Alışveriş Yaptığınız Kişiler Hakkında Yorumlarınız

doyle35 demiş ki:
rpm demiş ki:
alışveriş yapamadığım bir kişiyle aramda geçen diyalogun bir kısmı. Yorumu size bırakıyorum:

İşin öncesi: Kişi "sıfır" ve "kullanılmamış" olduğunu söylediği kartın daha sonra bir kere kendi bilgisayarında denendiği, daha sonra da başka bir bilgisayarda denendiğini söylüyor. Kartı 180 Euro'ya satışa açtıktan sonra benim sıfırını tünelden 152 Euro'ya alabileceğimi söylememle 110 Euro'ya, daha sonra da benim pazarlığımla 200 TL'ye çekiyor. En son olarak da kartı almadan bir gün önce haber vermemi, çünkü kartın kızarkadaşında olduğunu söylüyor.

rpm: "selam kartı yarın almak istiyorum ancak açıkçası şu anda tereddütteyim çünkü elektronik bir aleti hiçbir deneme yapmadan alıp götüreceğim. bunu da istemiyorum. PCI kart olduğu için denemek de zor. Buna karşı bir çözüm var mı? Deneme derken ses kalitesi latency falan değil, onları araştırdım, zaten istediğim kart bu. Sadece çalıştığına, bozuk olmadığına nasıl emin olacağım."

alpersarpan: "bu bir internal kart bilgisayarın içine sokup sürücülerini kurup deneyemezsin haliyle. kart kullanılmadığına göre çalışmaması için bir neden de yok. yani ne tür bir garanti istiyorsun bilemiyorum?"

rpm: "ben sana sadece çekincemi belirttim, bana kullanılmadığına göre vs." yerine daha güven verici bir şey diyebilirdin. tavrın bana kaba geldi, almaktan vazgeçtim, vaktini aldığım için kusura bakma, iyi alışverişler."

alpersarpan: "bas git lan gerzek herif. git kimden alıyorsan al yavşağa bak ben senin 200 lirana mı muhtacım it"
İkinizide tanımam ama bence sende adamı germişsin. Almaya niyetin yok havadan sudan bahane üretmişsin.

Adamın niyeti var yada yok...Kimsenin kimseye böyle hakaretler etmeye hakkı yok.Ki rpm de bir alıcı olarak ve doğal olarak sormuş.Satıcı kişiden bi güven kazanmadıysa gayette vazgeçebilir doğal bişeydir.

Doyle35, almaya gayet niyetliydim, satışı son anda güven vermediği için iptal ettim. Kaldı ki Meddler'in dediği gibi ne olursa olsun bu şekilde hakaret etmemeliydi. Bana da bir sürü soru sorulup sonra satış iptal ediliyor, ben böyle hakaret etmiyorum kimseye, gayet anlayışla karşılıyorum. Ya da sokaktaki dükkana da girip 100 tane soru sorup tek kuruş bırakmayıp çıkıyoruz, kimse bize küfretmiyor. O yüzden senin dediğine anlam veremiyorum.

ltd200 nickli arkadaşla bizde yaklasık 1 ay önce bi alısveriş yaptık fender squier tele satıyordu...takas sonucu gitar ve telefon aldım...
1.Gitarda yeni cakılmıs sanırım fretlerin yanlarında bazıları çıkık bazıları göçük işciliği sıfır şekilde gönderdi ve benım bundan haberim yoktu...
2.Verdiği telefonda sadece karsıdan konusma sesinin gelmediğini söyledi bende eyw dedim yaptırır kullanırım bi şekilde...Telefonun kamera tuşu yok,Sürgülü kapağı yukarı aşağı çekince aktif yada pasif olmuyor tuşları rezil durumda...Fretlerini kendı cebimden verip değiştirdim ona ses cıkartmadım ama telefonunda böyle olması baya bi sinir etti beni...
Tekrarlıyorum "ltd200" nickli arkadaşla alısveriş yapmayın arkadaslar...

Merhabalar.

Bu hafta içerisinde Aytekcan (Aytek), MeddLer (Bahri), Komikhocuk(Serdar) ve oguzaslan66 (Oguz) nickli arkadaslarla alışveriş yaptım.

