Gibson Lp Studio Mu Fender Strat Mı?

hard rock için hangisi?

• Toplam oy veren
    35
2 gitardan birini alıcam arkadaşlar.hard rock metal istiyorum ancak fender strata humbucker takabiliyomuşum seymour duncanın özel humbuckerı varmış strat için.ancak bu benim için ek masraf demek.bide bu seymour duncan lp studionun orjinal manyetiği kalitesinde ton verebilir mi bana?

Seymuor Duncan'ın single humbuckerını kasdediyorsan eğer, güçlü ve güzel bir ton alabilirsin. (Ben kullanmadım ama kullananlardan da bir şikayet işitmedim) Ama gitarların ağaçları, yapısal farklılıkları vb. farklardan dolayı LP Studio ile aynı tonu alamazsın. İdealindeki ton LP Studio'da ise, direkt ona yönel derim. Yok kafanda bazı farklı düşünceler, alternatif fikirler var ise bence düşündüğün tarz ve elindeki ekipman ile ilgili biraz daha net bilgi verirsen daha iyi olur, daha net cevaplar alırsın.

Seymour JbJR denedim ve hic begenmedim.Ama govdede bosluk olan bir strat veya direk humbuckerli bir strat alabilirsin.Bunun yaninda hangi gitarin tonu karakteri senin hosuna gidiyorsa onu almalisin.Biri digerinden daha iyi diye bir durum yok yani.Ikisi de kaliteli ensturmanlar.

seçenekleri neden bu 2 modelle sınırlanırıyorsun ki? özel bir nedeni yoksa bir sürü marka/model alternatifin var.
hard rock için lp tamam ama metal (ki extrem metal türevlerini baz almıyorum bu noktada) ''bence'' yakışmıyor.
stratocaster 'her yola gelen gitar' dedikleri sınıftan bir gitar ama yine ''bana'' göre işin aslı öyle değil.
ben senin yerinde olsam emg'li bir schecter alırım.
hem aşırı pahalı değil hem de asi bir gitar.
tabiki bu cümleler tamamen ''bence'' kelimesini içeriyor.
Tabiki iş gitarı almakla bitmiyor hatta başlıyor..
Bence kafandaki tarza uygun bir de amfi alman gerekiyor.

Kendi fikriniz fakat strat cidden her yola gelen bir gitar teknik olarak burada yanlis dusunuyorsunuz.Sadece strat tonunu sevmeyebilirsiniz ya da bazi muzik turlerine kisisel zevkiniz dogrultusunda uygun bulmayabilirsiniz buna saygi duyarim.Ama gelip black metal veya grindcore calan bir gitaristin strat kullanmasi bir blues gitaristinin kullandigi kadar mantikli olmayacaktir.Hatta sacma bir secim bile diyebiliriz.Secen de olabilir zevk renk meselesi.Mesela ben modifiye yaparak heavy-thrash metalden hard rocka glam metale, countryden fusiondan jazz muzige kadar(ton karakterini belirtmek istedim) strat kullanabilirim hosuma gidiyor bu aralikta.Nitekim bu tarzda muzik yapan birsuru muzisyen strat kullanir vaziyette.Les Paul icin de gecerli bu soyledigimiz seyler.Modifikasyon meselesi bir yerde ama ben de her tarz muzigin tek gitarla yapilmasi gerektigini savunmuyorum sadece yapilabilir yani:)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
kötü bir amfim var ibanezin.gitarı aldığımda roland cube alıcam daha sonra elime para geçince daha kaliteli ekipmanlara yönelicem.hard rock rock'n roll seven adamım ben.öyle oturuyum metallica çalayım falan sık sık çalmam.ac/dcnin tonları gibi cayır cayır tonları severim böyle.modifiyesiz strat bana hafif kaçıyor.lp studio alıcaktım ancak hocam gibson denerken bile standartın altındakileri alıp deneme bile git fender al bide sd manyetik takarız deyince içime kurt düştü.

