Blackstar Ht1r Vs Laney Cub10

Blackstar HT1R vs Laney CUB10

• Blackstar HT1R

Oylar: 25 69.4%
  • Laney CUB10

Oylar: 11 30.6%

• Toplam oy veren
    36
Digitech RP7 Valve prossesorumle beraber kullanabileceğim lambalı amfi arayışım yaklaşık iki aydır devam ediyor ve ben bir sonuca ulaşabilmiş değilim :)

En son bu iki amfi arasında kaldım. Aslında ht1r bana daha yakın gibi, zira daha çok hayvan gibi ritimler ve sıcacık sololar ilgimi çekiyor benim. Ancak Laney Cub10'da 10' hoparlör bulunmasına karşın ht1rde 8' hoparlör bulunmasıda beni bir miktar ikilemde bırakıyor.

Tabii aradaki fiyat farkı yine beni ht1r ye yönlendiriyor. Özellikle hepsiburadadan 12 taksitle gayet ucuza alınabilir.

http://www.hepsiburada.com/Liste/bl...roductId=musicyamaha20147&categoryId=19020479

Cub10 da ise taksitli alım seçeneği pek kârlı değil gibi.

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=9669&gid=90

Sonuç olarak arada kaldım.

+ cub10 u sanırım heryerde bulurum ancak HT1R yi nerede deneme imkanım var?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
konu böyle ilgi çekmiyor madem, hilal cebeciyle ilgi çekici hale getirelim :D :D

hilal_cebeci_panpisspor2.jpg

cevap bekliyorum :)

prosesörle kullanıcaksın sanırım . Prosesörle bilmiyorum lambalı amfi nasıl olur o amfinin drive ını kullanmak var mesela . HT-5 sahibiyim Guitar rig bağladım bi keresinde amfiye afedersin rezil oldu amfi isyan etti xD ev kullanıcısı isen ht1r , büyük düşünüosan tam hatırlamıyorum combolarda speaker çıkışıda varsa 2.x12 ile desteklersin . İlla procs kullancaksan roland bence daha uygun olabilir ( sadece procsesörün tonlarını kullanıcaksan ) . Kolay gelsin ...

Açıkçası ben bir prosesörle lambalı amfiyi beraber kullanmazdım. Prosesör kullanımı için tech 21 power engine diye bir cihazı var.Ama bunlardan fiyatı daha yüksek. Analog pedallarla yada sadece ampli olarak kullanma daha yerinde olur kanımca lambalı amplileri. Hangisi dersen de; drive için ht1, clean ve pedallarla kullanım içinde laney derim ben. Sonuçta her setup renk ve zevk meselesi.

hilal cebeci işe yaradı anlaşılan :D

prossesorde lambalı. amfiye analog girmekle bu prossesoru kullanmak arasında pek bi fark yok gibi geliyor bana.

kafa+kabin fikri için, combo ht1dede kabin çıkışı mevcut zaten. ev içinde kullanacağım için combo almak, kafa almaktan daha mantıklı gibi geliyor.

tüm yorumlar için teşekkürler :)

aaa dostum yapma procsesörle bi lambalıya girmekle analog girmek bir olmaz procs amfi modellemelidir ve lambalıda problem olur procsesör bizzat denedim hemde blackstarlarda :) ha dersen prosesörde amfi modellemesini kaldırır içindeki analog olarak düşünerek kullanırım diyosan ilginç bişi olur ama şu gerçek analog pedallarla çok sağlam sonuç alırsın ;)

aaa dostum yapma procsesörle bi lambalıya girmekle analog girmek bir olmaz procs amfi modellemelidir ve lambalıda problem olur procsesör bizzat denedim hemde blackstarlarda :) ha dersen prosesörde amfi modellemesini kaldırır içindeki analog olarak düşünerek kullanırım diyosan ilginç bişi olur ama şu gerçek analog pedallarla çok sağlam sonuç alırsın ;)

tabiki pre-amp kısmını es geçicem prossesorun. öbür türlü olmuyor biliyorum, denedim :D gerçi prossesorun pre-amp kismini es geçince prossesorun drive'ınıda kullanamıyorum.

O zaman şöyle birşey olacak;

compressor-equalizer-noise gate-wah-mod-delay-reverb-amfi

böyle bir dizilimde amfinin driveını kullanırsam ne olur acaba? hiç denemedim daha önce. yani başa koymam gereken drive'ı sona koymuş olacam bi bakıma. bu kullanım nasıl bir sonuç doğurur?

