Tolga Burkay

• Konuyu açan tamerwink
  • Başlangıç tarihi
Merhaba Arkadaşlar,

Şubat 2007 olarak planladığım albüm, araya bir film müziği girmesi sebebiyle malesef biraz sarktı. "Münferit" isimli filmin müziklerini tamamladım birkaç hafta önce. Yeni albümün de vokal dışındaki kayıtları bitti, önümüzdeki hafta vokaller de bitmiş olacak. Albüm çıkışı için yeni hedef Eylül 2007. Kayıtlar tamamen bitince web sitemde birkaç şarkı indirilebilir olacak, o zaman yorumlarınızı da bekleyeceğim.

Görüşmek üzere.

ilk yorum benden olsun o zaman 8)

öncelikle albüm hayırlı olsun abi.kapak harika olmuş şarkılardan önce. dünya, çok sağlam bi şarkı, sözleri çok etkileyici.bu şarkının methini itüsözlük gecesinden duymuştum zaten. beklediğim gemiler çok derin bi şarkı olmuş, sözleri öyle bildik sözlerden değil hele şarkının sonlarındaki solo bitiriyo herşeyi.sanırım bu şarkının sonunda öztürkle düet yapmışsın, fena halde yanılıyoda olabilirim bozmayın:). yanımda kal, gayet samimi bi şarkı, hislerimize tercüman olmuşsun yine.gayet melodik bi nakaratı var ben çok sevdim.ilk hevesle açtım dinledim, daha dinledikçe keşfedilecek çok şey var sanırım şarkılarda.hele bi albüm elimize geçsin de.bu arada tolga abi bu üç şarkıyı illegal bi şekilde kaydettim 8) , albüm çıkana kadar idare etsin diye, haberin olsun. ;)

koyukahve demiş ki:
beklediğim gemiler çok derin bi şarkı olmuş, sözleri öyle bildik sözlerden değil hele şarkının sonlarındaki solo bitiriyo herşeyi.sanırım bu şarkının sonunda öztürkle düet yapmışsın, fena halde yanılıyoda olabilirim bozmayın

Üzülerek söylüyorum ki yanılıyorsun :) Öztürk'le başka bir şarkıda düet yaptık.

8O yüzüme vurmasaydın be abi böyle uluorta :D neyse canım farklı bi vokal geri vokal durumu var şarkının orasında gayet hoş olmuş diyelim. peki albüm ne zaman geçecek elimize hayırlısıyla?

kesinlikle harika bi site olmuş. emek verenleri tebrik ederim.site bile bu kadar kaliteli özenliyken albümü iyice merak ettim doğrusu.bence yerli müzisyenler her türlü para kazanma yoluna bakarken biraz bu adamı örnek alsınlar.bu arada yeni albüm kadrosu da bi hayli can'lı olmuş :). albüm ne zaman diye sormama gerek yok sanırım artık 8) umarım bu albüm de, site de tolga abiye uğurlu gelir....

klibi izledimde biraz önce, başlarda dikatimi çeken birşey oldu :) introda bir sübliminal mesaj girişimi sezdim sanki. çok iyi oturmuş ama, tam solo girecekken.çok anlamlı, çok içten, hislerimize tercüman olmuş :) klibin devamında var mı acep bi inceleyeyim ben.uykusuzluk böyle bir şey işte. münferit 14 martta vizyona giriyormuş yanlış hatırlamıyosam.albümde filmle eşzamanlı mı çıkacak? uzun bi sessizlik oldu burda, merakta kaldık tolga abi, bi selam ver buralara uğruyosan..

