bozuk pedalın ampliye zararı

Wah pedalı hala bir şekilde çalışıyor olduğuna göre, öyle devasa bir gerilim almamış olsa gerek diye düşünüyorum ben... Adaptördeki herhangi bir sorundan ötürü ciddi bir voltaj kaçağı olmuş olsa bile, ilk yanacak ekipman amfi değil wah pedalı olur zannederim..

Yine de öyle aklınıza esen adaptörü kullanmamalısınız.. Sonuçlarının ne olacağı belli olmaz... Hele ki voltaj/akım değerleri tutmayan adaptörler kullanmak ciddi bir risk.. Eski 200 watt'lık güç kaynaklarına bugünün bilgisayarlarını bağlayın bakalım neler oluyor ? :).. Güç kaynakları/adaptörler zorlanarak ölürlerken yanlarında birşeyleri de götürmekten pek bir hoşlanırlar.. Sonuçta eriyen iletkenlerden bahsediyoruz, erirken neler arasında kısa devre yapacağı hiç belli olmaz... Giren voltajı olduğu gibi çıkışa verme ihtimalleri de vardır, tamamen şansa bağlı...

Reeve demiş ki:
bir keresinde benim robotics 56k modemin adaptörünü pedala bağlamıştım ve jack ampliye girdikten sonra ampliyi çalıştırmıştım, sonuç:adaptör yandı,

dostum modem adaptörlerin çıkışı yüksek akımlı ve AC'dir (alertanif akım)..sen gene de bir bak adaptörün yazılarına.
pedal için ise DC gerilim gerekiyor..ama bu durumda adaptörü yakman bile büyük başarı :D
dostum sende baya büyük bi ışık görüyorum ben :)

ortam yumusasın

ortam yumusasın diye size bir itirafta bulunucam bu galtor yani ulas abi kacak enerji icecegi ile geciniomuş

inanmazsanıoz bakın
galtorade5rb.jpg

Geri