Alışveriş Yaptığınız Kişiler Hakkında Yorumlarınız

Şu yazdıkların baştan sona safsatadır,yalandır.Ve gördüm ki ettiğim hakaretler,söylediğin yalanların karşı az bile gelmiş.

1-Biz seninle bir alış-verişten bir gün önce konuşup anlaşmadıkmı?Ertesi gün alış-veriş için sözleşmedik mi?Bunun neresinde oldu bittiye getirme vardır?Senin olmayan beynine silahmı dayadık? Söz verdiğim gibi manyetikleri yolladım ama ne gariptirki sen ortalıktan kayboldun.

2-Manyetikleri yolladıktan sonra sırra kadem basıp,telefonlara cevap vermeyen,ardından telefonu kapatan,yetmeyip birde msn'den silersen ben sana hakaret ederim arkadaş kusura bakma.Ki sen bunları fazlasıyla hakeden bir insansın.Hem dolandırıcılık yapıp,birde forumda dolandırmaya kalktığın adama sataşmanda oldukça gariptir.Ama belli ki kaşınıyorsun.

3-Son anda durumun farkına varmasaydım eminimki o manyetikler bana geri gelmeyecekti.Onun için hiç burada namuslu dürüst ayakları yapma.Bir kusur ettin,adam gibi yaz.Konu kapansın.Ama yok farklı bir amaç peşindeysen ki anlaşılan öylesin.Ben senin anladığın dilden,hakkından gelmeyi bilirim.

4-Madem o kadar yoğundun,alış-veriş'i gerçekleştiremeyeceğiz,eğer dürüst bir insan olsaydın,açar telefonu "arkadaşım durum budur,kusura bakma" derdin.Ama ne gariptir ki en ufak bir durum izahatinde bulunmyacak kadar art niyetli bir insansın.

5-Bir tarafınıda yırtsan beni bu forumda karalayamazsın.Hodri meydan.Şu sitede yaptığım alış-veriş'in haddi hesabı yoktur.Dolayısıylada burada bir çok insanla hoş muhabbetlerim oldu.Bu memnuniyet başlığında biraz dolaşarak bunu görmek mümkün.Onun için biraz gerçekçi argümanlarla gel.İçi boş,konuyu çarpıtarak sağa sola sataşarak bir halt edemezsin.

6-Sen bir 3 kağıtçısın.Bu işin Türkçesi budur.Burada kibar bir üslupla insanlara yaklaşıp insanları kandırmana izin vermem.Zaten bu olay o dönemde çok insan tarafından duyuldu.Dolayısıyla sen bu forumda biraz zor alış-veriş yaparsın.

7-Bu hesap Ahmet isimli çok yakın bir arkadaşımın hesabıdır.Tekrar bu lanet yere üye olma gereği duymadım ve sağolsun kendisi hesabını kullanmama izin verdi.Durum budur.Bunu kendine malzeme yaparak konuyu çarpıtma.Eğer bunca yaptığın terbiyesizliğe rağmen hala bir şeyler yazmak istiyorsan,adam ol,Adam gibi yaptığın dolandırıcılığa açıklık getir.

8-Bu sana son mesajımdır.Zira artık bir şeyleri kanıtlama gereği duymuyorum.Zira benim kim olduğum bellidir,senin kim olduğun belli olmuştur.

Nokta.

Çetin (01).

Bırak ağız dalaşını,konuyu çarpıtmayıda adam gibi teşebbüs ettiğin dolandırıcılığa bir açıklık getir.

Hala lafı geveliyorsun adam gibi bir izahatin yok durumu açıklayacak.Dolandırıcı olduğun ortada,hala laga luga ediyorsun.