Münferit

2246419109_247531b164_m.jpg

MÜNFERİT

“ Et kokarsa tuzlarsın… Ya tuz kokarsa? ”

YAPIM
YENİDEN FİLM

SENARYO- YÖNETMEN
DERSU YAVUZ ALTUN

GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ
İLKER BERKE

MÜZİK
TOLGA BURKAY

YÖNETMEN YARD.
ALPER ÇAÐLAYAN

SANAT YÖNETMENİ
GÜLŞEN ATILGAN

KOSTÜM
HÜMA BİRGÜL

KURGU
AYTEKİN BİRKON
NATALİN SOLAKOÐLU

SES TASARIMI
NURKUT ÖZDEMİR

OYUNCULAR
ALİ ERKAZAN
İDİL FIRAT
MAHİR İPEK
SERHAT NALBANTOÐLU
MUHAMED UZUNER
ERCAN DEMİREL
SUAT ÜLHAN
ALİ İPİN
VEYSEL DİKER
ÖZE SOLAK
TUNCAY KOÇAL
BESTE DERYA YELKEN
İDİL GÜNEŞ ALTUN
YILDIRIM ŞİMŞEK
HALUK YÜKSEL
NALAN BAŞARAN
AHMET TAŞDEMİR
OKAY ŞENOL
ZEYNEP DALÇAM
ÇAÐLAR TÜFEKÇİ

KONUK OYUNCULAR
ALİ İPİN
VEYSEL DİKER

PRODÜKSİYON SORUMLUSU
YÜKSEL BUDAK

TEKNİK ÖZELLİKLER
35 mm / renkli / Dolby Digital / 107 dk.

SİNOPSİS

Gecenin karanlığında, şirin bir sahil kasabasına sıra dışı bir feribot yaklaşır… Güvertede Müfettiş ve Yardımcısı ( Yalnızca Devlet için "hassasiyet" gerektirecek olaylarda görevlendirilen "çok özel yetkililer" ) kasabayı süzmektedir..

Müfettiş Yard. - Vay be..! Kim inanır böyle bir yerde bu kadar dolabın döndüğüne…!

Müfettiş - Basına bir sızıntı yok değil mi?

Müfettiş Yard. - Kaymakam bu konuda çok hassas. Daha önce merkezde bizimle çalışmış..

Müfettiş. - Basına sızarsa lağım patladı demektir… Kokuyu duyan gelir; Avrupa'dakiler, Amerika'dakiler…

Müfettiş Yard. - Bölge muhabirleri bizden habersiz bir şey yapamaz. Her şeye rağmen sızıntı olursa, yayın yönetmeni düzeyinde müdahale edebiliriz..

Müfettiş - Ne olursa olsun bu pislik burada kapatılacak..!

Müfettiş Yard. - Anlıyorum efendim..

Filmin başlangıcında geçer bu konuşmalar. Hemen sonra deniz altında bir arabadan çıkarılan şişmiş iki erkek cesedi, ( Biri travesti görünümündedir..? ) Ve yol ortasında ağır yaralı bulunup hastanede ölen iki çocuk cesedi olmak üzere dört ceset görürüz... Üstelik bu "Şirin" kasabada yaşayan onlarca genç kadına da tecavüz edilmiştir… Tecavüz edilen kadınlardan biri, Aylin öğretmen (Travesti kılığındaki erkeğin eşi…) sorgulandıkça geçmişe dönülür ve cesetler arasındaki ilişkiler yavaş yavaş ortaya çıkar… Ama ortaya asla çıkmaması gereken sırlar da vardır…

Müfettiş - Herkes için en iyisi bu Aylin hanım; Unutmak..! Biz de , siz de bildiklerimizi unutmalıyız…

Herkesin bildiğini unuttuğu, unutmak zorunda kaldığı bir zamanda yaşıyoruz … Tüm dünyada, güçlü olanın aynı zamanda haklı olduğu bir dönemde… Üç farklı gazete haberinden yola çıkılarak çekilen film, bu çağın çürüyen ruhunun resmini çizmeye çalışıyor…

Et koktu… Tuz da…

Yönetmenin ilk uzun metraj filmi "Münferit "… Daha önce çektiği kısa filmlerle çeşitli ödüller alan Dersu Yavuz Altun, Türkiye de pek de denenmeyen bir tür, "Kara Film" üzerine sineme dilini kurmaya çalışıyor… Filmin görüntü yönetmeni "Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak " filminden de tanıdığımız İlker Berke… Müzik sektöründe sessiz sedasız kendi dilini yaratmış Tolga Burkay film müziklerine imzasını atmış ..