Studio modellerini ben de tavsiye etmem ancak uzun vadeli olacaksa... Yoksa almakta bir sakınca yok, birkaç yıl içinde satarsın, düzgün bir model aırsın. Gibsondan sonra Epiphone çok iyi bir seçim ve çok başarılı tonları var. Humbucker olarak LesPaul den de önce SG yi tercih ederim. Çok daha sıcak ve daha dolu ton veriyor. LP ler genellike biraz daha sert ve tiz karakterli olmaya yakınlar ve iki gitarı çaldığında/dinlediğinde farkı duyabiliyorsun. Bence SG ler LP lerden daha vintage ve şişman tonlar veriyor, tüplü de olsa transistörlü de olsa SG daha vintage ve otantik renkli tonu var. Tabi Epiphone'ların o kadar farkı var mı emin değilim, Gibson'larda var.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Studio modellerini ben de tavsiye etmem ancak uzun vadeli olacaksa... Yoksa almakta bir sakınca yok, birkaç yıl içinde satarsın, düzgün bir model aırsın. Gibsondan sonra Epiphone çok iyi bir seçim ve çok başarılı tonları var. Humbucker olarak LesPaul den de önce SG yi tercih ederim. Çok daha sıcak ve daha dolu ton veriyor. LP ler genellike biraz daha sert ve tiz karakterli olmaya yakınlar ve iki gitarı çaldığında/dinlediğinde farkı duyabiliyorsun. Bence SG ler LP lerden daha vintage ve şişman tonlar veriyor, tüplü de olsa transistörlü de olsa SG daha vintage ve otantik renkli tonu var. Tabi Epiphone'ların o kadar farkı var mı emin değilim, Gibson'larda var.

2-3 yıl önce başladım bu gitara.gitarım grg170dx rezalet bişey.artık sapına ne olduysa akor tutmuyor etmiyor.bakımını yaptırıyorum ertesi ay tekrar pert oluyo gitar.tel yüksekliği normalin çok üstünde.acele ediyorum almak için.alırsam zaten 3-4 yıla kalmaz değiştiririm gitarı.epiphone düşünmüyorum ama.2. el gibson alıcaktık studio.hocam kafamı karıştırdı

bence önce ne istediğine karar ver, 2 gitarı da kendin denemen lazım. hard-rock ve yakın çevresi için emgli filan bir gitar alma, sadece komik olur. bence gibson'ın stok manyetik tonları hard-rock için fazla tok/karanlık ama kullanmayı bilince gayet güzel gider, bir de tizleri basları ve tizleri çok keskin ve ayrıktır. slash gibson kullanıyor ama manyetik modifiyesi mevcut. atalay'ın dediği gibi sg daha iyi bir tercih. bu arada belirteyim, önemsiz gibi gelebilir ilk aşamada ama gibsonlar lpler çok ağırdır :) sahnede belin çıkar.

kendi düşüncem iyi bir fender fat strat veya bir strat alıp ona uygun bir humbucker takarsan tam istediğin tonlara ulaşırsın. çünkü strat tonları daha tiz-mid karışımıdır, cayır cayır hard-rock tonu verir, heavy-metal de yaparsın. gitarla da bitmiyor bu arada amfi çok önemli! kompresör, eq bile büyük etken. sadece iyi bir eq pedalıyla bile gitarın tonlarının nasıl değiştiğine inanamazsın. yine basit bir overdrive pedalıyla tonlarını toklaştırabilirsin. hafif delay ile derinlik katabilirsin. kompresörle daha net ve keskin hale getirebilirsin. yani bunun sonu yok.

işin gerçeği 2si de iyi gitarlar, yani ne aldığın çok önemli değil, 2sini de zamanla uyum sağlarsın. yine jacksonlara da bakmanı öneririm, 2 seymour duncanlı jb/59 jacksonlar hard-rock/heavy-metal de çok iyi gidiyor.