:)

raqist'e Marshall AVT150 amfi sattım, hiçbir sorun yaşamadık. ilanın linki: www.turkrock.com/ftopic108855

sinan123'ten cort kx5 gitar aldım. gitar dediği gibi tertemiz ve sorunsuzdu, teşekkür ediyorum.

soogar'dan ibanez rg270 aldım. bu alışveriş malesef biraz sorunlu oldu. gitarın köprüsünde ufak bir sorun vardı, gitarı kuzenime hediye aldığımı ve sorunsuz olmasını istediğimi söyleyip geri vermek istedim, msn'den geri alamayacağını söyledi. daha sonra tüm aramalarımda ya telefonu kapalıydı ya da meşgule düşürdü. muhtemelen msn'den de bloklamıştır. kendisinden alışveriş yapacaklara alacakları ürünü en ince ayrıntısına kadar incelemelerini tavsiye ediyorum, sonra bir daha ulaşamazsınız kendisine..

son olarak ahmet_ nickli arkadaş eğer '01' ise, geçenlerde avt150 amfime talip oldu fiyatta anlaştık ama sonra durup dururken beni msn'den blokladı. halbuki vazgeçtim diyebilirdi niye yaptığını anlayamadım. neyse umarım bir karışıklık olmuştur.

psionic_ demiş ki:
raqist'e Marshall AVT150 amfi sattım, hiçbir sorun yaşamadık. ilanın linki: www.turkrock.com/ftopic108855

sinan123'ten cort kx5 gitar aldım. gitar dediği gibi tertemiz ve sorunsuzdu, teşekkür ediyorum.

soogar'dan ibanez rg270 aldım. bu alışveriş malesef biraz sorunlu oldu. gitarın köprüsünde ufak bir sorun vardı, gitarı kuzenime hediye aldığımı ve sorunsuz olmasını istediğimi söyleyip geri vermek istedim, msn'den geri alamayacağını söyledi. daha sonra tüm aramalarımda ya telefonu kapalıydı ya da meşgule düşürdü. muhtemelen msn'den de bloklamıştır. kendisinden alışveriş yapacaklara alacakları ürünü en ince ayrıntısına kadar incelemelerini tavsiye ediyorum, sonra bir daha ulaşamazsınız kendisine..

son olarak ahmet_ nickli arkadaş eğer '01' ise, geçenlerde avt150 amfime talip oldu fiyatta anlaştık ama sonra durup dururken beni msn'den blokladı. halbuki vazgeçtim diyebilirdi niye yaptığını anlayamadım. neyse umarım bir karışıklık olmuştur.
ah hocam ah , şu forumda hep söylerim her şeyi alın ama görmeden gitar almayın.kargaya yavrusu kuzgun misali herkesin gitarı sorsanız kusursuzdur.

yok ya elden aldım gitarı ama aceleye geldi floyd kolunu takıp denemedim, bundan sonra yaparız artık..

Ayrıca yazmayı unutmuşum, MelihBertan'dan pod xt live aldım, dediği gibi temiz ve sorunsuzdu.

Darkside7'den gitar gövdesi aldım, kendisine teşekkür ederim, sorunsuz bir alışveriş yaşadık. Mack-Yack arkadaşıma mxr 6 band eko sattım. Çok güzel sorunsuz bir alışverişti. İyi günler.

Başar ile daha önce 2 defa alışverişimiz oldu.

Söyleyeceğim tek kelime bu sitede alışveriş yapıp hala böyle insanlar varmış dediğim ve alışveriş yapmaktan en çok zevk aldığım insan oldu.

Biliyorum bir yanlış anlaşılma var. Şu an olsun Başar'a sonsuz güveninizi azaltmayın. Kişilik olarak harika bir insandır.

Çetin her mesajında adama "dolandırıcı" diye hitap etmen çok yanlış. Ortada bir dolandırıcılığın olmadığı çok açık. Biraz daha yapıcı ol istersen.

capricornus demiş ki:
OnurBattal 'ın aracılığı ile hayatımda sahip olup olabileceğim en güzel gitarı aldım, bundan daha yardımcı daha olumlu bir tutum içinde insanlar yoktur, ancak melekler vardır. Bu hayat boyu unutulamıyacak iyiliklerden gerçekten, buna vesile olmak, boyle bir güven ancak, bu kadar temiz kalpli iyi niyetli insanlarda olabilir. Gerek OnurBattal gerekse arkadaşı Mehmet için konu herne olursa olsun kefilim, ve ne kadar teşekkür etsem, yeterince ifade edemem.