Başrollerde Ali Erkazan, İdil Fırat, Mahir İpek'in görev aldığı filmin oyuncu kadrosu oldukça deneyimli sanatçılardan oluşuyor… Zira, Psikolojik derinlik ve karakter çatışmaları içeren öykünün titiz , usta işi bir oyunculuğa ihtiyacı var…

Kendi hayatı konusunda karar verme şansını büsbütün yitirmiş bireyin tarihsel sıkışmışlığı filmin temel duygusunu oluşturuyor.. Toplumsal gerçekliğimizden yola çıkarak, evrensel bir öykü kurmak; Yaşadığımız anın, bu günün hastalıklı duygusal atmosferini görünür kılmak filmin oturduğu temel çerçeveyi oluşturuyor...

Filmin post prodüksiyon süreci Fono Film Laboratuarları' ın da tamamlandı, Önümüzdeki sinema sezonunda seyirciyle buluşacak…

DERSU YAVUZ ALTUN
(Yapımcı-Yönetmen-Senarist)

BİYOGRAFİ:

1967 yılında Ankara’da doğdu. 1987 yılında, Anadolu Sanat Merkezi’nde oyuncu olarak tiyatroya başladı. Tiyatro sevgisinin ağır basması gecikmedi ve tıp öğrenciliğini yarıda bıraktı. 1991 yılında Ankara Masal Tiyatrosu’nun Sanat Yönetmenliğini üstlendi ve oyuncu, yazar, yönetmen olarak tiyatro serüvenini sürdürdü. Bu dönemde dört çocuk oyununu yazıp yönetti.1993’de Ankara Sanat Tiyatrosu’nda ( AST ) çocuk tiyatrosu birim sorumluğuna getirildi. 1997 yılına kadar oyuncu, yazar, yönetmen olarak AST’ta çalıştı . Daha sonra Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro bölümüne girdi.
Ziraat Bankası Çocuk Tiyatrosu’nu kurdu ve yazıp yönettiği” La Fonten Hayvanlar Mahkemesinde” (Uyarlama ) ile “Yalancı Soytarılar” adlı oyunlarla iki yıl boyunca toplam iki yüz yirmi gösteri gerçekleştirdi. Mamak Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda Sanat Yönetmeni olarak iki yıl görev yaptı. “ Koridor “ ve“ Kod Adı Kongo” adlı büyük oyunlarını sahneye koydu. “ Çalıntı Düşler “ adlı gençlik oyununu yazıp yönetti. Assıtej (Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Birliği) Yönetim kurulu üyeliğine seçildi ve iki yıl bu görevi sürdürdü. Tiyatrokare’nin Çocuk-Gençlik birimini kurdu ve “Benim Güzel Pabuçlarım”ı sahneledi. Nestle Çocuk Tiyatrosu’nu kurdu ve “Salıncaktaki Kahkaha” adlı oyunu yazıp yönetti.Çeşitli eğitim kurumlarında drama dersleri verdi, tiyatro gurupları çalıştırdı. Yetişkinler için yazılmış iki oyunu sahnelenmeyi beklemektedir...Son yıllarda çeşitli TV programlarında yazar - oyuncu - yönetmen yardımcısı olarak çalıştı.

Şu anda, ÇOGED ( Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Derneği ) Yönetim kurulu üyeliği, OYÇED ( Oyun Yazarlara ve Çevirmenleri Derneği )başkanlığı , UPS Çocuk Kültür Merkezi ve kurucusu olduğu Tiyatro Yeniden 'in sanat yönetmenliğini yapmaktadır..

