Gitarımda Bir Sıkıntı Var , Yardım !!

Merhaba arkadaşlar , 2 hafta öce aldığım ESP LTD EC-1000 FM modeli gitarımdan müthiş bir dip gürültüsü geliyor ve köprü manyetiğinde Seymour Duncan SH-5 Custom takmış benden bir önceki sahibi fakat potansların yerleri bile değişik olabilir , ve dip gürültüsü inanılmaz yüksek , sizce manyetiğin yanlış takılmasımıdır yoksa , farklı nedenler olabilir mi ? Teşekkürler şimdiden...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Jack yeni pro cat aldım sıkıntı yaşamıyım diye ve farklı prizlerdede denedim tabi ki şöyle bir şey manyetiği kapattığım anda gürültü kesiliyor , nerdeyse tüm şevkimi kırdı diyebilirim bu olay , ve bu manyetiğin tam olarak karakteri nedir çözmüş değilim ...

dostum öncelikle şevkini kırma.. problem muhtemelen manyetik lehim sıkıntısı, ya da potanslarda veyahult switch teki bir sıkıntı olabilir.. basit bir problem bir luthier e götürüp sorunu anlatıp prof. müdahele talep edebilirsin, eğer elinden gelirse lehim v.s. işleri. mydukkan da bir sürü potanslar switch ler mevcut.. alip manyetiklerine kadar 0 dan lehim yapip bu sıkıntıdan kurtulabilirsin, dip gürültüsünün nedeni evindeki elektrik hattındaki sıkıntı ile de alakalı olabilir. her halukarda can sıkmaya değmeyecek ufak bir problem.

problem yüzde yüz önceki sahibin gitarda değişiklik yaparken switch veyahult potanslara zarar vermesi ile alakalı, ya da yanlış manyetik bağlanması.. çünkü 3-4 türde bağlayabiliyorsun manyetiğini gitara ve hepsinde farklı karakterlerde oluyor..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ve drive'ıda çok düşük çok kötü bir drive geliyor yeterli olmadığını düşünüyorum ki sonuçta sabit köprü , maun gövde , neck-thru olunca hani yine diğer gitarlara nazaran drive'ın dha yüksek gelmesini umuyordum herhalde sorun dediğiniz gibi...

bu problemin sebebi de yanlış manyetik lehimleme, ya da lehim yaparken potansların veyahult switch in fazla ısı sonucu cızırdaması.. ama muhtemelen manyetik bağlantısı yanlış.. manyetiğin markasının resmi web sitesine giderek doğru diyagramı indirip düzgün bir lehimlersen sıkıntıların bitecektir. ancak bana sorarsan yapmışken eşşeğini sağlam kaziğa bağlayip potanslari ve switch i de değiştirmeni tavsiye ederim.

Ben en iyisi Fatih Yılmaz'a götüreyim iyice bir baktırıyım ne gerekiyor gerekmiyor zaten orda belirleriz diye düşünüyorum ve direk fabrikasyon Duncan çıkışlı FM modeli

Geri