Ptt Kargo Ile Kapıda Ödemeli Gitar Alma

bi eleman buldum istanbuldan.gitar alacağım.varmı kapıda ödeme gibi bir olay.varsa komisyon veriyormuyuz.belli bir ücret sınırı varmı.pakedi açıp deneme şansımız oluyormu.kargo ücreti nasıl oluyor birde.yollayandan mı alıyorlar hep olduğu gibi.kolay gelsin

Kargo ucreti sana ait + belli bir komisyon var, ornegin bana gecen gun 170Tl odeyerek aldigim iki urun 8Tl kargo + 8,50TL hizmet ucreti ile 186,50TL ye mal oldu. Ki bu dedigim kucuk bir kutu, icinde iki pedal. Denemene izin vermezler, hatta acmaya da izin vermiyorlar sanirim, yani kutuyu gorup parayi veriyorsun. Ayrica basima soyle bir olayda geldi bir keresinde, eleman ben evde yokken urunu getirmis, anneannem urunu teslim almis, ama adam 250Tl olan urun ucretini sormamis bile. Kandirmak istesem urunu aldim imzayi attim benim sorunum degil der gecerdim. Sonra arkadasla hallettik durumu. PTT ne aradi ne sordu. Lan hesabinizda acik cikmayacak mi, o para kimin cebinden cikacak, sacmalik dizboyu. Ayrica boyle bir isleme girisirseniz mutlaka, mutlaka ve mutlaka KP ile baslayan takip numarasini alin. Yoksa ne isminizden ne TC den ne sicil numarasindan bulabilirsiniz. Kargonuz geri bile gidebilir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Kargo ucreti sana ait + belli bir komisyon var, ornegin bana gecen gun 170Tl odeyerek aldigim iki urun 8Tl kargo + 8,50TL hizmet ucreti ile 186,50TL ye mal oldu. Ki bu dedigim kucuk bir kutu, icinde iki pedal. Denemene izin vermezler, hatta acmaya da izin vermiyorlar sanirim, yani kutuyu gorup parayi veriyorsun. Ayrica basima soyle bir olayda geldi bir keresinde, eleman ben evde yokken urunu getirmis, anneannem urunu teslim almis, ama adam 250Tl olan urun ucretini sormamis bile. Kandirmak istesem urunu aldim imzayi attim benim sorunum degil der gecerdim. Sonra arkadasla hallettik durumu. PTT ne aradi ne sordu. Lan hesabinizda acik cikmayacak mi, o para kimin cebinden cikacak, sacmalik dizboyu. Ayrica boyle bir isleme girisirseniz mutlaka, mutlaka ve mutlaka KP ile baslayan takip numarasini alin. Yoksa ne isminizden ne TC den ne sicil numarasindan bulabilirsiniz. Kargonuz geri bile gidebilir.

yapma ya.zaten ptt nin de çivisi çıkmış sanırım geçen ufacık bi pakete 14 tl kargo parası istediler yollamadım.2 sene evel koca gitarları 8 tl ye felan yolluyordum.bide zaten elemanlar kırılabilir muhabbeti yapınca ptt bitmiş dedim .170 e 8 tl komisyon ise 300 e minimum 15 tl komisyon alacaklar.20 de kargo tutacak 35.baya girecek yani bize .istanbula gider kendim alır gelirim daha iyi hem gezmiş olurum :D ptt bile kazık olduysa yurtiçine felan yanaşılmaz çünkü 2 sene evel 3 4 katı felandı ücreti ptt nin :D madem açıp bakma şansımızda yok espirisi kalmıyor adam gitar yerine belki odun koyup yollayacak :d

Yurtici ile PTT kargo ucreti olarak son donemde baya yaklasti birbirine. Ornegin Pod XTLive yolladim İzmirden Afyona, paro kart indirimi ve haberli gonderim ile 10,5TL ye yolladim. Eminim PTTde daha pahaliya gelecekti, sen hesap et :) PTTden amfinyolladim gecen, yaklasik MG50 boyutunda, 26TL aldilar.

2-3 hafta kadar önce kapıda ödemeli olarak laptop yolladım alıcılara bir şekilde ulaşıyor ve arkadaşın dediği gibi sabit bir hizmet bedeli var sanırım 100 tl altı 4.5 sornası 8-9 gibi ... alacağın gitar 100 lira ise sana çıkaracağı masraf ile beraber sana 120 lriaya gelir elemanın eline de 95 civarı geçer . çift taraflı kesiyorlar ücreti.

PTT Kargo mu aman haaa, koşarak kaçın, hele hele kapıda ödemeli, SAKIN :) Ben bir pedal sattım, forum dışı, tabii karşı tarafın en doğal hakkı güvenli alışveriş istiyor, ürünün parası elime 1 ay sonra geçti, neler oldu derseniz, hem karşı tarafın hem benim ismimi ben şubede yazıp form doldurmama rağmen yanlış yazan memura çok sövdüm, ben insandır hata yapar gibi bir saçmalığı kabul etmiyorum bu durumda, çünkü hata yapan hatasını telafi eder, bunların işi gücü rampa, merkez-şube-postane gezdirip durdular beni, Aykan'ın anlattığı gibi dünya umurlarında değil ve birbirlerinden haberleri yok, bu kadar laçka bu kadar lakayıt bir kurum olamaz, zaten fiyatlar da aldı gitti, komisyon falan da binince üstüne falan filan, amma doluymuşum be, biri yazsa da anlatsam diye bekliyormuşum meğer

• Konu Sahibi Konu Sahibi
PTT Kargo mu aman haaa, koşarak kaçın, hele hele kapıda ödemeli, SAKIN :) Ben bir pedal sattım, forum dışı, tabii karşı tarafın en doğal hakkı güvenli alışveriş istiyor, ürünün parası elime 1 ay sonra geçti, neler oldu derseniz, hem karşı tarafın hem benim ismimi ben şubede yazıp form doldurmama rağmen yanlış yazan memura çok sövdüm, ben insandır hata yapar gibi bir saçmalığı kabul etmiyorum bu durumda, çünkü hata yapan hatasını telafi eder, bunların işi gücü rampa, merkez-şube-postane gezdirip durdular beni, Aykan'ın anlattığı gibi dünya umurlarında değil ve birbirlerinden haberleri yok, bu kadar laçka bu kadar lakayıt bir kurum olamaz, zaten fiyatlar da aldı gitti, komisyon falan da binince üstüne falan filan, amma doluymuşum be, biri yazsa da anlatsam diye bekliyormuşum meğer

bi kere adıma havale yapılmıştı.harf hatası yüzünden alamadım parayı.adam gitti faks felan çekti gene vermediler parayı .dedim akrdeş bana vermiyolar bari sen al paranı geri dedim .adamın duasını aldık.ufak bi meblaydı allahtan :D

Geri