Mxr M116 Fullbore Metal Noise Gate Yeterliliği ?

Bu üründeki noise gate bir noise reducer pedal kadar yeterli midir ? Boss ml2 + NOise reducer pedal almak yerine bu pedal yerinde bir tercih olur mu ? Sorumu ton kıyaslaması olarak değil de noise gate verimliliği açısından cevaplarsanız sevinirim. ( cort k6 + behringer eq + marshall 15 dfx kullanıyorum )

Yani sen ton karşılaştırması olarak bir cevap istemiyorsun ama ML2 ve Fullbore arasında dağlar kadar fark var.

Onun dışında MXR'daki Noise Gate gayet yeterlidir, ama her zaman daha yeterlisi vardır. Bu yüzden insanlar hem Distortion'ı olan hem de Noise Gate'i olan pedallara 250TL vereceklerine sadece bir Noise Gate'e 300TL + verebiliyorlar.

Bu arada bana kalırsa pedal satın alma sıran yanlış. Setup'ın bu halinde dip gürültüsü sorunun varsa elektrik sisteminin topraklamasını kontrol etmeni tavsiye ederim. LCD TV'ler, floresanlar gibi çevresel elemanlar da dip gürültünü arttırabilir. Dip gürültünü doğal yollarla çözebilirsen, Noise Gate alacak paranla da bir Delay pedalı alabilirsin, bu da seni tonal açıdan daha fazla doyurur.

Ama diyorsan ki sen soruma cevap ver; o zaman ayrı bir Noise Gate pedalı her zaman daha detaylıdır, Distortion pedalı kapalı olduğunda da diğer efektlerle kullanabilirsin.

Ben ML2 derim, gerek ton açısından, gerekse dip gürültüsü açısından.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yani sen ton karşılaştırması olarak bir cevap istemiyorsun ama ML2 ve Fullbore arasında dağlar kadar fark var.

Onun dışında MXR'daki Noise Gate gayet yeterlidir, ama her zaman daha yeterlisi vardır. Bu yüzden insanlar hem Distortion'ı olan hem de Noise Gate'i olan pedallara 250TL vereceklerine sadece bir Noise Gate'e 300TL + verebiliyorlar.

Bu arada bana kalırsa pedal satın alma sıran yanlış. Setup'ın bu halinde dip gürültüsü sorunun varsa elektrik sisteminin topraklamasını kontrol etmeni tavsiye ederim. LCD TV'ler, floresanlar gibi çevresel elemanlar da dip gürültünü arttırabilir. Dip gürültünü doğal yollarla çözebilirsen, Noise Gate alacak paranla da bir Delay pedalı alabilirsin, bu da seni tonal açıdan daha fazla doyurur.

Ama diyorsan ki sen soruma cevap ver; o zaman ayrı bir Noise Gate pedalı her zaman daha detaylıdır, Distortion pedalı kapalı olduğunda da diğer efektlerle kullanabilirsin.

Ben ML2 derim, gerek ton açısından, gerekse dip gürültüsü açısından.

pedal sıralamam dediğiniz gibi yanlış olabilir çünkü pek tecrübem olmadı bu konularda yıllarca sadece amfiye bağlayıp çaldım. İlk neyden başlanır vs bilgim pek yok. Topraklamada sıkıntı var dediğiniz gibi o da doğru :)) Elbette bu dahili noise gate den daha kalitelileri mevcut örnek simurgh'un bahsettiği pedal sadece 300 tl civarı. Ben evde kendi halinde çalan birisiyim aslında bunu da belirtmem lazımdı. O yüzden çok detaylı bir ürün aramıyorum. Ml2 ton olarak daha iyi bir pedal zaten uzun zamandır o pedalın temiz bir ikinci elini arıyordum. Full bore'a rastlayınca bir bilene danışayım dedim. Sağolun .

Yani ML2 tonu beğeniyorsan, o zaman ikinci el bir ML2'yi 120TL'den alıp, MS Pozitron yapımı ISP Decimator klonlarından sipariş verirsen çok daha pahalı olmayan, dilediğin gibi özelliklere sahip bir pedal seti alabilirsin. Ben olsam böyle yapardım.

Ne demek, bir şey değil. :)

Geri