@Aytekcan ; kendisiyle takas yoluyla güzel bir alışveriş yaptık, tam ihtiyacım oldugu anda anfinin parasını yatırarak beni çok ama çok mutlu etti, bu güzel kardeşimin dişi ağrıyordu telefonda blile konusamamıştık, neyse ki biraz iyileşti ve görüştük :) kargosunu güzel bir şekilde paketleyip sarmalayıp gönderdim yarın büyük ihtimalle elinde olacaktır hayırlı olsun diyorum.

@MeddLer ; Kendisiyle güzel bir alışveriş yaptık, güzel de muhabbet ettik nihayetinde kargom elime ulaştı gayet güzel bir sekilde paketlenmiş çok ta hoşuma gitti bu denli özen göstermesi :) Lakin, kargodaki o peçeteleri nerde kullandığını çok merak etmiyor değilim :)

@oguzaslan66 ; oğuzla alışverişimiz çok kısa sürdü, zaten normal olanı da bu dur diye düşünüyorum, konuştuk anlaştık ve ertesi gün hallettik işimizi. kargo bugün elime ulaştı, aleti denedim sorunsuz çalışmakta.

KomikhCocuk ; Namıdeğer kanka serdar :) çok sıcak kanlı bir arkadaşımız çok sağolsun çok güzel muhabbet ettik :) benden baya bi fırça yedi ama haketti biraz çünkü "Laf ağızdan bir kere çıkar" demiştim :) gerçi anlaşmamız sadece bir gün aksadı ama aynı konuştuğumuz şekilde slaı günü gerçekleştirdik ve sonra da dedik ki " bi daha olmasın " :D:D

Arkadaslar bu 4 arkadaşa da herşey için çok teşekkür ederim, gırgır yapıyorum hepsiyle yaptığım alışverişten de memnunum. Çok ilgililer , ayrıca kargolarını en güzel şekilde yapıp yolladılar sağolsunlar. Tavsiye ederim.

Teşekkürler Enis :D Aynı şekilde kargo benim elime de ulastı ve sorunsuzca güzelce paketlenmiş bir şekilde...muhabbette çok güzeldi:D Ben uyarmıştım enis peçeteler için biliyorsun :D:D

03,03,2011 tarihinde "kursundanzeplin" nickli kişiden cep telefonu aldım.Sorunsuz bi alış-verişti.İlgisinden dolayı çok teşekkür ederim.

02,03,2011 tarihinde "Ze_uS" nickli kişiden amfi aldım.Sorunsuz bi alış-verişti.İlgisinden dolayı çok teşekkür ederim.

25,11,2010 tarihinde "radical" nickli kişiden gitar aldım.Sorunsuz bi alış-verişti.İlgisinden dolayı çok teşekkür ederim.

Aytekcan demiş ki:
Sağol Enis,yarın kısmetse alıcam kargoyu,herhalde sende yarın alacaksın,PTT kargo çok yavaş, ama ucuz ;) Tekrar hayırlı olsun diyelim :)

Aytekcan'ın gönderdiği kargo elime ulaştı, tam anlamıyla harika bi şekilde paketlenmiş, özenle kargolanmış tertemiz bi sekilde geldi alet.
Karsılığında benim de kendisine gönderdiğim Anfi de ufak bir dip gürültüsü problemi olduğunu söyledi,reverb kanalını açınca oluyormuş, çok üzüldüm. Çünde bendeyken böyle bir sorunu yoktu.Büyük ihtimalle PTT kargodakilerin paketleri hayvan gibi Ordan-Oraya atması sonucunda olmuştur diye düşünüyorum, umarım önemli bir sorun diildir ve kısa bi süre içerisinde kolay bi şekilde halledilir.

Yaptığımız alışverişte 10 üzerinden 10 memnun kaldım, herkese tavsiye edebileceğim bir kullanıcı.

Anatolia9999, yani Onur Yılmaz bu sitede ilk tanıştığım arkadaşlardan biridir,yaklaşık 2005-2006 yıllarından beri tanışırız kendisiyle.Dün güzel bir alışveriş gerçekleştirdik, yolladığı alet bugün elime ulaştı, mükemmel bi şekilde paketlenmiş, yine sorunsuz ve ter temiz, gerçi alışvriş yapanlar da bilir Onur arkadaşımız çok temiz ve titiz kullanır malzemelerini.Hani Onurdan bişey aldığınızda "Lan?Acaba sıfır mı ki bu?" gibi bi soru sorabilirsiniz kendinize, yani o derece diyim :)
Böyle güzel bir kullanıcıyla alışveriş yapmak zevktir, bu zevkten mahrum kalmayın diye yazıyorum bunu arkadaşlar :) Teşekkür ederim Onur.

