Alışveriş Yaptığınız Kişiler Hakkında Yorumlarınız

Hala burada olmamdan rahatsızsanız o zaman siz yazmayabilirsiniz, sizin benden daha çok vaktiniz olduğunu görüyorum bu arada.
İşime gelip gelmeme durumu zaten yok, gönderilen bir kargonun hesaplanırken yanışlık olabilme ihtimaline karşılık bir talepde bulundum ben.
Keyfi bir tutum sergilemedim. Satıcı telefonlarıma cevap verseydi, ya da konuşma esnasında en azından, sözümü kesmeden beni dinleyebilseydi , suratıma telefonu kapatmasaydı zaten bu konuda çözüme de ulaşabilirdik.
Ben sadece evet yada hayır kafidir dedim. Suçluluk psikolojisi ile hareket eden sen olduğun için sayfa sayfa cevap yazıyorsun. 3 kişiydi 5 kişi oldu. Yazmaya devam edersen 15 kişi olacak alışveriş yapacak insan bulamayacaksın. Son kez
1. Kimsenin sana ucuz kargo göndermek gibi bir sorumluluğu yok
2. Kimse onca uğraştan sonra kargosunu geri almak zorunda kalınca senin telefonunu açıp uzlaşmaya çalışmak zorunda değil. Sen kargoyu reddederek zaten uzlaşma yolunu kapadın. O saatten sonra uzlaşma olmaz.
3. Kargoda çıkacak her türlü yanlışlık alıcı olarak seni bağlar. Kargo gelir, gidersin yeniden hesaplatırsın hata varsa düzeltirler. Bu satıcının işi değil.
4. Herkesin buraya gelip yaşadığı olumsuz durumu paylaşma hakkı vardır. Paylaşacak ki forum ahalisi kimin nasıl hareket ettiğini görecek. Bir dahaki alışverişini ona göre yapacak.
5.Uzun yazı yazmak seni haklı yapmaz. Bu bağırınca haklı çıkmayı beklemekle aynı şeydir.
6. Kısa cevap vermek karşı tarafın kaçtığı anlamına gelmez. Sana söyleyecek sözü kalmadığı anlamına gelir. Yani anlasaydın şimdiye kadar anlardın diyor.

kardeşim yine yalan konuşuyorsun aradım ve gayet serin bir şekilde bu şartlarda alamıyacağını söylemişken ben dönüp seninle ne çözebilirim ki sen gayet açık bir şekilde olamıycağını söylemişsin bu gitarında kaça gideceği az çok bellidir zaten uzlaşmak insanın içinde vardır para için tartışmalar yapmak bana göre değildir para benim için önemli bir husus değildir kardeşim öyle olsaydı ufaktan ufaktan yaptığın kesintilere ses çıkarırdım başucumda bir gitar olmasını istiyorum bian önce kullanmak istiyorum açıkçası senin gitarın çok cazip ve işime geliyor dediğin yazılar durmakta sayın arkdaşım dönüp sonra dayatmaylanı aldım diye yazılar yazdın tab iki kimse kimseden dayatma ile hiç birşey alamaz fakat insanlık diyede birşey vardır. senin istediğin fiyata istediğin şartlarda kuyruk çekerek gitarı yollayan bir insana bu şekilde davranıp sonra pişkin bir halde aslında ben çok uzlaşmacıyım ve yazılarıma cevap alamıyorum demeniz okadar basit ve ardından bana o kadar yapmacık geliyorki inanın hiç bir şey diyesim gelmiyor fakat ne çelişkilidir doğru insan kendine haklı olupta bir kendni bilmezin sayfalarca haksız halae düşürüp kullandığı kelimelerden harfiyen hatalar araması gibi de profesyonel bir laf çarpıtmalar yapmaya kalkan birinin karşısında da susmak istemiyorum