Herkez mübalağa sanatını fazlasıyla kullanmış . Gibson Studioyu tek kalemde çiziyorsunuz yeni nesilleri bilemem ama bu benim şahsi fikrim chambered görmemiş 2000 öncesi gibson studiolar kafasına kafasına çakar her türlü.
Tarzına yönelik ise fikrim bir Korea epiphone almandan yana ( custom olabilir) . Herşeyden önce deneyerek al tabi gibson bile alsan denemeden alma ;) epiphone nun biraz daha özel olanlarını bulmaya çalış yeniler sakat bnce :) Daha sonra yine değiştirirsin büyük ihtimal gibsona yönelebilirsin yada bir hss strat . Bu benim fikrim dostum tekrardan söylemek isterim, denemeden karar verme hiçbir şey için ;)

gibson ile yumuşak sert butun muzik turlerini yaparsın aşağı yukarı. fenderle sert muzik pek olmuo. metal trash death metal hardcore vs. fender yalan o turlerde . gibson gorunuş olarak daha cool. tonları tercih meselesi. benim önerim ne gibson ne fender. al washburn oscar schmidt OE 30 1000 liran da cebinde kalsın

burda başka bir konuda okudum.fenderde pickguardı değiştirim h-s-s şekline getirebilme şansım varmış.bi emg takabilirim.bu durumda güzel tonlar alabilir miyim ne düşünüyosunuz

H-S-S bir strat alıp köprüye bir Bare Knuckle takarsınız olur biter, Aftermath olur, Nailbomb olur, Warpig olur... Warpig en iyi gideni ama, şahsen ben kendi gitarımda kullanıyorum, inanın bana aktif manyetikli 7 telli gitarın tonu daha masum daha yumuşak, hem de kullandığım manyetiğin Alnico V olmasına rağmen. Fender ile metal görmek isteyen arkadaşlar bana takılabilir :)

H-S-S bir strat alıp köprüye bir Bare Knuckle takarsınız olur biter, Aftermath olur, Nailbomb olur, Warpig olur... Warpig en iyi gideni ama, şahsen ben kendi gitarımda kullanıyorum, inanın bana aktif manyetikli 7 telli gitarın tonu daha masum daha yumuşak, hem de kullandığım manyetiğin Alnico V olmasına rağmen. Fender ile metal görmek isteyen arkadaşlar bana takılabilir :)

fendere hem humbucker takabilme hemde seymour duncanın tekli humbucker manyetiğini ekleyebilme beni fendere itti fenderi seçicem gibi gözüküyor.her ne kadar tipini sevmesemde

fendere hem humbucker takabilme hemde seymour duncanın tekli humbucker manyetiğini ekleyebilme beni fendere itti fenderi seçicem gibi gözüküyor.her ne kadar tipini sevmesemde

Tipini beğenmiyorsanız Gibson alın, ancak dikkat edin çakma Gibsonlar'a denk gelmeyin, alırken mutlaka forumda soruşturun alacağınız gitarı, iki gitarla da istediğiniz sonuca varabilirsiniz. Ancak bence "tipe" falan takılmayın, nüfusunuza geçirmeyeceksiniz sonuçta.

Nobody

Hiç bir elektrik gitar sadece gitarla bitmez, gitar tonu 1 etkiliyorsa ekipman 5 etkiler. Fender = Analog ekipman diye bir şey kesinlikle yok.

Tipini beğenmiyorsanız Gibson alın, ancak dikkat edin çakma Gibsonlar'a denk gelmeyin, alırken mutlaka forumda soruşturun alacağınız gitarı, iki gitarla da istediğiniz sonuca varabilirsiniz. Ancak bence "tipe" falan takılmayın, nüfusunuza geçirmeyeceksiniz sonuçta.

Nobody

Hiç bir elektrik gitar sadece gitarla bitmez, gitar tonu 1 etkiliyorsa ekipman 5 etkiler. Fender = Analog ekipman diye bir şey kesinlikle yok.

tip-renk vs benim için şu anda son sırada geliyor.zaten bu gitarı 2. el alıcamm.çok param yok ekipmanları daha sonra tamamlıyacam.

gibson ile yumuşak sert butun muzik turlerini yaparsın aşağı yukarı. fenderle sert muzik pek olmuo. metal trash death metal hardcore vs. fender yalan o turlerde . gibson gorunuş olarak daha cool. tonları tercih meselesi. benim önerim ne gibson ne fender. al washburn oscar schmidt OE 30 1000 liran da cebinde kalsın

hsh fenderler var gayet çılgın gibi metal yaparsın. tek handikapi 22 perde olması.

Geri