Ben naaptım canım lütfen :) Güle güle kullan gitarı sevmene çok sevindim.
Kayıtlar falan bekliyoruz senden mümkün olan bir zamanda.

Bugün "basarthegreat" ile güzel bir akustik alışverişi gerçekleştirdik.Herşey konustugumuz üzere gerçekleşti şükür bir sürpriz ile karşılaşmadım :) Benim açımdan da fiyat açısından uygun bir alışveriş oldu kendisinede burdanda teşekkür ediyorum...Gayet ciddi ve dakik bir alışveriş gerçekleştirdik :)

Arkadaşlar Bugün fender_mexico nickli (Yiğit Boğaz) arkadaşla gitar ile amfi takasladık. Gayet güzel ve sorunsuz bir alışveriş oldu. Kendisine burdan tekrar teşekkür ederim gösterdiği güven anlayışı için.
Gitar Çok güzel paketlenmiş bir biçimde elime ulaştı. Hiç bir sorunu yoktu. Tabiri yerindeyse akordu bile kaçmamıştı :)
Kişilik olarak Gayet güvenilir anlayışlı ve ılımlı bir arkadaştır. Alış veriş konusunda kesinlikle güvenebileceğiniz birisidir. Bir alışverişin bu kadar kolay ve güzel bir şekilde yapıldığına pek rastlamadım. Daha ona 100 lira vereceğim var. Bana da bu konuda güvendiği için ve maddi sıkıntılarıma anlayışla yaklaştıgı için kendisine teşekkür etmek dışında kefil bile olabilirim.

virtuose demiş ki:
arkadaşlar burdan nasıl faydalalabiliyorsunuz? bu kadar sayfayı okumamız mı gerekiyor aradığımız kişiyi bulmak için yoksa kolay bir yolu var da ben mi bilmiyorum?

şahsen, alışveriş yaptığım kişilerle ilgili görüşlerimi kişilerin yeni ilanlarına yazıyorum, kanımca daha 'amaca yönelik'..

BB-CAJEMIR demiş ki:
virtuose demiş ki:
arkadaşlar burdan nasıl faydalalabiliyorsunuz? bu kadar sayfayı okumamız mı gerekiyor aradığımız kişiyi bulmak için yoksa kolay bir yolu var da ben mi bilmiyorum?

şahsen, alışveriş yaptığım kişilerle ilgili görüşlerimi kişilerin yeni ilanlarına yazıyorum, kanımca daha 'amaca yönelik'..
cok dogru bir yöntem hatta insana güven veriyor ama konuyu yukarı cekme amaclı yapılmaz umarım. kim oldugunu hatırlamıyorum ama bir arkadas konu yukarıdayken yapmıstı yorumunu ve belirtmişti "konu yukarıdayken yazıyorum" diye
cok taktir ettim vallahi

BB-CAJEMIR demiş ki:
virtuose demiş ki:

Doğru yer burası. Yaptığınız forum kurallarına uygun değil;

Alım Satım Bölümü Kuralları;

12 ) Başlıktaki ürünlerle ilgili bilgi almayı hedefleyen ve alışverişin tamamlanmasına yönelik mesajların haricinde, "ooo satıyorsun ha", "ben bu arkadaşa kefilim", "çok güzel gitar, çaldım ben", "nereden buluyorsun abi bunları" gibi başlığın gereksiz yere yukarı çıkarılması amacıyla mesaj yazmayı alışkanlık haline getirenler uyarılırlar; aynı harekete devam etmeleri durumunda siteden uzaklaştırılırlar.

