Alışveriş Yaptığınız Kişiler Hakkında Yorumlarınız

@gzf nicli Canhan beyle sorunsuz bir alışveriş gerçekleştirdik.Çok güvenilir dürüst bir arkadaşımız kendisi sorduğum tüm sorulara eksiksiz ve açıksözlü bir şekilde cevapladı hatta aldığım ürünün dezavantajlarına kadar.Kendisine teşekkür ediyorum...

@tufan38 nickli arkadas Baja Telecaster'ini bana satacagini ve ayirdigini belirtip anlastiktan sonra, baska bir arkadasin kendisine "Aykan'a guvenilmez, ona gitar satma" dedigini iddia ederek gitari bana satmamistir ve baskasina satmistir. Ticaret ahlakina aykiri davranarak sozlu ve yazili sozlesmeyi bozmustur. Kendisine kesinlikle guvenmeyiniz.

Evet arkadaşlar bir problemli üye de bana denk geldi. Daha önce kimse @Futurism nickli elemanla alışveriş yaptımı? yaptı ise de yorumlarını bekliyorum. Perşembe günü kendisinden Hughes Kettner amfi aldım sanal pazar aracılığı ile. Güvendiğim başka bir arkadaş aracı oldu bu sebepten kendisi ile değil aracı olan arakadaşım ile irtibat halindeydim. Perşembe günü ödemeyi yaptım ve eleman cuma günü kargolayabileceğini belirtmesi üzerine bütün bir gün haber bekledim ama telefonuna cevap vermediği gibi geri dönüş te yapmadı. Akşam aracı arkadaşa çok yoğun olduğunu ve bugün için izinli olduğunu ve mutlaka kargolayacağı mesajını çekmiş. Sabahtan beri hem buradan hem telefondan ulaşmaya çalışıyorum ama hiçbir şekilde dönüş yok. İnsanların ciddiyetine hayran olmamak elde değil. Şuana kadar yapılmış olan haksızlıklar karşısında bukadar yıl boyunca terbiyemi bozmadan yorum yapıyorum ama son birkaç alışveriş davasına böyle ciddiyetsiz arkadaşlar için içimden geçeni herkes tahmin ediyordur. Lütfen tanıyan eden var ise bana özelden de olsa mesaj atabilirlerse sevinirim. Dua ediyorum ki sanal pazar üzerinden alışveriş yapmışım

Ah be Evren ve de Kadir. Daha yakın tarihte aynı amfi ile ilgili Cengiz'in bahsettiği mesele yaşanmıştı. Hatta ben de yorum yazmıştım. Alışveriş yapmadan önce mutlaka bu dizinde ismini aratmak lazım ilan sahiplerinin.

@heitorvillalobos ile bir alışverişimiz oldu. Line 6 JM4 Loop Station aldım. Çok vaktim olmadığı için ayak üzeri denemeden alıp yoluma devam etmem icap etti.
Pedal sağlam, çalışır durumda. Yalnızca ekranın sağındaki yön tuşlarından -> tuşu bazen basmıyor, sert basmak gerekiyor. Belirtmesini beklerdim ama pek problem de değil, kendi imkanlarımla düzeltebileceğim bir konu.
Alışverişi elden yaptığımı tekrar belirtmek istiyorum.

Aslında diğer arkadaşlarla alım satım deneyimlerimi paylaşma konusunda genelde isteksizimdir. Ama aşağıdaki olay sanırım paylaşmaya değer..

@ozangokceoglu adlı arkadaşla ilgili satış deneyimimi sizlerin yorumunuza açıyorum acaba haklımıyım haksızmı?

Bu arkadaş aşağıdaki ilanı açtı
Satılık - Edgepro Köprü , Ibanez Rg1570mrb Gövde , Rg350dx Sap | turkrock.com
Bende kendisinden hem ilandaki tremolo setini hem de gitar kolunu aldım. Kendisine bir kez fiyatta bir indirim düşünüp düşünmeyeceğini sordum bir fiyat verdi kabul ettim.

