Jean Christophe Grange

grange in bütün kitapları manyak bence taş meclisi,leyleklerin uçuşu
bu arada kurtlar imparatorluğu'nun da filmi çekiliyor filmin final sahnesine de Türkiye'de çekildi zaten kitabın konusunda da Türkler geçiyor

kızıl nehirlerin sinema uyarlaması felaketti.
kurtlar imğaratorluğununkinden de umutlu değilim o yüzden.
taş meclisi dışındaki tüm kitaplarını severim.

"Bu adam olmuş.." dedirten yazar.. Mükemmel bi kalem.. Türkçe'ye çevrilen 5. kitabı "Siyah Kan"ı yeni aldım fakat henüz başlama fırsatım olmadı.. Bunun da enfes olacağından şüphem yok..

Feeling demiş ki:
snowflake demiş ki:
kızıl nehirlerin sinema uyarlaması felaketti.
kurtlar imğaratorluğununkinden de umutlu değilim o yüzden.
taş meclisi dışındaki tüm kitaplarını severim.

Kurtlar İmparatorluğu sinemaya mı uyarlanıyo :?:
çıktı bile. :)
siyah kan değişik bir kitap ama nasıl anlatsam,sert.
bence en güzel kitap kızıl nehirlerdi...
ama yazarın hakkını yememek lazım diğerleri de çoğu macera gerilim yazarına göre üst seviyede

Bu arada Siyah Kan'ı 2 günde bitirdim, acaip sürükleyici ve hakikaten üstte de belirtildiği gibi baya sert bi kitap.. Kurgusu mükemmel bu yazarın yahu..

her kitabını 5 6 saat kesintisiz okuyarak bitirmiş biri olarak söyliyebilirimki siyah kan öbür kitaplarındaki akıcılığa sahip değil 2 günde bitirdim kitabı o ayrı konu ama bir kızıl nehirler bir taş meclisi havası yok kitapda klasik sondaki vuruculuk bu kitapdada öbürlerine nazaran daha sönük kalıyor

Bence Siyah Kan daha komplike bi kitap, adam botanikten tut da anatomiye kadar bi ton araştırma yapmış, kitabın kalınlığı da cabası.. Yine de hepsi bir, hepsini aynı tempoda okudum..

J.C.GRANGE son dönemin en iyi gerilim-polisiye yazarı bence.. Kitaplarında yapmış olduğu büyük araştırmalar hayret verici. Ben kitaplarının hepsini okudum. Leyleklerin Uçuşu adlı kitabında bir gezgin rolündeydi J.C.G.. ve benim için en vurucu kitabı budur. Kızıl Nehirlerde harika bir kurguyla her saniye sizi kitaba bağlayacak olaylar dizisi hazırlamıştı. Kızıl Nehirlerin; olimpiyatlarla ilgili ve mükemmel insanı yaratma gayreti olduğunu anlayınca şaşırmıştım epey... Taş Meclisinde bir bilim adamıydı J.C.G.. bu kitapta nükleer enerji ve parapsikoloji ile ilgili mükemmel şeyler yazmıştı, ve bu kitap J.G.G'ın fantastik öğeler yani doğaüstü unsurları kullandığı tek kitabıdır.. ve Kurtlar İmparatorluğu'unda da bir tarihçi bir siyasetçi gibiydi.. Başka bir ülkenin siyasi gerçeklerini bu kadar iyi anlaması ve anlatması onun ne kadar başarılı bir yazar olduğunun göstergesi zaten. ve bu sıralar raflarda yeni kitabı Siyah Kan bulunuyor.. şu an vaktim olmadığı için okumadım... bir solukta okumak istiyorum ve bu yüzden daha başlamadım okumaya.. ama biliyorum ki Jean Cristophe Grange yine kalemini konuşturmuştur bu hikayesinde de...

Gutemensch demiş ki:
Bir türlü okuyamadım.Kitapçıda gezerken hep bu adam kitaplarının kapakları dikkatimi çekiyor.Okuyucam ama sadece roman değildir umarım.

Emin ol sadece roman değil, kitabı bitirirken tırnaklar da elden gidiyor bir müddet sonra :D
Zaten kitaplarının kapaklarında yazar Polisiye/Macera romanı diye. Şiddetle tavsiye ederim sevgili Gutemensch.

"Sadece roman değil" ne demk oluyor anlamadım!! Jean c. GRANGE iyi bir romancı ve yazdıkları da roman zaten! Ama şöyle söylenebilir: J.C.G romanları sıradan roman gibi değildir, farklıdır: kurgusuyla, konularıyla, araştırmacı yönüyle...

RADIOGAGA demiş ki:
"Sadece roman değil" ne demk oluyor anlamadım!! Jean c. GRANGE iyi bir romancı ve yazdıkları da roman zaten! Ama şöyle söylenebilir: J.C.G romanları sıradan roman gibi değildir, farklıdır: kurgusuyla, konularıyla, araştırmacı yönüyle...

Sadece roman değil, çünkü içeriğinde BİLGİ adına da pek çok şey bulabilirsin.. Her hangi bir romancının eseriyle bir tutmamak lazım, kaldı ki Grangé'ın kitaplarında edebi anlamda çok büyük yenilikler, çok farklı üsluplar yok. Bu adamın kitaplarının çok okunması, çok satılması tamamen konulardan ve araştırmalar sonucu elde ettiği verileri en güzel şekilde kullanmasından kaynaklanıyor..

Feeling demiş ki:
Sadece roman değil, çünkü içeriğinde BİLGİ adına da pek çok şey bulabilirsin.. Her hangi bir romancının eseriyle bir tutmamak lazım, kaldı ki Grangé'ın kitaplarında edebi anlamda çok büyük yenilikler, çok farklı üsluplar yok. Bu adamın kitaplarının çok okunması, çok satılması tamamen konulardan ve araştırmalar sonucu elde ettiği verileri en güzel şekilde kullanmasından kaynaklanıyor..

Biliyorum...

Bir önceki mesajımda bende seninkilerin aynılarını yazmıştım zaten... ve ayrıca J.C. GRANGE ın kitaplarında edebi bir yenilik olması gerekmiyor. Ben şimdiye kadar okuduğum hiçbir "popüler roman" da zaten bir ebedi anlatım görmedim. Bu romanlarda önemli olan heyecanı bir an olsun bile eksiltmeyecek kurgu yapabilmek. GRANGE'ın en önemli özelliği bu kurguyu çok başarılı yapabilmesidir.. "Kızıl Nehirler" i hatırlayın; olaylar zincirini inanılmaz bir kurgu başarısıyla bağlamıştı ve kitap okuyucuyu esir etmeyi başarıyordu.

Geri