cry baby seçimi:!

Death-Lead demiş ki:
cry baby nin öyle bi modeli varmı bilmiyorum. o modeli yazarsan düşünebilirm. teşekkürler

Cry Baby 95Q kullanıyorum. Şu yaylı olanı. Gerçekten çok büyük rahatlık sağlıyor. Tek gitarlı bir grupta çalıyorsan ve önündeki analog setup a bazen hakim olmakta zorlanıyorsan kesinlikle kullanım açısından mükemmel bir alet. "Cry Baby Dimebag Darrell" modelini de kullandım ama çok tiz bir karakteri vardı öncelikle. Ve switch olmasına hiç alışamadım. O yüzden yaylı aldım mutluyum :D

bide switch özellikleri hakkında konuşmak gerek sanırım.gcb95 switch olayı bence gayet büyük bir sıkınıt.bir kullanıcı olarak sırf bu yüzden switchsiz bir wah almayı düşünüyorum.535Q kafama yattı ama onda switch var mı ki???

gorkyeah demiş ki:
bide switch özellikleri hakkında konuşmak gerek sanırım.gcb95 switch olayı bence gayet büyük bir sıkınıt.bir kullanıcı olarak sırf bu yüzden switchsiz bir wah almayı düşünüyorum.535Q kafama yattı ama onda switch var mı ki???

535Qda da switch var. sanırım cry babynin tek switchsiz modeli "95Q".

Bence switch olması daha iyi çünkü bazen wah kullanımı sırasında ayak değiştirmek gerekiyor, wahın ayağını kaldırınca kapanmaması gerekiyor. Bu benim kendi görüşüm, kendi ihtiyacım tabi.

ustalar hiç wah kullanmamış ve yeni wah alcak olan birisine hangi türlüsünü önerirsiniz.switchlimi yoksa switchsizmi karar veremedim.bayramdan sonra gcb95 ya da bad horsie1 alcam ama tam karar veremedim.

ibanezguitarplayer demiş ki:
ustalar hiç wah kullanmamış ve yeni wah alcak olan birisine hangi türlüsünü önerirsiniz.switchlimi yoksa switchsizmi karar veremedim.bayramdan sonra gcb95 ya da bad horsie1 alcam ama tam karar veremedim.

Ibanez WD7 tavsiye ederim, hem switchli, hem switchsiz çalışabiliyor...

kendime usta diyemem ama her ikisinide kullandım. kesinlikle bad horsie I gcb95'ten daha iyidir diye düşünüyorum. Tek problem bad horsie'nin daha büyük olması.

switch tamam teorik olarak güzel bir özellik ama gcb95te switchi açmak veya kapamak için pedala baya bi sert abanmak gerekiyor buda rahatsız ediyor beni.hatta gören herkes abi nabion yazık değil mi niye vuruon,kırıldı mı alet diye tepkiler veriyor..normal bir switch olsa eyvallah

bak ne diyorum... hala şu ünlünün pedalı, bu babanın pedalı diyosunuz. emin olun bu adamlar bi tane pedal kullanmıyodur. başka zamanlarda başka pedalları vardır. sevdiğiniz bi gitaristin adı yazıyor diye pedala daha sıcak bakacaksınız; sonra pedalı denerken hiçbişeyi dikkate almicaksınız.. gidip şunun bunun pedalına normalinin 2 katı para verceksiniz. digitech "production modeling" diye bi teknoloji kullandığını iddia ediyor. jimi hendrix'in prodüktörüyle çalışmışlar.. sonra o kayıtları dinleyip bi tane çip yapmışlar... bırakın bu işleri... gidin amfiye takıp dinleyin. kendi kulağınıza güvenmiyosanız güvendiğiniz biriyle gidin. diyorum işte; wahman isimli ucuz taklit pedal'ın sesi; crybaby'nin aynısı. ama üzerinde isim yazan bi pedalı hayyatta almam. niye başka birine benzemek isteyeyim ki?

Kesinlikle 535Q almanı tavsiye eerim ben onu kullanıyorum. Yelpazesi çok geniş. Ayrıca Boost diye baya yararlı bi özelliği var. 6 çeşit wah seçeneği var. boost un ses yüksekliğinide ayarlayabiliyorsun. Hem swichi gcb 95 gibi sert değil baya kullanışlı.

Manticore demiş ki:

Ibanez WD7 tavsiye ederim, hem switchli, hem switchsiz çalışabiliyor...
daha dün aldım bu pedalı müthiş rahat ve tonları cok guzel bir pedal tavsiye ederim en azından bu pedalı denemeden alma

Geri