Gitar Metodları, Çalışma Taktikleri Yardım

orta düzey bir gitaristim ama bunu daha ilerletmek gerekirse en baştan başlamak istiyorum. önerebileceğiniz metodlar, kitaplar, teknikler, hızlı ilerlemek için yapılması gerekenler hakkında düşüncelerinizi paylaşın. Şu zamana kadar el yatkınlığım petrucci çalış tarzına yakın ne yapmalıyım rock metal riff de sorun yok ama hızlı sololarda tıkanıyorum ve armoni için nelere bakmalı nelere çalışmalıyım. şimdiden teşekkür ederim.

Troy Stetina- Speed Mechanics kitabı çok güzel bi kitap, her gitarist onunla çalışmalı bence. Orta düzey bi gitarist olduğuna göre belli başlı şeyleri aşmışsındır diye düşünüyorum, birazda düşük drivelarda tuşeni kuvvetlendirmeye çalış bence.

guthrie govan creative guitar 1 - cutting edge techniques, troy stetina heavy metal lead guitar 1, heavy metal lead guitar 2, speed mechanics, petrucci rock discipline. her zaman metronomla çalışın, çok çok düşük hızda başlayıp kademe kademe hızlanın, distortion yasak.

Hızlı sololarda metronom kesin çözümdür. Mesela 60 bpm de başla temiz ve düzgün çalabiliyosan 2 bpm artır 62-64-66... öyle git. ama yavaş git her durakta çalıştığın kısmı 4-5 kez çal güzel ve düzgün çalana kadar. Bazen kilitlenebilirsin (genelde yeni başlayanlarda olur o sende olmaz muhtemelen) o zaman en başa al. öyle öyle artık bazen 3-4 saatte bazen 2-3 günde istediğin soloyu rahat rahat çalabilirsin.

bora ulusoy-solo gitar teknikleri var bendede, yeni edindim. 2-3 gündür ordan gidiyorum en baştan itibaren. İçindeki cd yi bilgisayara kopyalarsın, cd içerisinde kitapta anlatılanın sesli örneği var. Yavaş ve hızlanmış hali ile. Yeni başlamama rağmen 10 üzerinden en az 9 luk bir kitap diyebilirim. Açıklamalarda gayet motive edici, doping gibi geliyor:)

bora ulusoy-solo gitar teknikleri var bendede, yeni edindim. 2-3 gündür ordan gidiyorum en baştan itibaren. İçindeki cd yi bilgisayara kopyalarsın, cd içerisinde kitapta anlatılanın sesli örneği var. Yavaş ve hızlanmış hali ile. Yeni başlamama rağmen 10 üzerinden en az 9 luk bir kitap diyebilirim. Açıklamalarda gayet motive edici, doping gibi geliyor:)

bende yeni başlayanlar için bora ulusoy aldım ama hiç teknik bilgim yok nota falan anlamıyorum :D

Geri