Ben sadece evet yada hayır kafidir dedim. Suçluluk psikolojisi ile hareket eden sen olduğun için sayfa sayfa cevap yazıyorsun. 3 kişiydi 5 kişi oldu. Yazmaya devam edersen 15 kişi olacak alışveriş yapacak insan bulamayacaksın. Son kez
1. Kimsenin sana ucuz kargo göndermek gibi bir sorumluluğu yok
2. Kimse onca uğraştan sonra kargosunu geri almak zorunda kalınca senin telefonunu açıp uzlaşmaya çalışmak zorunda değil. Sen kargoyu reddederek zaten uzlaşma yolunu kapadın. O saatten sonra uzlaşma olmaz.
3. Kargoda çıkacak her türlü yanlışlık alıcı olarak seni bağlar. Kargo gelir, gidersin yeniden hesaplatırsın hata varsa düzeltirler. Bu satıcının işi değil.
4. Herkesin buraya gelip yaşadığı olumsuz durumu paylaşma hakkı vardır. Paylaşacak ki forum ahalisi kimin nasıl hareket ettiğini görecek. Bir dahaki alışverişini ona göre yapacak.
5.Uzun yazı yazmak seni haklı yapmaz. Bu bağırınca haklı çıkmayı beklemekle aynı şeydir.
6. Kısa cevap vermek karşı tarafın kaçtığı anlamına gelmez. Sana söyleyecek sözü kalmadığı anlamına gelir. Yani anlasaydın şimdiye kadar anlardın diyor.

Yazdıklarınız gerçekten objektif olsaydı, ya da çarpıtmalar olmasaydı sayfalarca yazmazdım emin olun.
Bir hususta hata varsa onlara açıklık getirdim, yazdığım hususlara cevap verilmediğini gördüğüm ve konunun saptırıldığı yazılarda bu uyarıyı yaptım.
Haklı ya da haksız arayışında değilim, herşeyden önce insanlar hakkında bir kanıya varmak için yaşanan olayları kişiler kendi aralarında çözmelidir. Çözümlenmeyen durumlarda olay diğer insanların yorumlarına sunulabilir. Kargoyu reddetmedim, olası bir hatanın olabileceğini söyledim. Mümkünatı varsa düzeletmesini ya da başka bir çözüm yolu bulmayı ifade ederken telefon suratıma kapatıldı. Olay netlik kazanmadan da buraya bu şekilde yazıldı..
Kargo konusunda yanlış bir hesaplatma olabileceğini zaten ilk etapda söyledim, ancak satıcı arkadaş benim ona eziyet ettiğimi algıladı. Böyle bir durum yoktur, telefonda sözlerimi kesmeden dinlemiş olsaydı illaki bir çözüm bulunurdu. Yaygaracı politikanın ve karalamacanın anlamı yok. Burada herkes alım satım yapıyor.
Evet birşey yazılsın, ama olaya tek elden bakarak değil.

bu kadarda olmaz kardeşim yalan söyleme lütfen bu kadarına da düşme bu şartlarda alamıcağını söylemednimi kapıda kalır demedinmi ?net bir şekilde cevap ver bana?

kardeşim yine yalan konuşuyorsun aradım ve gayet serin bir şekilde bu şartlarda alamıyacağını söylemişken ben dönüp seninle ne çözebilirim ki sen gayet açık bir şekilde olamıycağını söylemişsin bu gitarında kaça gideceği az çok bellidir zaten uzlaşmak insanın içinde vardır para için tartışmalar yapmak bana göre değildir para benim için önemli bir husus değildir kardeşim öyle olsaydı ufaktan ufaktan yaptığın kesintilere ses çıkarırdım başucumda bir gitar olmasını istiyorum bian önce kullanmak istiyorum açıkçası senin gitarın çok cazip ve işime geliyor dediğin yazılar durmakta sayın arkdaşım dönüp sonra dayatmaylanı aldım diye yazılar yazdın tab iki kimse kimseden dayatma ile hiç birşey alamaz fakat insanlık diyede birşey vardır. senin istediğin fiyata istediğin şartlarda kuyruk çekerek gitarı yollayan bir insana bu şekilde davranıp sonra pişkin bir halde aslında ben çok uzlaşmacıyım ve yazılarıma cevap alamıyorum demeniz okadar basit ve ardından bana o kadar yapmacık geliyorki inanın hiç bir şey diyesim gelmiyor fakat ne çelişkilidir doğru insan kendine haklı olupta bir kendni bilmezin sayfalarca haksız halae düşürüp kullandığı kelimelerden harfiyen hatalar araması gibi de profesyonel bir laf çarpıtmalar yapmaya kalkan birinin karşısında da susmak istemiyorum