Noise gate sonrası wah diye sıralar isen düzgün bi sıralama olmuş olur kanaatimce . Daha sonra amfi drive ı mantıkende en sonda olucak yani o konuda sıkıntı yok. Yalnız işte burda problem yaşatacak olan prosesörün bilmemne teknolojisiyle birlikte vs vs sana analog setup hazzını hiçbir zaman yaşatamıycak :/ dediğin şey mümkündür fakat güzel olmaz gibi geldi denemeden bilinmez tabi.

tabiki pre-amp kısmını es geçicem prossesorun. öbür türlü olmuyor biliyorum, denedim :D gerçi prossesorun pre-amp kismini es geçince prossesorun drive'ınıda kullanamıyorum.

O zaman şöyle birşey olacak;

compressor-equalizer-noise gate-wah-mod-delay-reverb-amfi

böyle bir dizilimde amfinin driveını kullanırsam ne olur acaba? hiç denemedim daha önce. yani başa koymam gereken drive'ı sona koymuş olacam bi bakıma. bu kullanım nasıl bir sonuç doğurur?
dostum preamplerini es te geçten drive ini da es te geçsen amfi ve prosesörde fx loop send return katları yoksa rezil bir sound dan öteye geçemezsin maalesef.

Drive'ı nereden alacağınız önemli, prosesör'den mi yoksa amfiden mi? Blackstar'ı do-re getiriyor ama Kasım 2011'den beri stokta yok, dün sordum mart ortası ama kesin değil dediler. Ne zaman geleceği belli değil yani, arkadaşınızda varsa onda deneyebilirsiniz. Dipnot: Hilal Cebeci 'yi görüp gelmedim :D

Prosessörüm lambalı, amfimde lambalı olunca güzel bir sound çıkar diye hayal ediyorsan, beklentinde yüksekse, ilk notada gözlerin dolabilir söylemedi deme. Aynı şeyi bende tecrübe ettim. Pod x3 pedalımı amfime girip, pod dan amfi modellemesini ve driveları kapattım. Amfinin gain, volume.... Allah ne verdiyse yüklendim. Çok kötü bir sound çıkıyo ortaya. Gitarı direk vestel müzik setine bağla daha güzel bir sound elde edersin :) Lambalı amfi alıyorsan bence fx send/return ü olmayan amfi alma derim ve artık yavaştan prosessörünle vedalaşmaya hazırlan derim. Lambalı amfide analog pedal kullanılır tartışması olmaz...

Drive'ı nereden alacağınız önemli, prosesör'den mi yoksa amfiden mi? Blackstar'ı do-re getiriyor ama Kasım 2011'den beri stokta yok, dün sordum mart ortası ama kesin değil dediler. Ne zaman geleceği belli değil yani, arkadaşınızda varsa onda deneyebilirsiniz. Dipnot: Hilal Cebeci 'yi görüp gelmedim :D

hb de do-re de mart ortası dedi banada. sanırım hbde do-re den falan alıyor :)

Prosessörüm lambalı, amfimde lambalı olunca güzel bir sound çıkar diye hayal ediyorsan, beklentinde yüksekse, ilk notada gözlerin dolabilir söylemedi deme. Aynı şeyi bende tecrübe ettim. Pod x3 pedalımı amfime girip, pod dan amfi modellemesini ve driveları kapattım. Amfinin gain, volume.... Allah ne verdiyse yüklendim. Çok kötü bir sound çıkıyo ortaya. Gitarı direk vestel müzik setine bağla daha güzel bir sound elde edersin :) Lambalı amfi alıyorsan bence fx send/return ü olmayan amfi alma derim ve artık yavaştan prosessörünle vedalaşmaya hazırlan derim. Lambalı amfide analog pedal kullanılır tartışması olmaz...

prossesordeki tonları kaydetme olayı beni çok çekiyor. analog daha bi uğraş verici, ağır, hantal :/

Şu Blackstar'ı başkası "getirse" de kurtulsak dore'den :mad:
Bu arada tam da bu preamp / prosesör ile kullanım işleri için yapılmış bir cihaz var: http://www.tech21nyc.com/products/powerengine/powerengine60.html

ama çok pahalı. aynı şekilde tonalde yapıyor, hatta bir tanede ikinci el olarak satıyor sanırım. ancak nakit ödeme sıkıntısı var işte.

lanet kapitalist dünya :D :D

en iyisi ben blackstarın gelişini bekleyeyim. artık çok sevdiğim prossesorumede elveda derim napalım :)

POD türü bir cihaz ve lambalı amplifikatörle ben de pek sonuç alamadım. Belirttiğiniz amplifikatörlerde (bildiğim kadarıyla) effect loop olmadığı için de prosesörünüzü çok sınırlı kullanabileceksiniz.

Efekt seviyorsanız FX loop'u olan LC15 veya HT5 size daha uygun olur kanımca.. Ve analog iyidir..

Geri