Alışveriş Yaptığınız Kişiler Hakkında Yorumlarınız

zafer01 demiş ki:
Yalova'dan "FURKAN YUR" isimli şahısa Yamaha marka,Pac-II model Elektro gitar sattım.Sitede ki rakamım hard case dahil 485.00 Ytl.idi(Shop'um açıkken ki liste fiyatı 465 euro idi,gitarı tanıyan arkadaşlar gerçek fiyatı az çok bilirler.).Baktım ki gitarı satmakla zorlanıyorum.Hardcaseyi çıkarttım ve fiyatını 415.00 Ytl.ye indirdim.Lakin açıklamalarım da yine de Avrupa Gibag hediye ettiğimi söyledim ve hardcase ile ilgili bilgiyi de sildim.(Site sayfasını isteyen arkadaşa copy edebilirim,site de pasif olarak durmakta.)Bu şahıs beni aradı ve gitarı almak istediğin söyledi.400 ytl.ye verip veremiyeceğimi söyledi.Ben de 15 ytl.nin önemli olmadığını söyleyerek kabul ettim.Kendisin de sadece 370 ytl.olduğunu ve kalan parayı da en geç salı günü yollayacağını belirtti ben de çok önemli değil salı günü yollarsın dedim.O gün de birisine yapmam gereken büyük bir ödemem vardı ve çok sıkışıktım.Neyse tel etti tekrar ve parayı havale ettiğini söyledi ve gitarı hemen yollayıp yollayamayacağımı sordu.Ben de yolladığı parayı çekip ilk fırsatta yollayacağımı söyledim.PTT ye gitti ki para Adana yerine Antalya'ya yollanmış.Güya memur yanlışlık yapmış mış mış nasıl bir yanlışlıksa bu?O gün cumartesi idi ödememi başka bir yerden buldum para elime geçmeyince.P.tesi oldu parayı Adana yaparak yolladı ve kendisine özenli bir kutu ile Avrupa Gigbagin içine yerleştirerek yolladım ve eline geçip geçmediğini devamlı kontrol ettim.En son gitarı aldığını bakiye parayı da ertesi gün yollayacağını söyleyerek tel i kapattı.Aradan bir kaç gün geçti aradım bakiyeyi yollayıp yollamadığını öğrenmek için.Bir sahil kentimize geldiğini ve çarşıya inemediğini belirterek yarın yollayacağım dedi.Yine bir kaç gün geçti üç beş kez aramamdan sonra telime yanıt verdi.Siz Hardcaseyi yollamadınız falan diyerek gak guk demeye başladı.Ben de hardcaseyi yollayacağımı söylemedim ki,hem ilanda da açıkça casenin olmadığını yazmıştım dedim.Resmin de case ile durduğunu söyledi.İzah ettim yukarıda söylediğim gibi caseyi alıp fiyatını aşağı çektim dedim haaa dedi.Yani hardcase ile gitarı satmaktan vazgeçin de tekrar gitarın casesiz resmini çekerek tekrar koyamam ki.Bütün Aövrupa davullar da neredeyse hepsin de zille var ama altında ki not ta zillerin opsiyonel olduğunu yazarlar,bu bir çok aksam için de geçerlidir.Geçti aradan yine bir on gün.Belki 30 defa aradım ve yanıt vermedi tellerime.En son bir başka telim ile aradım anında açtı.Paramı neden yollamıyorsun yada tellerime neden çıkmıyorsun dedim.Başladı laga lugaya,aynı nakarata.Case gelmemiş te arkadaşları da caseli olmalıydı falan demişte falan da filan da.Altı üstü 30 Ytl.için bu kadar küçük düşer mi insan.Kısa bir konuşmadan sonra 30 Ytl.nin önemli olmadığını,önemli olanın senin karşıdaki insanı aptal yerine koyup yalan söylediğini anlattım.Ve onurun varsa hemen yolla dedim.Yollayacağını söyledi,geçti üzerinden bir 10 gün daha ve yollamadı.(O zaman bana söyler misiniz,Adana yerine Antalya PTT'sine havale çıktığında ki niyetini ben nasıl iyi niyetliydi diye kabul edeyim ki?).Muhtemelen ben gitarı yollayacaktım o da düzelteceğini söyleyecekti ve bekle ki para gelsin.Yani o gün ki para nın PTT görevlisi tarafından yanlışlıkla Antalya-Çarşı adresine yollandığına artık inanmıyorum.)Oysa ben buradan bir çok arkadaşa hiç para almadan bile ürün yolladım ve söyledikleri tarihte bedelini havale çıktılar.Genç arkadaşlarımızın o an eksikleri olabilir ve ürün başkasına satılmasın diye kalının bir kaç gün sonra yollayabileceklerini söyleyerek alet isteyebilirler,neden olmasın?Şimdi bana tekrar söyler misiniz ben bu ve bunun gibilerin yüzünden iyi niyetli tertemiz arkadaşlara da nasıl güvenerek eksik para ile ürün yollayayım?Bu ve bunun gibi insanların yüzünden insan başkasına da kuşku ile bakmaya başlıyor ve kurallarını katılaştırıp iyi niyetli genç müzisyen arkadaşlarada bu gibi sorunlar da yardımcı olmak istemiyor.Bu tipleri şiddetle kınıyorum,önemli olan bakiye üç beş kuruş değil bunların nasıl müzisyen oldukları.Bu küçük yaşların da üçkağıda başvurup verdikleri sözü yerlerse yarın bir gün iyi bir müzisyen olsalar bile hangi etik değerlerle müzik sevenlerin karşısına çıkacaklar.Kişilikleri gibi bozuk müzik yaparlar.Çok yazık çokk...Lütfen bu tipleri aranız da barındırmayınız,sakın güvenerek alet satmayınız ve açıkça deşifre ediniz isimlerini ki,başkasına da yapamasınlar.