Hellhound demiş ki:
BB-CAJEMIR demiş ki:
virtuose demiş ki:

Doğru yer burası. Yaptığınız forum kurallarına uygun değil;

12 ) Başlıktaki ürünlerle ilgili bilgi almayı hedefleyen ve alışverişin tamamlanmasına yönelik mesajların haricinde, "ooo satıyorsun ha", "ben bu arkadaşa kefilim", "çok güzel gitar, çaldım ben", "nereden buluyorsun abi bunları" gibi başlığın gereksiz yere yukarı çıkarılması amacıyla mesaj yazmayı alışkanlık haline getirenler uyarılırlar; aynı harekete devam etmeleri durumunda siteden uzaklaştırılırlar.
doğru söylüyorsunuz ama 164 sayfa içinde refransını merak ettiğimiz birini nasıl bulacağız.ey ahali merhumu nasıl biliirdiniz gibi sormakta komik olur kanımca.

halilpazarlama demiş ki:
Hellhound demiş ki:
BB-CAJEMIR demiş ki:
virtuose demiş ki:

Doğru yer burası. Yaptığınız Forum Kurallarına uygun değil;

doğru söylüyorsunuz ama 164 sayfa içinde refransını merak ettiğimiz birini nasıl bulacağız.ey ahali merhumu nasıl biliirdiniz gibi sormakta komik olur kanımca.

AKLIN YOLU BİR ;)

halilpazarlama demiş ki:
Hellhound demiş ki:
BB-CAJEMIR demiş ki:
virtuose demiş ki:

Doğru yer burası. Yaptığınız Forum Kurallarına uygun değil;

Eğer karşılaştıracak olursak her ilana 3-5 kişinin referans yazması daha komik bir durum.

Bu başlıktan faydalanmak için;

:arrow: Forumun arama sayfasına girin,
:arrow: Anahtar kelime kısmına merak ettiğiniz kişinin nickini girin,
:arrow: "Forum" kutusunda "Alım-Satım"ı seçin.
:arrow: "Sonuçlar" kısmında "Mesajlar"ı seçin.
:arrow: Arama butonuna basın.
:arrow: Arama sonuçları görüntülenir.
:arrow: Kişi hakkında yazılan yorumu görmek için sonuçlardaki "Konu" kısmında "Alışveriş yaptığınız kişiler hakkında iyi/kötü yorumlarınız" yazısındaki linklere tıklayın, sizi doğrudan o mesaja götürür.

Son ilana yorum yazmak kalıcı olmaz, çünkü ilanlar sürekli siliniyor. Mesajlarınızın kalıcı olması için bu başlığı kullanın.

basarthegreat:

Kaç zamandır bu tartışmalar yüzünden kullandığım nick,seninde üstün çabalarında alakasız mecralara çekilip,tartışmalara malzeme olmuştur.Bu yüzden kim ve neci olduğumu açıklayayım öncelikle:

İsmim Ahmet Dalkıran.İzmir'de yaşıyorum.Pınar fabrikalarında Gıda Mühendisi'yim.

Sevgili Çetin'i uzun yıllardır bu forum aracılığıyla tanırım.Bu foruma işten,güçten pek girmeye vaktim olmuyor.Zaten pek alış-veriş yapan biriside değilim.Bir tartışma olmuş,cevap hakkı doğmuş.Rica etti emaneten hesabımı kullanması için şifremi verdim.Kullandı ve bitti.Olay bundan ibarettir.

Durum budur.İkide birde kişisel bir tartışma yüzünden konuyu çarpıtmak adına benim kullandığım hesbaımı zor durumda bırkacak şekilde iddialarda,imalarda bulunmanın çok saçma olduğunu düşünüyorum.Öküzün altında buzağı aramanın gereği yok.