Kendisine ödemeyi havale ettim. Tremoloyu gönderdi ama sapı Yurt içi kargo ve diğer kargo firmaları almıyor diye yollayamadı. Neyse elden teslim almak üzere konuştuk. Bir Cumartesi teslim için anlaştık. Anlaştığımız saat 12:00 idi kadıköy vapur iskelesine gelebileceğini söyledi. Darıcadan kalkıp kadıköye gittim. Saat 12 de gelemedi.. Neyse 2.5 saat bekledikten sonra 14:30 nihayet geldi sapı teslim aldım. Bu arada yaptığımız bir araba telefon konuşmasında yolda olduğunu vapura bindiğini sonra bir arkadaşı nedeniyle vapurdan indiğiini falan bahane etti.
Neyse 2.5 saat bekleyip sapı teslim aldım.

Lüthier volkan a gidip gitarıma tremolo setini monte ettirmeye verdim.

Hafta içinde Volkan bey bana telefon edip Tremolo setinde Pivot insert yada anchor denen gitar gövdesine giren parçaların eksik olduğunu söyledi. Ozan beyi aradım Gitarın gövdesine takılı olduğunu sökemeyeceğini söyledi..

Şimdi sorum: Tremolo setinin bir parçasımıdır bu anchor lar? Bence öyleler çünkü onlar olmadan bu seti gitara monte etmenin imkanı yok.. Uğraş didin.. başka bir model tremolo setinin anchorlarını kullanarak ve Volkan beyin yaratıcılığı ile bir çözüm bulduk ama para verip aldığım tremolo ön hareketi yapabiliyor ama arkaya yönde kısıtlı yani tam performans alamadık..

Ebayde çözüm/doğru parçayı ararken Ozan bey bu sefer bu ilanı verdi forumda..
http://turkrock.com/konu/57291/#post-979408
Bu benim aldığım tremolonun çıktığı gövde kendisine mesaj atarak sordum doğruladı. Ben de parasını ödediğimi düşündüğüm bu gitar üzerinde resimde de göreceğiniz Anchorların bana ait olduğunu söyledim ve istedim. Bir ki gün ses çıkmadı tekrar mesaj attım ve kendisinden bu sefer bu hurda gövdeyi sırf bu anchorlar için satın almak istediğimi söyledim.

Bunun üzerine söküp göndereceğini aksi takdirde kendisini beni aldatmış gibi olacağını söyledi. Bir sonraki mesajında da haklı olduğumu aslında Anchorların tremolo setinin bir parçası olduğunu doğruladı.

Bu yazışmadan sonra neredeyse 3 hafta geçti ses seda yok. Beni ilgi ilan sayfasından engellemiş.
Kendisine geçen hafta mesaj atarak bu sorunu çözmesini aksi takdirde olayı Turkrockta diğer kullanıcılarla paylaşacağımı yazdım. Buna da cevap vermedi..

Şimdi sözümü yerine getiriyor bu ufak şeylere tamah eden arkadaşı sizlerin takdirine bırakıyorum.

Tabii ki benim bilmediğim başka boyutları da olabilir konunun. Hastalık vb bir nedenden dolayı geri dönemedi ise şimdiden özür dilerim ama bu yine de yaklaşımını haklı kılmaz değilmi?

Son düzenleme:
Aslında diğer arkadaşlarla alım satım deneyimlerimi paylaşma konusunda genelde isteksizimdir. Ama aşağıdaki olay sanırım paylaşmaya değer..

@ozangokceoglu adlı arkadaşla ilgili satış deneyimimi sizlerin yorumunuza açıyorum acaba haklımıyım haksızmı?

Bu arkadaş aşağıdaki ilanı açtı
Satılık - Edgepro Köprü , Ibanez Rg1570mrb Gövde , Rg350dx Sap | turkrock.com
Bende kendisinden hem ilandaki tremolo setini hem de gitar kolunu aldım. Kendisine bir kez fiyatta bir indirim düşünüp düşünmeyeceğini sordum bir fiyat verdi kabul ettim.