bu fişlenen şahıs benim.ben ve 5 arkadaşım eminiz ki 415 ytl hardcase dahil fiyatıydı. sonradan degisivermis. ayrıca ben bu kadar sahtekar olsam neden parayı önce yollayım! eger sadece ben yanlıs hatırlasam harbiden yollayacaktm o parayı.(haa abi tamam yollayacagım dedikce arkadaslardan keriz muamelesi yiyorum. neden? onlar benim paramı mı yiyor? hayır. param hala cebimde ama yollamayacagm)

diger meseleye gelince ben adana güzelyalı yerine antalya deyince memur amca da antalya güzeloba ya gecmis. yani parayı göndermeden gitara çökme gibi bi durum yok agabeyimiz de yollamadı gitarı zaten.

ayrıca 30 milyondan kacmak bi sahtekarlık degil. 370 lira yollamısım 30 unu neden yollamadıgımı anlayamadı heralde.agabey de serefsizligin allahını yapmış sağolsun.

bu arada pacifica 312-II nin liste fiyatı 380 dolar. 480 avro falan değil. avrupadan gelmiyo bu gitarlar.(aldığım gitar japon değil. japonları yurtdışında 300 dolar harmonycentral'a bakanilirsiniz)

su an tek hatamı anladım yüzüne küfredip göndermiycegimi söylememisim.

güven sorununa gelince ben bas gitarımı caldırdım hatta elimle verdim calan arkadasa. ama böyle ortalıga fisleme ihtiyacı hissetmedim.

