Çoklu Adaptörde Dip Gürültüsü Sorunu...

gogostar demiş ki:
Evet farkındayım fişin topraksız olduğunun fakat eski adaptörüm (zoomu çalıştırdığım) de topraksızdı... Hatta şimdiye kadar çok az topraklı adaptör gördüm... Sanırım sadece laptopımın adaptörü topraklı. Pil şarj aletiminki, cep telefonu şarj aleti, 2+1 hoparlör vs. hepsi topraksız...
Eğer çözüm buysa bu adaptör topraklanabilir mi? (Eğer doğru terim "topraklamak"sa?) Teşekkürler...
adaptörlerin topaklanmasının gerektiğini sanmıyorum
gitarın içindeki topaklama da sorun yoksa birde amfi topraklı ise sorun yok

bu arada distortion pedalları gürültü yapar
noise gate i kapatınca pod vs de yapıyor

ama bunun dışında pille kullanıldığı zamandan çok farklı bir gürültü varsa adaptörlerde bir uyumsuzluk vardır

dipp ses

arkadaslar benimde buna benzer bir sorunum var yeni aldığım avt 50 amfide alırken duymadığım acayip dip sesler veriyor priz topraksız gitarda ve jakta da sorun yok ne yapabilirim prizi topraklamak çok pahalı ne yapabilirim atıyorum güç kaynağına mı bağlıyım amfiyi...

benim ki gibi bi sorunu olan var mı bilmiyorum ama analog setupıma 10 çıkışlı add+ adaptor yaptırdım adaptor iyi guzel calısıyo ama drive acınca dip gurultusunden farklı olarak arkada ruzgar sesi gibi bir ses gelio bunu nasıl onleyebilirim dip gurultusun olmadına eminim cunku ayrıca bir dip gurultu var + bu sesde arkada yardımcı olabilirsenz sevinirim.tşk. :(

Det_Nye_Riket demiş ki:
benim ki gibi bi sorunu olan var mı bilmiyorum ama analog setupıma 10 çıkışlı add+ adaptor yaptırdım adaptor iyi guzel calısıyo ama drive acınca dip gurultusunden farklı olarak arkada ruzgar sesi gibi bir ses gelio bunu nasıl onleyebilirim dip gurultusun olmadına eminim cunku ayrıca bir dip gurultu var + bu sesde arkada yardımcı olabilirsenz sevinirim.tşk. :(

+1 :)

Geri