Ben sana en net şekilde telifimi sundum, sende bunu en basitinden kabul ettin ki alışverişi yapma kararı aldın.
Bunun dışında, yazdığınız bazı hususlarda çelişkiler vardı. Ben de bunları alıntılayarak zaten netce cevapladım, yukarıda mevcut buyurun bakın.
Evet ben uzlaşmak için sizle telefonda konuşmayı denedim, ancak sesinizi yükselttiğiniz gibi karşınızdakinin konuşmasına müsade etmeden kendiniz bir iki laf söyleyip telefonu kapadınız.
zaten çarşı içerisinde olduğum için duymamış cevap verememişim
Telefonu meşgule attınız ? diğer aramalrıma cevap vermediniz, hadi duymadığınızı farzedelim. Görüpde neden geri dönüşünüz olmadı..
Böyle çelişkidesiniz işte..

çelişkide değilim iki kez aradığınızı ı birinde duymadığımı söyledim siz yine işinize yarayan kısmı çıkarmışsızınız. HERNEYSE SİZİ ALLAHA HAVALE EDEİYOR BÜTÜN FORUM AHALİSİNDEN VERDİĞİMİZ RAHATSIZLIKTAN ÖTÜRÜ ÖZÜR DİLİYOR İYİ GÜNLER DİLİYORUM.

@Gariban_Kuyumcu, bu ay içerisinde 5-6 tane farklı şehirlere pedal yolladım ve sabit 6.5tl tuttu, 10tl de yanlışınız var. Ptt nin fişleri elimde duruyor.
Yukarıda da yurtiçikargo ile ilgili net olmayan bir bilgi paylaşmışsınız. Eğer asılsız vet net bilginiz yoksa lütfen yazmadan önce gözden geçirinz.
Gerekenler zaten tartışıldı. Ama konuya müdahil olmak istiyorsanız yazlan ve cevapladığım tüm mesajları okuyunuz. Zira olaya sadece tek taraflı yaklaştığınızı görüyorum, altınlarınızdan örneğiniz gerçekten tuhaf. Ben satılan ürüne yönelik fahiş fiyatlar verip elde etmek istemedim, ki bu durum bile alıcı-satıcı arasındadır.

Öncelik burada ben size %100 haksızsınız demiyorum ama bana kalırsa %75 hatalısınız !
Ptt hesabınz var ise 6.5 tl evet !! Ama yoksa 9.5 tl kesinti oluyor benimde elimde duruyor. Ben buradan çok satış yaptım.. En son joyo pedalboard u sattım kocaeline gitti yurt içi kargo ile ! 25 tl çıkardılar masraf !! Konuştum sigortasını çıkarttım 14 lira mıydı 16 lira mıydı falan o fiyata gitti ama çok sağlam paketledim.. 2.5 kat baloncukla kapladım.. 2 adet büyük poşete geçirdim..'vs vs ve 3 desi tuttu.. Sonuçta kurumsal bir firma değil burada satış yapan şahıslar !! O yüzden lütfen burada alıcılar hassas olsun bu konu da !! Alacağınız ürünün önce internetten boyutlarına bakın !! Sonra internetten online desi hesaplayın boytlarından .. Fiyata bakın !! İnsanın parasını geçtim zamanını öldürmeyin !!