Yazdığı 15 oyunun üç ciltte basılması için Epsilon yayınevi ile anlaşma yaptı. İlk ciltte bulunan beş oyun “Yaşamı birlikte renklendirmek için çocuk tiyatrosu” başlığı ile çıktı...

" MÜNFERİT " adlı uzun metraj film senaryosu, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yüzlerce proje içinden seçilmiş ve 350.000 YTL ile desteklenmesine karar verilmiştir..

YAZAR-YÖNETMEN OLARAK SAHNEYE KOYDUÐU TİYATRO OYUNLARI:

ANKARA MASAL TİYATROSU

1987 “ Bülbülün Şarkısı ”
1988 “ Güneşi Çalan Adam ”
1990 “ Mavi Yumurtanın Düşleri ”
1992 “ Bir varmış İki de Var mıymış? ”

ANKARA SANAT TİYATROSU

1994 “ Rüzgarla Yarışan Tay ” ( Uyarlama )
1996 “ Benim Güzel Pabuçlarım ”
1997 “ Yalancı Soytarılar ”

MAMAK BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU

1998 “ Koridor ”
1998 “ Kod adı Kongo ”
1999 “ La Fonten Hayvanlar Mahkemesinde ”
2000 “ Çalıntı Düşler ”

TİYATRO YENİDEN

2001 “ Salıncaktaki Kahkaha ”
2002 “ Uçan Adam ”
2003 “ Sonsuz Gökkuşağı ”
2004 “ Benim Güzel Pabuçlarım ”

ETİ ÇOCUK TİYATROSU

2005 “ Aladdin'in Sihirli Lambası ”

GÖREV ALDIÐI ÇOCUK VE YETİŞKİN TV PROGRAMLARI:

Çocuk Dramaları
“ Gizli Bahçe ”
“ Masal Masal İçinde ”
“ Hangisi Doğru ”
“ Masal Çiftliği ”
“ Cumartesi Sabahı ”
“ Pazar Bahçesi ”
“ Uzo ile Sazo ”
“ Zamanda Yolculuk ”
“ Kuklalar Tartışıyor ”
“ Çocuklar Yarışıyor ”
“ Dikkat Trafik ”

Yetişkin Dramaları;
“ Kamber Ağa ”
“ Orta Bereket Köyü ”
“ Geçmiş Zaman TV ”
“ Akşama Doğru ” ( Anılar – 40 İlginç anının dramatizasyonu )
“ Ferhunde Hanım ve Kızları ”
“ Saksıdaki Ağaç ” ( 13 bölümlük dizi )
“ Şapkasından Sihirbaz Çıkaran Tavşan ” ( 26 bölümlük sitcomu yazdı, yönetmen yardımcılığını
üstlendi ve oyuncu olarak da görev aldı. )

KISA FİLMLERİ:

“ Altı Öksüz Sandalye ” (Senarist-Yönetmen)
“ Çöpler Cennet Gider mi? ” (Senarist-Yönetmen)
“ Avunmak ” (Senarist-Yönetmen)

ÖDÜLLERİ:

“ Karanlık Bir Gün ” ( Kısa Film Senaryosu Üçüncülük Ödülü )

“ Çöpler Cennete Gider Mi? ” ( Orhan Murat Arıburnu Kısa Film Yarışması Birincilik Ödülü )

“ Doğ Güneşim Doğ ” ( Tobav oyun Yazım Yarışması Övgüye Değer Oyun Ödülü )

“ Benim Güzel Pabuçlarım ” ( T.C. Kültür Bakanlığı Oyun Yazım Yarışması Büyük Ödülü )

“ Çalıntı Düşler ” ( Başbakanlık Aile Araştırma Kurumu Bilimsel Danışma Kurulu
tarafından, gençlerin izlemesi için destek kararı alınmıştır.)

Geri