Arkadaşlar Yardımcı Olur Musunuz?

Ben 2.5 yıldır elektro gitar çalıyorum ve iyi de bir dinleyici sayılırım. Su anki gitarım mexican fender 70s stratocaster, gitarım clean tonlarından rahatlığından çalınabilirliğinden çok memnunum, ama les paul gitarlara da hasta oluyorum ve 2. bi gitar alıcak maddi gücüm de yok.
Gitarımı satıp les paul almayı düşünmeli miyim yoksa gitarıma manyetik takviyesi vs. mi yapmalıyım ? Sizce bu gitarı satmaya değer mi? cevaplarınızı bekliyorum...

Manyetik takviyesi çözüm olacağıı sanmıyorum gitarını satıp les paul alabilirsin madem bu kadar istiyorsun bence gitarın çok güzel ama yinede lespaulde aklın kalmıssa bir müzik mağazasında dene akllına yatarsa al çünkü kullandığın gitarın tonlarıyla lespaullerinki çok farklı olacaktır daha kapalı tonlar alacaksın les paulde denemeden karar verme

• Konu Sahibi Konu Sahibi
SSS manyetiklerim var, genellikle slash, guns'n roses, scorpions, pink floyd, stevie ray vaughan, gary moore tarzı dinliyorum... param gibson a yetseydi hiç düşünmezdim ama epiphone anca alırım gitarımı sattığımda beni düşündüren epiphone almaya değer mi?

git bir cort m 600 al epiphonenun 2000 liraya kadar olan butun lespaullerinden daha iyi bana göre böylelikle çok para harcamadan 2. bir gitarın olur les paul

Bu tür durumlar için Seymour Duncan Pearly Gates humbucker önerilir. Bir araştır derim. Belki faydası dokunur.
Not: Daha önce kullanma ihtiyacı duymadığım bir manyetik. Bu yüzden net bir şey söyleyemiyorum.

bence gitarını elden çıkarma, özellikle ilk gitarınsa..single görünümlü humbucker alabilirsin seymour duncan hot rails örneğin..midleri sağlam bir amfi'de düşünebilirsin,iyi bir marshall veya ileride peavey 30 gibi..analog pedallarla da tonunu oluşturabilirsin.Ama ben yeni tarz gibson studiolar için bile fenderini elden çıkarmamanı öneririm..

bence gitarını elden çıkarma, özellikle ilk gitarınsa..single görünümlü humbucker alabilirsin seymour duncan hot rails örneğin..midleri sağlam bir amfi'de düşünebilirsin,iyi bir marshall veya ileride peavey 30 gibi..analog pedallarla da tonunu oluşturabilirsin.Ama ben yeni tarz gibson studiolar için bile fenderini elden çıkarmamanı öneririm..

Aynı fikirdeyim. Boşluk bırakılmamışsa single boyutlu bir humbucker taktırın veya takın. Boşluk varsa tam boy..

Bu arada aklıma gelmişken: SSS Fender'lerde normal boy humbucker takmak için gitarı biraz kesmek gerekiyor korkarım..

Hiç tereddüt etmeden gitarının biriç manyetiği yerine kapaklı bir gibson tak. Gitarını kesmek zorunda değilsin sonuçta ortalama 15 dolarlık bir pickguard kesiceksin...
Benim 2004 fenderimde bridge yerine seymourduncan sh2(neck) var. Radikal bi durum ama tamamen zevk meselesi.

SSS manyetiklerim var, genellikle slash, guns'n roses, scorpions, pink floyd, stevie ray vaughan, gary moore tarzı dinliyorum... param gibson a yetseydi hiç düşünmezdim ama epiphone anca alırım gitarımı sattığımda beni düşündüren epiphone almaya değer mi?

satmaya degmez...
bence elinde tut o gitari cunku ilerde gibson aldigin zaman practice yapmak icin olsun backup olsun, rock caliyosun e flat tuning olsun gene ikinci bir gitara ihtiyac duyacaksin

Hiç tereddüt etmeden gitarının biriç manyetiği yerine kapaklı bir gibson tak. Gitarını kesmek zorunda değilsin sonuçta ortalama 15 dolarlık bir pickguard kesiceksin...
Benim 2004 fenderimde bridge yerine seymourduncan sh2(neck) var. Radikal bi durum ama tamamen zevk meselesi.
Eğer gitarın gövdesinde normal boyutta bir humbucker sığacak boşluk varsa gitarı kesmeyecek. Normal hb nin sığacağı boşluk yoksa gövdeyi de bir parça oydurması gerekecek ki manyetik sığsın.

Merhaba,

Şuan yeni nesil gitarlar humbuckerlı ve single çevirme switchleri var. Çok fonksiyoneller Senin aradığın aslında böyle bir gitar. Cort, Washburn, Schecter'de var bu tür gitarlar.
Özelikle Cort KX Custom modelini şiddetle incelemeni tavsiye ederim. Aradığın özelikler için uygun. Denersin, tonuda uygunsa elindekini satarsın 600tl'ye ikinci el alabilirsin.

Geri