Öncelik burada ben size %100 haksızsınız demiyorum ama bana kalırsa %75 hatalısınız !
Ptt hesabınz var ise 6.5 tl evet !! Ama yoksa 9.5 tl kesinti oluyor benimde elimde duruyor. Ben buradan çok satış yaptım.. En son joyo pedalboard u sattım kocaeline gitti yurt içi kargo ile ! 25 tl çıkardılar masraf !! Konuştum sigortasını çıkarttım 14 lira mıydı 16 lira mıydı falan o fiyata gitti ama çok sağlam paketledim.. 2.5 kat baloncukla kapladım.. 2 adet büyük poşete geçirdim..'vs vs ve 3 desi tuttu.. Sonuçta kurumsal bir firma değil burada satış yapan şahıslar !! O yüzden lütfen burada alıcılar hassas olsun bu konu da !! Alacağınız ürünün önce internetten boyutlarına bakın !! Sonra internetten online desi hesaplayın boytlarından .. Fiyata bakın !! İnsanın parasını geçtim zamanını öldürmeyin !!

Herhangi bir ptt hesabım yok, sabit 6.5 tl ye gönderiyorum, elimdeki ptt fişleride bizzat duruyor. Bu ay içinde gönderilerimin 2-3taneside zaten bu forumda olmuştur ptt ile.
Alacağım ürün sabit, elektro gitar. En fazla tutacağı bedel aşağı yukarı belli, bu işi ilk kez yapmıyorum.
Geçmişte ve yakın zamanda ptt ile gönderdiğim-aldığım gitarların Kargo ücretlerini net bir şekilde biliyorum. Dün yaşanan olaydaki kargo ücretinin fahiş bir fiyat olduğunu gördüğüm için, bir yanlışlık olduğunu söyledim zaten. Düzeletilmesi yönünde adım attım, ancak olaylar farklı boyut kazandı.
Bu yazdıklarınıza zaten bir üst mesajımda cevap vermiş bulunmaktayım.

İnternetten yapılan ücret hesaplama işlemninin pek de sağlıklı olmadığını herkes biliyor, ama geçmişteki gönderilerimi-aldıklarımı baz alarak tutabileceği ücreti kestirebilecek kadar alım satımda aktif biriyim.
Kimsenin ciddi anlamda kasti olarak zamanını öldürmedim, yazdıklarınızda daha duyarlı bir üslup takınsanız iyi olur. Neticede 1.dereceden olaya müdahil değilsiniz. Kargo ücretlendirmesi konusundaki bir düzeltmeye kalkıştığım için, haksız bir durumu çözmeye çalıştığım için gözünüzde %75lik bir hata oranı teşkil etmişsem, gereken açıklamayı zaten yapmış bulunmaktayım gerisi de size kalmış bir durumdur.

Son düzenleme:
Herhangi bir ptt hesabım yok, sabit 6.5 tl ye gönderiyorum, elimdeki ptt fişleride bizzat duruyor. Bu ay içinde gönderilerimin 2-3taneside zaten bu forumda olmuştur ptt ile.
Alacağım ürün sabit, elektro gitar. En fazla tutacağı bedel aşağı yukarı belli, bu işi ilk kez yapmıyorum.
Geçmişte ve yakın zamanda ptt ile gönderdiğim-aldığım gitarların Kargo ücretlerini net bir şekilde biliyorum. Dün yaşanan olaydaki kargo ücretinin fahiş bir fiyat olduğunu gördüğüm için, bir yanlışlık olduğunu söyledim zaten. Düzeletilmesi yönünde adım attım, ancak olaylar farklı boyut kazandı.
Bu yazdıklarınıza zaten bir üst mesajımda cevap vermiş bulunmaktayım.

İnternetten yapılan ücret hesaplama işlemninin pek de sağlıklı olmadığını herkes biliyor, ama geçmişteki gönderilerimi-aldıklarımı baz alarak tutabileceği ücreti kestirebilecek kadar alım satımda aktif biriyim.
Kimsenin ciddi anlamda kasti olarak zamanını öldürmedim, yazdıklarınızda daha duyarlı bir üslup takınsanız iyi olur. Neticede 1.dereceden olaya müdahil değilsiniz. Kargo ücretlendirmesi konusundaki bir düzeltmeye kalkıştığım için, haksız bir durumu çözmeye çalıştığım için gözünüzde %75lik bir hata oranı teşkil etmişsem, gereken açıklamayı zaten yapmış bulunmaktayım gerisi de size kalmış bir durumdur.
Sizi haksız bulan tek kişi ben olmadığımı da hatırlatırım