Kendisine ödemeyi havale ettim. Tremoloyu gönderdi ama sapı Yurt içi kargo ve diğer kargo firmaları almıyor diye yollayamadı. Neyse elden teslim almak üzere konuştuk. Bir Cumartesi teslim için anlaştık. Anlaştığımız saat 12:00 idi kadıköy vapur iskelesine gelebileceğini söyledi. Darıcadan kalkıp kadıköye gittim. Saat 12 de gelemedi.. Neyse 2.5 saat bekledikten sonra 14:30 nihayet geldi sapı teslim aldım. Bu arada yaptığımız bir araba telefon konuşmasında yolda olduğunu vapura bindiğini sonra bir arkadaşı nedeniyle vapurdan indiğiini falan bahane etti.
Neyse 2.5 saat bekleyip sapı teslim aldım.

Lüthier volkan a gidip gitarıma tremolo setini monte ettirmeye verdim.

Hafta içinde Volkan bey bana telefon edip Tremolo setinde Pivot insert yada anchor denen gitar gövdesine giren parçaların eksik olduğunu söyledi. Ozan beyi aradım Gitarın gövdesine takılı olduğunu sökemeyeceğini söyledi..

Şimdi sorum: Tremolo setinin bir parçasımıdır bu anchor lar? Bence öyleler çünkü onlar olmadan bu seti gitara monte etmenin imkanı yok.. Uğraş didin.. başka bir model tremolo setinin anchorlarını kullanarak ve Volkan beyin yaratıcılığı ile bir çözüm bulduk ama para verip aldığım tremolo ön hareketi yapabiliyor ama arkaya yönde kısıtlı yani tam performans alamadık..

Ebayde çözüm/doğru parçayı ararken Ozan bey bu sefer bu ilanı verdi forumda..
http://turkrock.com/konu/57291/#post-979408
Bu benim aldığım tremolonun çıktığı gövde kendisine mesaj atarak sordum doğruladı. Ben de parasını ödediğimi düşündüğüm bu gitar üzerinde resimde de göreceğiniz Anchorların bana ait olduğunu söyledim ve istedim. Bir ki gün ses çıkmadı tekrar mesaj attım ve kendisinden bu sefer bu hurda gövdeyi sırf bu anchorlar için satın almak istediğimi söyledim.

Bunun üzerine söküp göndereceğini aksi takdirde kendisini beni aldatmış gibi olacağını söyledi. Bir sonraki mesajında da haklı olduğumu aslında Anchorların tremolo setinin bir parçası olduğunu doğruladı.

Bu yazışmadan sonra neredeyse 3 hafta geçti ses seda yok. Beni ilgi ilan sayfasından engellemiş.
Kendisine geçen hafta mesaj atarak bu sorunu çözmesini aksi takdirde olayı Turkrockta diğer kullanıcılarla paylaşacağımı yazdım. Buna da cevap vermedi..

Şimdi sözümü yerine getiriyor bu ufak şeylere tamah eden arkadaşı sizlerin takdirine bırakıyorum.

Tabii ki benim bilmediğim başka boyutları da olabilir konunun. Hastalık vb bir nedenden dolayı geri dönemedi ise şimdiden özür dilerim ama bu yine de yaklaşımını haklı kılmaz değilmi?
@ozangokceoglu nun vermediği floyd rose parçaları ,set olarak floyd rose alındığında kutu içeriğine dahil parçalardır.Floyd rose 2. el satılıyorsa onların da herhangi bir ücret talep etmeden yanında verilmesi gerekir yoksa alınan floyd rose nasıl monte edilebilir,böyle bir mantık yok.

Bu kadar sorunlu alışverişi görünce bazen kafa kafaya, bazen %10-20 fazlasını verip, 1 ay bekleyip, yurt dışından sıfırını almayı tercih ediyorum...
Açıkçası ben de (Thomann ile de tanıştıktan sonra) yavaş yavaş forumdan uzaklaşmaya başlıyorum. Zaten ekipman yönünden herhangi bir değişiklik yapmayı da düşünmüyorum. Bir ayağım çukura yanaşmaya başladı yaş itibariyle. Çok şükür bu forumda son derece düzgün ve güzel insanlar tanıdım. Bir derdim olursa hiç çekinmeden arayıp rahatsız edebileceğim bu güzel insanlar bana yeter.

Geri