PunKKK demiş ki:
Anatolia9999, yani Onur Yılmaz bu sitede ilk tanıştığım arkadaşlardan biridir,yaklaşık 2005-2006 yıllarından beri tanışırız kendisiyle.Dün güzel bir alışveriş gerçekleştirdik, yolladığı alet bugün elime ulaştı, mükemmel bi şekilde paketlenmiş, yine sorunsuz ve ter temiz, gerçi alışvriş yapanlar da bilir Onur arkadaşımız çok temiz ve titiz kullanır malzemelerini.Hani Onurdan bişey aldığınızda "Lan?Acaba sıfır mı ki bu?" gibi bi soru sorabilirsiniz kendinize, yani o derece diyim :)
Böyle güzel bir kullanıcıyla alışveriş yapmak zevktir, bu zevkten mahrum kalmayın diye yazıyorum bunu arkadaşlar :) Teşekkür ederim Onur.

Teşekkür ediyorum o güzel yorumun için... Hakikaten bu forumda sayılı, alışveriş yapmaktan zevk aldığım insanlardan birisin. Aynı şekilde Enisden Korg Processor aldım alışverişimiz tamamen sorunsuzdu kendisi çok sıcak birisi kesinlikle güven konusunda hiç bir sorun yaşamıyacağınız bir arkadaşımızdır. Ayrıca ben kendisine çok teşekkür ediyorum o güzel muhabbeti ve yaklaşımı için... :)

PunKKK demiş ki:
Aytekcan demiş ki:
Sağol Enis,yarın kısmetse alıcam kargoyu,herhalde sende yarın alacaksın,PTT kargo çok yavaş, ama ucuz ;) Tekrar hayırlı olsun diyelim :)

Aytekcan'ın gönderdiği kargo elime ulaştı, tam anlamıyla harika bi şekilde paketlenmiş, özenle kargolanmış tertemiz bi sekilde geldi alet.
Karsılığında benim de kendisine gönderdiğim Anfi de ufak bir dip gürültüsü problemi olduğunu söyledi,reverb kanalını açınca oluyormuş, çok üzüldüm. Çünde bendeyken böyle bir sorunu yoktu.Büyük ihtimalle PTT kargodakilerin paketleri hayvan gibi Ordan-Oraya atması sonucunda olmuştur diye düşünüyorum, umarım önemli bir sorun diildir ve kısa bi süre içerisinde kolay bi şekilde halledilir.

Yaptığımız alışverişte 10 üzerinden 10 memnun kaldım, herkese tavsiye edebileceğim bir kullanıcı.

Muhtemelen PTT'nin girişmesinden :) Sağlık olsun ne diyelim.
Kargoyu alırken neler çektim varya bi bilsen,yürüme mesefesi ile 15 dk olan yere 4.5 saatte getiremediler,bende uyuz oldum gittim taksiye bindim,sırtladım geldim. :) Bi daha PTT mi ? Asla ! :)))

Hayırlı olsun tekrardan Enis,pakette sorun olmamasına sevindim ;)

nicklessguy arkadaştan iPod Touch aldım, sağolsun, güvenip ben parayı yatırmadan yolladı aleti. Bende aleti teslim alınca parasını gönderdim.

Alışverişten memnun kaldım, her şeyi aynen konuştuğumuz şekilde yerine getirdi, gördüğüm kadarıyla da alet aynen anlattığı gibi. O yüzden kendisine güvenebilirsiniz.

Ufacık bi ayrıntı, aleti paketlerken kutu kullansaymış iyi olacakmış, böyle biraz Allah'a emanet gelmiş gibi sanki :) İlk alışverişte olur böyle şeyler. Eminim kendisi de bundan böyle daha çok dikkat eder.

Aytekcan' dan Amt Electronics California Sound aldım, kendisi iyi niyetli, sıcak, 10 numara bir adam. Çok fazla muhabbet edemedik, her şey için çok teşekkür ederim Aytek. Kendine iyi bak :)

Geri