Buraya sadece 3 kişi yazınca sanırım yeterli olmamış, halen "Benim çok referansım var", "beni tanırlar", "anlamamışsın önceki mesajları oku" vb. yazmaya devam ediyorsunuz...Olay basit "satıcı ürünü paketlemiş, kargoya götürmüş, size kargo ücretini belirtmiş, siz de bu kargo ücreti fazla demişsiniz", kargo konusunda madem bu kadar hassassınız, önceden kargo ücretini öğrenirsiniz, olur biter, satıcının paketlemeye uğraşması, alıp kargoya götürmesi, onca telefon görüşmesi zamanına ayıp değil mi bu davranış...Satıcı kargo ücreti ile ilgilenmez, ilgilenmemeli, sadece kargo firması tercihiniz varsa,o firma ile gönderebilir...

Şimdi siz kalkıp, tanımadığınız kişilere

Tarafsız olduğunuzu düşünmüyorum, hep bir ağız birliği ve taraflı yazışmalar mevcut.
Ben ürünü almaktan vazgeçtiğimi dile getirmedim dahi.
Telefon açıpda almıyorumda demedim. Neler uyduruyorsunuz ?
Satıcı beni aradığında, soruna çözüme yönelik alternatifleri düşünüp, açıklarken konuşma esnasında bana tehditler savurarak telefonu suratıma kapattı. Daha sonra defalarca iyi niyetimden arayıp sorunu çözümlemek için konuşmaya çalışsam da telefonlarıma cevap vermedi. Kim kimden özür dileyecek acaba ?
Yazdıklarım çok açık ve nettir dikkatli okuyanlar bunu anlayabilirler.
Forumdaki referanslarım ve alım-satım yaptığım kişiler beni yeterince tanıyor, merak etmeyin. Ama siz tanımadığınız biri hakkında bol keseden sallıyorsunuz.
Benim hakkımda bilgi sahibi değilken, bu yorumları sadece bu olayı ele alıp ,hakkımda bir kanıya varmanızda gerçekten saçmalıktır..

@mazemaster ın sizin arkadaşınz ya da tanıdığınız olduğu apaçık bellidir.
gibi suçlamalar ve terbiye sınırını zorlayacak ifadeler kullanırsanız, bu olmaz...

Önce sakinleşmeniz, sonra buradaki eleştirileri yapıcı olarak kabul ederek incelemenizi öneririm...

Sevgiler ve saygılar...

Son düzenleme:
Sizi haksız bulan tek kişi ben olmadığımı da hatırlatırım

Olayda yaşanmış bir çok husus, ve tartşımanın yol açtığı farklı yan konularda oluşmuş durumda.
Sizinde olayı ele alırken daha nesnel davranıdğınızı görüyorum.
Yazdıklarınıza tek tek cevap vermiş, gerektiğinden fazla açıklama yaparak olayı izah etmiş bulunmaktayım, benim haklı ya da haksız olduğumu tabi ki de bunlar çıkarmaz, ancak anlatmak istediğim dikkatle vurgulamak istediğim husslar zaten belli.
Evet satıcılar olarak her defasında illaki en çok zorlukları çekiyoruz. Tüm politikalar alıcıyı korumak üzerine, bu konuda ki tepkinizide anlıyorum.
Alımdan daha fazla, satım yaptığım için bu durumlar içerisinde ki sorumlulukları da emin olun biliyorum.
İki kişi arasındaki neticelenmemiş olayın farklı olarak buraya yansıtılması hoş değildi, bu kısımlara açıklık getirdim zaten.

@Grundar, gerektiği şekilde sakin ve açık bir uslupla yazdığımı birkaç mesajımı okuyarak görebilirsiniz.
Yazmış olduğunuz diğer kısımlara da zaten üstteki mesajlarımda da cevap vermiş bulunmaktayım.

