Jean Christophe Grange

Jean Christophe Grange...Diyecek söz yok..Bence mükemmel bir yazar..Bütün kitapları çok iyi..Taş Meclisi hariç..Hariç diyorum çünkü Taş Meclis'inde biraz sıkıldım..Çok fazla tasvir var..Ama yine de çok yaratıcı..Herşeyden çok beni de bu yazarın bilgisi etkiliyor..Bu adamın bilmediği şey yok!Her konuda bilgili..Anlatımı da gerçekten çok iyi..Dediğim gibi Taş Meclisi haricinde diğer kitaplarında tasvirler çok yeterli.Kalemi çok iyi..En sevdiğim yazarlardandır kendisi..Şiddetle tavsiye ederim özellikle de "Kızıl Nehirleri".

bütün kitaplarını büyük bir heyecanla takip ediyorum ve genelde hepsini -ne kadar uzun olursa olsun- 2-3gün içinde bitiriyorum çünkü çok sürükleyici bir anlatıı var ayrıca hayal gücüne diyecek hiç bir laf yok! son kitabı siyah kan da muhteşem bence.

cok sikildigim bi gun oolesine bi kitap aldim elime arkadasimin rafindan ki bu leyleklerin ucusu oldu....takip eden 6 gunde butun kitaplari okumus.....gerim gerim gerilmistim....ama iki kitabini okuduktan sonra bi sonrakinin gelisimini asagi yukari cikartabiliyor insan.....yinede super...inanilmaz bi bilgi birikimi ucsuz bi hayal gucu.

e hadi yeni bi kitap yazsin da okuyalim artik.......iki ayda bir yazsin hatta...hep okuyalim.

Polisiye-gerilimden pek hazzetmezdim. J.C.G yi bi görüyüm elini öpecem".wayyyy baba sağol manyak yazmışsın helel olsun" diyecem...
Kızıl Nehirler,Kurtlar İmparatorluğu,Siyah Kan...ve diğerleri..Sabahlara kadar gözüme kan oturmuştu..Yazarı tebrik etmek lazım :LOL:

kimono demiş ki:
cok sikildigim bi gun oolesine bi kitap aldim elime arkadasimin rafindan ki bu leyleklerin ucusu oldu....takip eden 6 gunde butun kitaplari okumus.....gerim gerim gerilmistim....ama iki kitabini okuduktan sonra bi sonrakinin gelisimini asagi yukari cikartabiliyor insan.....yinede super...inanilmaz bi bilgi birikimi ucsuz bi hayal gucu.

e hadi yeni bi kitap yazsin da okuyalim artik.......iki ayda bir yazsin hatta...hep okuyalim.

Siyah Kan çıktı son olarak... onu da okuduysan eğer bir kaç sene beklemen gerekecek... biz de bekliyoruz zaten :)

kızıl nehirler ve siyah kanı okudum...filmi izledim kitabın yanında çok kıytırık kaldı ;) siyah kanıda okuduktan sonra yav herkes katil olur ama önemli olan böle olmak gibi bi moda sürükledi beni kitap :? cidden cok güseldi...

bu kağıt benim tenim bu mürekkep senin kanın :!: :twisted:

j.c.g dan uzak durmak lazım bence adamda katil potansiyeli var :) şaka bir yana araştırmalar neticesinde romanlarına kattığı detaylar ve akıcı üslubuyla her kitabı alınası yazarlardan. siyah kanı okurken başlarda sıkıldım ama konu ve karakterler derinleştikçe kitap elime yapıştı kaldı resmen.

taş meclisi kötü dienlere katılmıorm çünkü adam yazıo..kitap okuyamıorm dienler içn zatn...sıkıcı olması imkansız!

polisiye ve gerilim türlerinin karıştığı kimi yerlerinde insanın tüylerini diken diken edip kan kokusunu içinde hissettirebiler iyi bi yazar tüm seriyi okumasamda kızıl nehirler,taş meclisi gibi okuduklarım gayet güseldi..

böyle kurgu yapabilmek için ciddi anlamda bir zekaya ihtiyaç var bence.benim en sevdiğim kitabı kızıl nehirler ama kurtlar imparatorluğu için de yaptığı araştırmalar gerçekten çok iyi!
hangisi daha önce yazmaya başladı bilmiyorum ama(sanırım grange dir) tess geritsen denilen yazarla üslupları ve kurgularında(etkileşimden geldiğini tahmin ettiğim) benzeyen bişiler var.