30 ytl gercekten ufak bi rakam ama göndermek gücüme gidiyor su an cünkü kerizlenen benim

telefonunu acmamamın sebebi sürekli öglen saatlerinde araması. kusura bakmasın da kendisini arayamam. o kadar gitar alıp sattım bunu aldıgıma alacagıma bin pişman oldum

bu arada prof. satıcı olsan dükkanını kapatmazdın heralde. listeledigin ilana da bak bi ne kadar prof. satıcı olduğunu gör.

sizler sizin gibiler beni aranızda barındırmayın lütfen. ayrıca nasıl müzisyen olunacagını sizden ögrenecek değilim.

agabeyin bana sattığı gitar 1 sene bakımsız bir şekilde rafta beklemiş. biridge ve burguları pas tutmuş bir şekilde elime geldi. bir de vurugu var jak girişinin orda. 2 tane de teli değişmiş ama ben hiç çalınmamış sanıyordum.

allahtan ent. sap ayarında bi sorun yok

bu arada yalova ne burda anlamadım ben aydında oturuyorum:D agabeyim de antalya güzelyalıda yanlış hatırlamıyorsam çünkü parasını ordan aldı

arkadaşlar bugün olgacxxx isimli arkadaşa gitarımı sattım, kendisiyle anlaşmamız çok kolay oldu, bazı alıcılar gibi can sıkmıyor fiyat konusunda da, gayet mantıklı bir arkadaş. sabah anlaştık öğleden sonra param elimdeydi, bende ertesi günü gitarımı gönderdim. hiçbir sorun çıkarmadan böylesine anlayışlı bir şekilde alışveriş yaptıgı için ona burdan teşekkür etmek istiyorum.

Bende çok çok teşeşkkür ediyorum dostum daha apranın tamamını yollmadan gitarı yolladı arkadaş çok teşekkür ederim çok anlayışlı bir arkadaş bir çok kez alışveriş yapma dileğiyle.

guitarology ile Boss Gt-8 karşılığı analog setup takasımız oldu.Aynı anda kargoladık ve nerdeyse aynı anda elimize ulaştı.Hiçbir konuda sorun yaşamadık,adeta pürüzsüz bir alışverişti.Kendisine çok çok teşekkür ederim,güvenilir olmasının ötesinde çok zevkli ve eğlenceli birisi :D

Teşekkür ederim mali :)

BUENO!dan 2 adet 2GB ram almıştım. Alırken'de herhangi bir uyumsuzluk durumunda iade etme konusunda anlaşmıştık. Bilgisayarımda denediğimde anakartımın 2GB'lık ram'leri desteklemediğini gördüm. BUENO hiç sıkıntı yaratmadan taahhüdünü yerine getirdi.

Hoş sohbet bir muhabbet ortamı vaatlerinde yoktu ama onu da sağladı sağolsun; Ram'leri iade ederken oturup muhabbet ettik biraz. Taksim'de Stüdyo/Prodüksiyon şirketi var. Ayrıca forumda yurt dışından malzeme getirtme olaylarına el atmış... Samimi ve kendisinden önce karşısındakinin faydasını düşünme kültürünü taşıyan; gerek müzisyen olarak gerekse tüccar olarak sağlam karakterli, güvenilir biridir.

daha önce 15.03.2008 tarihinde şu linkte enis-TEN olarak bahsettiğim kişi şuan "FuzzFace" olarak aramızda gezmekte.Sanırım yazılarımdan sonra yeni nick almayı uygun gördü.Bu yazımdan sonrada yeni nick alabilir.Olayı ciddi gördüğüm için,iteleme potansiyeli yüksek bir satıcı olduğu için yeniden söylüyorum.Dikkat!!!!

Banshee nickli kullanıcı ile alış-veriş yaptık. Alacağım dedi, aynı gün içinde msnde konuşurken gece 2.30'da havale yaptı. Sabah para elimdeydi.. Çok hızlı ve kararlı bir insan, kesinlikle yormuyor. Büyük bir memnuniyet duydum.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
"soundcheckx" - gökhan ile alışveriş yaptık bugün. kendisi gayet güvenilir bir arkadaş forumda yeni olduğu için önce aleti yollamak istedi kendisi, daha sonra elden yaptık alışverişi ben istanbula gelince. gerçekten cok güzel ilgi gösteriyor teşekkürler kendisine.

