j&d brothers gitarlar

o kasa tipinin adı les paul, yani les paul bir marka değil model.. ne demelerini bekliyodun, insanlar nasıl iletişim kuracak yazmadan.. :? herkes neyin ne olduğunun farkındaki burda bir muhabbet dönüyor, tabikide hepimiz bunun gibson les paul ile alakasının sadece görünüşle ilgili olduğunun farkındayız..

ne düşünerek yazıyosunuz bunları çok merak ediyorum, imkanın varsa git gitarın kopyasını yapana fırça at..
şimdi biri evinde warlock kasa gitar yapsa "warlock demeyin şuna.." mı dememiz gerekiyor.. ona keza bilumum strat dolu ortalık..

bende caz kasa bir modeli var.. inanılmaz hafif bir gitar içi boş olmasında dolayı..ama inanılmaz bir sustain var gitarda bence fiyatına göre ton olarakta çok başarılı.. hocam'dan almıştım gitarı.. adam tam bir fender tutkunu ama bu gitarı görünce ilginç gelmiş tünelde..almış eline vurup sustain i saymışş..gitmiş amerikan fender i almış vurmuş sustain i saymış.. 5 saniye fark atmış j&d brothers fender'e şok olmuş.. hemen almış aleti.. parçalarının gitarlarını bununla kayetmiş..sonra bi jazz bass taklidi bass ını görmüş j&d nin onu alıp parçalara bass yazmak içinde bunu satmaya karar vermiş tam bende o arada gitar arıyordumki çok sevdim gitarı aldım.. çok da memnunum aslında.. rahat bir klavyesi var ve tonlar sıcak... sanırım sizin 300 dolara dedikleriniz tam oalrak les paul taklidi olanlar tünelde sormuştum.. bendeki model için 500-520 dolar arası fiyat verdiler...

lakin ben şimdik gitarı satabilirm..studyo açma durumları var paraya ihtiyaç olcak..isteyen olursa görüşelim..şimdi demeyin gitarı satmak içinmi o kadar övdün diye.. yok hayır hakkaten bu fiyata kaliteli gitarlar üretiyorlar

bu gitarı alma durumum var.hakkında bilgisi olan varmı 375$ 6 ay taksit olayı var. bu fiyata başka birşey bulamadım gibi.epiphone istiyordum bu fiyata yok. sx yada cort falan da ilk tercihim değil.zaten cort un bu fiyata böyle gitarı yok.sx in var ama sx e de güvenemedim.modeli jd sh 30

vileshome demiş ki:
o kasa tipinin adı les paul, yani les paul bir marka değil model.. ne demelerini bekliyodun, insanlar nasıl iletişim kuracak yazmadan.. :? herkes neyin ne olduğunun farkındaki burda bir muhabbet dönüyor, tabikide hepimiz bunun gibson les paul ile alakasının sadece görünüşle ilgili olduğunun farkındayız..

ne düşünerek yazıyosunuz bunları çok merak ediyorum, imkanın varsa git gitarın kopyasını yapana fırça at..
şimdi biri evinde warlock kasa gitar yapsa "warlock demeyin şuna.." mı dememiz gerekiyor.. ona keza bilumum strat dolu ortalık..

benim demek istediğim les paul değil les paul taklidi demeleri gerektiği.

bende strat kasa var oldukça iyi gitarlardır daha iyisini almadıgım sürece elimden çıkarmam.yani memnunum.şimdide biraz modifiye ettim ki daha bi tatlı oldu yani j&D tavsiye ederim.az para çok iş.

j&d lerin işçiliği kesinlikle ama kesinlikle Epiphonelardan çok çok çok daha iyi...Bundan 6 sene evvel ki Epiphoneları ilk "Yapalı" getirmişti türkiyeye Fulya'da güzel bi dükkanları vardı babamla gitmiştim.O zaman direk Les Paul Custom ı almıştım...fakat tabiki sattım ibanez japon rg550 mi alınca...Çok mu hayal kurmuşum nedir hiç beklediğim gibi çıkmamıştı o gitar...zaten bir gitarın burguları,vidaları ve özellikle manyetiğinin üstü paslanıyosa o gitardan hayır gelmez...

Şimdi 3 ay evvel J&D Les Paul 59' geçti elime...Rengi falan çok karizma sunburst varii bişi..çok sevdim yani gitarı kısacası şimdi elimden gelen modifiyeleri yapıyorum geçen gün Gibson Usa manyetik aldım üstüne daha taktırmadım ama gitara bakınca "len ne güzel yapmışlar" diyosun...belki 3000$ lık gibsonım olur bigün ona 100 kat fazlasını derim ama 300 ytl ye aldım bu gitarı...

epiphone u olanlar alınmasın sakın ama bu yazım elindeki parayla alabilceğinin en iyisini almaya çalışan arkadaşlara gitsin : Les Paul kasa gitar alıcaksanız J&D lere bir göz atın..Epiphone a o kadar para bayıcağınıza manyetikleri değiştirir,sapını baştan aşşağı gözden geçirtir bir de kız arkadaşınızla boğazda balık yersiniz...

Yapilan yorumlarda abarti yok, fiyatina gore cok guzel gitarlar. Ben tiplerini sevmiyorum aslinda belki siyaha falan boyatcam bakalim..

Set-In sap birlesimi les paullerini oneriyorum ben, isciligi ve performansi bu fiyat araligina gore tek kelimeyle super ;)

Demek ki bu gitarların da birisi diğerini tutmuyor. Aralık ayında İzmir'de 2 mağazada çeşitli modelleri denedim, bazılarını denemeye bile tenezzül etmedim...

O dönemde asıl amacım kendime ucuz yollu bir SX Tele falan almaktı. Gitarı acımadan kullanacaktım, evde pratik yaparken vs... SX'ler beni hüsrana uğratınca satıcılar J&D önerdiler. Zaten kampanya da vardı o dönem (hala var mı bilmiyorum, %50 indirim miydi neydi...).

İlk gördüğüm bir strat oldu. Transparan, güzel bir boyası vardı. Genel olarak vasat bir gitardı. Diğer mağazaya geçtiğimde biraz daha LP tipi gitarlar yoğunluktaydı. Gördüğüm manzara karşısında çok oldum orada. Metal aksam (hardware) berbattı. Stoptail ve köprü üzerinde en kromajlı yerlerde kocaman çapaklar vardı.

Ayrıca işçiliğin daha fazla olduğu (flamed maple üzeri transparan boya, binding vs.) LP tiplerindeki işçilik ilk strata göre oldukça vasattı.

O tecrübeyle hem SX'lerden hem J&D'lerden uzak durmaya karar verdim. İkisinin de eve sokulacak modeline rastlamadım çünkü...

arkadaşlar bu markanın telecaster ları hakkında bilgisi olan varmı nasıllar fiyat performans açısından ?

bende jd v100 kullanıyordum ilk aldıgımda fiyatına göre kalitesi çok yüksekti zaten elime alır almaz kılıfa sok dedim satan adama kaçırmamak için :D
sap ayarı falan mükkemmel yapmışlar kusursuzdu
yani başka bir gitar almaya yada denemeye gittiginde bakıyosun sap ayarı ve benzeri şeylerin ayarları gerekiyo bunda hiç öle bi problem yaşamadım sadece manyetikleri biraz zayıf kalıyo oda normaldir diye düşünüyorum verdigin parayla kıyaslarsan. lafın kısası çogu uzak dogu mallarının kalitesinden çok daha iyi bir işcilikleri var

Geri