Son düzenleme:
@Grundar, gerektiği şekilde sakin ve açık bir uslupla yazdığımı birkaç mesajımı okuyarak görebilirsiniz.
Yazmış olduğunuz kısımlara zaten diğer mesajlarımda da cevap vermiş bulunmaktayım.
Sevgili @northerner

Mesajlarınızı okduğumda sürekli kesin yargılara vardığınızı görüyorum, örn.
Sizinde olayı ele alırken daha nesnel davranıdğınızı görüyorum.
sürekli ve halen "önceki mesajlarımı okuyunuz" vb. ifadeler kullanıyorsunuz, oysa bir çok kişi, sizi haksız olduğunuz yönünde uyarmakta...

Dostça bir öneri yaparak, "Her zaman haklı olamıyoruz, belki de yazılanları baştan okuması gereken sizsiniz." diyor ve uzaklaşıyorum...

Sevgiler ve saygılar...

@Grundar yazılanları gerçekten tekrar tekrar okuduğuma emin olabilirsiniz, ama yazdıklarımın tam okunmadığı kanısındayım.
Saptırılan kısımlara açıklık getirdiğim için ve 3.şahıslarında olaya dahil olup yazdıklarının tümene cevap verdiğim için aynı içerikteki bana yöneltilen kısımları tekrar tekrar yazmak yerine, yazdıklarıma bakmalarını söylüyorum. Konu oldukça uzun, yazılanlar fazla. Olaya sonradan, ortasında müdahil olan kişilerin bir yorum yazmadan önce son mesajı okuyup yola çıkmaması içindir.
Her zaman haklı ya da haksız tabi ki de olmayız. Yanlış anlaşılan bir kısmı düzeltmek adına yaptığım açıklamalardır bunlar.
Selamlar.

başlık alışveriş yaptığınız kişiler hakkında yorumlar ama biz @dimarzio isimli arkadaşla 20 gündür alışveriş yapmaya çalışıyoruz kendisi 20 martta , "ayın 1 inde" gitarı alacağını vaad etti , biz de ona göre planımızı yaptık , 27 martta yazdım cevap yok , 1 inde yazdım cevap yok . bende forumdan bir arkadaşın gitarını alacaktım, arkadaş almayınca bende diğer gitarı alamadım ona da mahcup oldum , ayın 7 sinde tekrar mesaj attı "get açarsanız alayım" olur dedim anlatın açayım şimdi yine cevap yok.

@Bulloween ' dan gelen mesaj da ise "gitarı --- tl ye bırakmanız durumunda hemen alırım" yazıyordu olur dedim , sonra başka gitar buldu sanırım çünkü geri dönüş yapılmadı. benim burdaki amacım şu : insanlara bir vaad de bulunuyorsanız yapın , yapamıyorsanız da etik kurallar gereği bi açıklama yapın bir geri dönüş yapın , yada vaadlerde bulunmayın. bende gitar bakıyorum ve para içinde yüzen bi adam da değilim kendi gitarımı satmam durumunda yeni gitar alabileceğim o yüzden "alıyorum" diye mesaj attığınız zaman bende başka insanlara alışveriş vaad ediyorum (gitarımın satılması durumunda diye belirterek tabi ancak mesaj atan arkadaş kesin alacağını söyledi)

daha sayamadığım binlerce şey. bazı arkadaşlarla oturup 1 saat pazarlık yapıyoruz , sonra fiyatta 2 tarafında gönlü olacak bir şey belirleniyor ve daha sonra adamdan ses soluk yok. insanların canı sıkılıyor da beni falan mı deniyorsunuz hocam bakalım ne kadar düşürcek fiyatı falan :) ilanıma "lütfen almayacaksanız pazarlık yapmayınız" yazdım artık . bide adamın beğenmediği bir fiyat olur tamam eyvallah ama direk bana söylenilen fiyata iniyorum anlaşıyoruz ertesi gün ses soluk yok. zaten piyasa can çekişiyor , alım satımı her gün geziyorum , rezalet durumda piyasa. bide böyle şeylerle uğraşmak istemiyorum artık , herkes lütfen biraz dikkat etsin. saygılar

Son düzenleme:
Geri