genellikle olaylar fransada geçsede(fransa'nın heryerini öğrendim sayesinde:) grange iyi bir yazardır,hikayeye hakimiyeti,onlarca sayfa sonra önceki sayfada okuyup anlayamadığınıuz bir ayrıntının aslında ne kadar önemli olduğunu anlamanızı sağlayan üslubuyla her zaman zevkle okuduğum şahsına münehasır bir insandır kendisi :) bu arada bestseller takıntısı olan arkadaşım neden bu kısıtlama,bu takıntı senin yaptığın bir eylem mi yoksa herkes okuyo ben okumam onu tribi mi!!!yanlış anlama bu laf sokma anlamında birşey değil ama çokşey kaybediyorsun bence tamam kalkıp melissa bilmem nenin kitabıda çok satmış onuda mı okuym diyebilirsen kesinlikle hayır tabi ki!ama knut hamsun açlık,yada iskenderiye dörtlüsü,vb... gibi kitaplarda bestseller!!!

genellikle olaylar fransada geçsede(fransa'nın heryerini öğrendim sayesinde:) grange iyi bir yazardır,hikayeye hakimiyeti,onlarca sayfa sonra önceki sayfada okuyup anlayamadığınıuz bir ayrıntının aslında ne kadar önemli olduğunu anlamanızı sağlayan üslubuyla her zaman zevkle okuduğum şahsına münehasır bir insandır kendisi :) bu arada bestseller takıntısı olan arkadaşım neden bu kısıtlama,bu takıntı senin yaptığın bir eylem mi yoksa herkes okuyo ben okumam onu tribi mi!!!yanlış anlama bu laf sokma anlamında birşey değil ama çokşey kaybediyorsun bence tamam kalkıp melissa bilmem nenin kitabıda çok satmış onuda mı okuym diyebilirsen kesinlikle hayır tabi ki!ama knut hamsun açlık,yada iskenderiye dörtlüsü,vb... gibi kitaplarda bestseller!!!

Melisa p.yi okudum bak hem de çok ilginç bulmuştum demek yokmuş ben de öyle bi takıntı belki de yazar ve yazdıkları ilgimi çekmedi bilmiyorum ama kızıl nehirler ve kurtlar imparatorluğu filmlerini izledim.Kötüydü.Sen sevebilirsin beni ilgilendirmez zevk senin

fimlerine göre karar vermemelisin mesela kurtlar imparatorluğunun sonu tamamen farklı bitti kitaptan(ya itiraf ediyorum bence filmdeki son daha iyiydi ama misal vermem gerekti işte sana:p)ön yargıyal başlarsan zaten muhtemelen sarmıycaktır ama vazgeçersen mutlaka oku derim en azından bir kitabını.

istiridyecocuk demiş ki:
Melisa p.yi okudum bak hem de çok ilginç bulmuştum demek yokmuş ben de öyle bi takıntı belki de yazar ve yazdıkları ilgimi çekmedi bilmiyorum ama kızıl nehirler ve kurtlar imparatorluğu filmlerini izledim.Kötüydü.Sen sevebilirsin beni ilgilendirmez zevk senin

Filmin kötü olduğu konusunda haklısın.

Ancak iyi bir okuyucu bilir ki; bir romanın film uyarlaması hiçbir zaman roman tadında olamaz.

Ben de "Kızıl Nehirler"i okuduktan sonra filmini izledim. Film benim için tam bir "fiyaskoydu."

Ben herkese şöyle diyorum: Kızıl Nehirler'in romanını okumadan filmini izleme...

J.C.G. okumak bu türün okuyucuları için bir ayrıcalıktır. Ve bu ayrıcalığı yaşamak isteyenler zaten okuyor.

Polisiye-Gerilim türünü anlayan ve seven okuyucular için J.C.G. vazgeçilmez bir yazardır,evet, bu türden anlayanlar için. Diğerlerinin yaptığı yorumlar, hiç önemli değil...

istiridyecocuk demiş ki:

Bence "Siyah Kan"ı bi oku dostum. Sonra filmlerini beğenmediğin kitapları da okuma isteği duyacağını düşünüyorum. Hatta "Taş Meclisi" ve "Leyleklerin Uçuşu"nu da...Haklısın zevkler konusunda, yalnız bu adamın hayal gücünü kitaplarıyla dahi olsa tadabilmek büyük zevk... Saygılar...

ayrı bi olay kitapları ya.. ilk önce hafiften bi tırsıyosun yok artık falan diyosun sonra bakıyosun hoşuna gidiyo ben manyak mıyım diyosun ama yine de elnden bırakamıyosun :LOL: ..filmlerini izlemedm çünkü kitapta her kişiyi her yeri kendi gözünde canlandırıyosun filmde öle olmuyo kitaptaki büyü kaçıyo bence..

ayrı bi olay kitapları ya.. ilk önce hafiften bi tırsıyosun yok artık falan diyosun sonra bakıyosun hoşuna gidiyo ben manyak mıyım diyosun ama yine de elnden bırakamıyosun :LOL: ..filmlerini izlemedm çünkü kitapta her kişiyi her yeri kendi gözünde canlandırıyosun filmde öle olmuyo kitaptaki büyü kaçıyo bence..

Geri