İki gündür zaman buldukça yer yer geçen tartışmalara bakıyorum.Ki zaten öncedende azda olsa Çetin'den olayı dinlemiştim.Forumdaki tartışmaları,dialoglaı okuyunca tek taraflı değil,her iki tarafında iddialarını tutumlarını gözlemleme şansı elde ettim.Edindiğim izlenim şudur (Yanlışsam düzeltin lütfen) :

Ortada 2 insan var.Bir takas olayı için anlaşıyorlar,biri malı gönderiyor diğeri ise göndermiyor.Telefonlara cevap vermiyor,mesajlara cevap vermiyor,maillerede cevap vermiyor.Üstelik msn'den siliyor.Diğer taraf mağdur oluyor ve hakaret ediyor.Yani ortada bir mağdur var.Bu arada edilen kfürleri tasvip etmiyorum.Çetin'in kendisinede ilettim.Olayların böyle çözümlenmeyeceğinide kendisine söyledim.

Çetin'i yıllardır tanırım.Gerek insani yönlerini,gerekse müzik hakkındaki derin bilgilerini bende bir çok kişi gibi takdir eden bir insanım.Bu tarz bir hakaret olayını beklemezdim kendisinden.Ama birde şu var bu kadar beyefendi bir insan nasıl oluyorda,çileden çıkarılıp küfür edip,hakaret edecek pozisyona getiriliyor?İşte bu noktada ben sizin samimiyetinize inanmıyorum.

Hala yaptığınız ağır tahrik ve karşı tarafı mağdur etmeniz hakkında net bir açıklama görebilmiş değilim.Konuyu çarpıtıp,benim nickime yada edilen küfürlere takmış durumdasınız.Bu küfürlerin neden edildiğini (bu küfürleri tasvip etmiyorum tekrar belirteyim) hala açıklamış değilsiniz.Yazdıklarınızı küçük kelime oyunlarıyla altta kalmamak için verilen cevaplar olarak görüyorum ben.

Ortada bir mağdur var ve siz hala akıl almaz bir tartışamanın peşindesiniz.Amacınızı anlamak pek mmkün görünmüyor.Kaldıki Çetin anladığım kadarıyla bu olayın üzerinden uzun zaman geçmesine rağmen bu olayı forumda ifşa etmemiş.Taki siz ona konuyla alakanızın olamdığı bir başlıkta saldırana kadar.Yani nedir bu nefret?Adamı hem mağdur edin,bu adam iyi niyetiyle forumda bu mağduriyetini dile getirmesin sizde üstüne adama saldırın.Varmı böyle bir şey?

Ailevi problemler yada işlerden dolayı takası gerçekleştiremediğinizi söylüyorsunuz.Telefon denen,internet denen çok önemli iletişim aracımız var değil mi?Haber verin karşı tarafa,eğer karşı taraf siz haberdar etmesine rağmen böyle bir tutum içerisine giriyorsa ona sözüm yok sonuna kadar hakılısınız.Siz bırakın haber vermeyi adamın telefonlarına,maillerine cevap vermiyorsunuz,birde msn'den siliyorsunuz.Kusura bakmayın ama bunun adı nedir bilemiyorum ama ben şahsen pek bir iyi niyet göremiyorum.

Amacım bir tartışma içerisine girmek,yada kimseyi savunmak değildir.Çetin kendini her ortamda rahatça savunabilecek kadar kişilikli net bir insandır.Duncan ve DiMarzio forumlarında,GP forumlarında çok sevilen sayılan bir insandır.Keza yine bu forumdada öyle.Müzik ensturmanları bölümündeki eski başlıklara baktığınız zaman bunu görmek mümkün.Alım-Satım'da ise sürekli alış-veriş yapan,burada onlarca insanla dialoğu olan bir insan.Bu yüzden bir savunmaya ihtiyaç duyacağını sanmıyorum.Zira mağdur olan kendisidir.

Kendisi şuan Ayvalık'ta tatilde.Döndüğü zaman farkederse eminim bu yazılanlara bir cevabı olacaktır.

Esen kalın.

Ahmet Dalkıran.

Geri