çok ilgilendi. Şimdi ekipmanlarımı bekliyorum merakla :)

Ekleme : Ve ürünler elime ulaştı, herşey için çok teşekkür ediyorum, rahatlıkla güvenebilirsiniz Sinan'a.

Fatih ile çok güzel bir alışveriş yaptık. Bana olan güveni için teşekkür ediyorum. Aşağı yukarı 10 parça sipariş getirdik Amerika'dan. Güveni ve anlayışı için çok teşekkür ediyorum.

alamut demiş ki:
sinan dostumuzla çok güzel bir alışverişimiz oldu. biraz aksaklıklar olmuş olsada kendisi her konuda güvenebilicek ve bu işi layıgıyla yapabilicek ender kişilerdendir. İnşallah yurtdışından ürün getirme konusunda kafamızdaki düşünceleride gerçege dönüştürücez:) Tarafımca on numara insandır ve kendisine kefilim.

Mert kardeşim,

Amerika'dan ekipman getirtme konusunda en tecrübelilerdendir. Heralde ben birşeylere ihtiyaç duysam ilk ona giderdim. :) Güveni ve anlayışı için sonsuz teşekkr ediyorum. Kılın tüyün hesabını yapmayan kral bir forumdaşımız. Nice alışverişlere / işbirliklerine..

Selamlar

"sinan123" yarından itibaren askerdir. Mayıs ayı ortasına kadar sanal alemden mahrum kalacaktır. Bu süre zarfından kendi adı tarafından belirtilmedikce ismi kullanılamaz. Hakkında yapılan iddialara cevap veremez. Varsa savunma hakkını veya teşekkr etme hakkını kullanamaz. Herkese selam eder, tekrar dönüşü için bir süre ayrılır.

Selamlar

Geri