şu zamana kadar oldukça fazla alışveriş yaptım forumda. kimseyle bi sorun yaşamadım, ufak gecikmeler dışında. teşekkür ediceğim çok kişi olmalı. fakat eşek ben ilk defa yazıyorum buraya. hatırladıklarımı yazayım. kalanlar kusura bakmasın.

DeePShaDow
ekremfikret
al_capone
level_-_3
fenderstrat28
zetiman
CaglarS
.......

babazulla dan soft case aldım sağolsun sorun çıkmadı hatta kargoyu karşıladı teşekkür ediyor, kendisine güven konusunda sıkıntı yaşamayacağınızı temin ediyorum efem :d herkese iyi alış-verişler..

GuitarsSuck demiş ki:
bu arada prof. satıcı olsan dükkanını kapatmazdın heralde. listeledigin ilana da bak bi ne kadar prof. satıcı olduğunu gör.

sizler sizin gibiler beni aranızda barındırmayın lütfen. ayrıca nasıl müzisyen olunacagını sizden ögrenecek değilim.

agabeyin bana sattığı gitar 1 sene bakımsız bir şekilde rafta beklemiş. biridge ve burguları pas tutmuş bir şekilde elime geldi. bir de vurugu var jak girişinin orda. 2 tane de teli değişmiş ama ben hiç çalınmamış sanıyordum.

allahtan ent. sap ayarında bi sorun yok

bu arada yalova ne burda anlamadım ben aydında oturuyorum:D agabeyim de antalya güzelyalıda yanlış hatırlamıyorsam çünkü parasını ordan aldı

Asıl şerefsizliği yapan sensin.Madem ki gitar da sorun var dı geri yollasaydın.Ben son tel de sana azıcık onurun varsa bakiyeyi söz verdiğin gibi yolla dedim,yarın yollayacağım dedin ama yine yalancı çıktın.Demek ki onurun yokmuş.Ben bu siteden bir çok müzisyen arkadaşlara bir çok ürün sattım ve tek pişmanlık dahi duymadım.Baştan sona olayı çarpıtmışsın ve yalan söylüyorsun.Seni kaç kez aradım gitarı teslim aldıktan sonra da,hatta birinde de denizdeyim yarın çarşıya indiğimde yollayacağım dedin yine fıs çıktın.Suç sen de değil senin gibi ne idüğü belirsiz tipe eksik para ile gitar yollayan ben de.Neymiş.. öğlen vakitlerinde arıyormuşum.Bana borcun var ve seni sana özel bir saatte mi aramalıydım.Madem ki müsait olmuyordun müsait olduğun da bana dönseydin.Ama paranın üzerine yatmaya karar verdiğin için başka saatlerde de korkundan açamadın.Ne zaman ki yine öğle saati başka tel den aradım o zaman ikinci çalışta açıverdin.Sayfayı değiştırdiğimi söylüyorsun bir de utanmadan.Ben 30 ytl için senin gibi takla atmam.Evet ben profesyonel satıcıyım,Adana ve Mersinde ki 4 şubeden birini kapattım.Senin hayatın boyunca 1 ya da 2 gitarın olabilir ama ben her gün ortalama 10 gitar satarım.Bazısına evrak dahi düzenlemem ve getirip söz verdikleri tarihte ödeme yaparlar.Senin gibi yalana tenezzül etmezler üç kuruş için.Neyse sözün özü beim ilan sayfama bakanlar ve benden alet alanlar ne kadar titiz olduğumu çok iyi bilirler.Hem ben neden Antalyadayım diyeyim ki?Sayfamın başlığında bile Adana yazılı.Çarpacaktın gitarı erken yollasaydım.Bu msj ı okuyan arkadaşlara da bir çift sözüm var.Sakın ha sakın iyice tanımadığınız insanlara bakiyeli ürün yollamayın.Kişiliğinden eminseniz yolllayın.Sonra bu tip gibi 30 ytl yerine üstüne üstlük bir sürü mavra dinlersiniz ve paranız uçar.

Geri