Sap Eksen Açı Sorunu

merhabalar arkadaşlar.elimde jackson ps4 var.Çok sorun yaratmasada başlıktaki gibi bir durum var.kalın mi teli sapın kenarına daha yakın,ince mi ye göre.Bu konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olabilirse çok sevinirim

Merhaba,aynı sorun benim PS4'te de vardı:) kalın mi teli bazen akor basarken falan frettenden dışarıya kayıyordu,gerçi alışınca pek sorun yaratmadı.Sorun kilitli eşiğin,teller fretboarda tam hizalanmadan vidalanmasından kaynaklanıyor ve birazda sapın gövdeye yamuk oturmasından oluyor.Çözümüde gayet basit.Ben luthiere vermiştim gitarı, kilitli eşiği söküp fretboardtaki vida deliklerini sert bir ahşapla doldurdu sonrada kiliti hizalayıp yeni delikler açtı ve en sonda sapın gövdeye bağlandığı vidaları gevşetip telleri doğru hizaya getirip vidaları sıktı ve sorun çözüldü.Umarım işine yarar.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
evet öyle aşırı bir sorun yaratmıyor çalımda dediğin gibi ama kafaya taktım bir kere:) eşik gayet simekrik aslında,saptan gevşetip sıkma olayını bende yaptım ama değişmedi,tabi elle yaptığım için kaymalar olmuş olabiliri.mengene şart:) teşekkür ettim

Birşey değil:).Birde şöyle bir önerim var sapı doğru konuma getirip sapı bırakıp vidaları sıkma,doğru konuma geldikten sonra sapı hiç bırakmadan sık yoksa sapı bıraktığında tekrar eski konumuna kayabiliyor.Birde bunları gitarı yüz üstü yatırıp yaparsan daha rahat yaparsın(y) .

Malzemeler:
-1 adet Tornavida
-1 adet Arkadaş (dost da olabilir) :)
Yapılışı:
Sap vidalarını hafifçe gevşet, tam değil sap hafif oynayacak şekilde.Gitarı çalacakmış gibi kucağına al, tellerin konumunu sapı hafifçe oynatarak ayarla uygun konuma geldiğinde sapı sabit tut ve sen sapı tutarken arkadaşın vidaları sıksın.:D:D:D

Geri