Jeff Loomis Signature Aldım..

ben kendi fikrimi belirteyim 2000 liralık 7 telli gitarın floyd u orjinal de olsa altın döküm de olsa güvenmem ben onun akort stabilitesine ...

beğenmekle alakası yok çok akort kaçırıyor dedim güzel gitarlar ama genel bir sorunları var bu arada belki çıkar diye şimdiden söyleyeyim "sorunluysa jeff loomis niye o gitarı kullanıyor" diyebilcek biri olursa jeff loomis custom schecter kullanıyor 999 dolarlık gitarı kullanacak hali yok diye cevap vereceğim bilmiş olsun
customda floyd rose da custom diye bişey yok. floyd rose akord kaçırmaz yeni yeni şeyler üretmeyin bence bilgi sahibi olmadığınız konuya yorum yazmanıza gerek yok burda bilgi showu yapmaya çalışacağınıza müzikle uğraşın daha iyi. yok 7 tellide floydda akord tutmuyormuş yok cartmış yok curtmuş. şans eseri akordetmemişlerdir ordaki gitarları. jeff loomis için adamlar yeni floyd rose dökmüyorlar yada yeni tuner dökmüyorlar. varolan şeyleri kulanıyorlar o custom dediğinin tahtaları custom. okadar.

tahtaları custom ama mühendislik var o custom gitarlarda standart ölçüler kullanılmıyor sap mühendisliği sapın ağaca geçmesinin nasıl olacağı vs vs çok farklı normal signature a göre

Ya hayır yazıyorsunuz foruma bir şey sanki 2000 gitar deneyip bakmış gibi, sonra birisi okuyor, geliyor diyor abi 7 telli gitarlar akort tutmazmış diye, katil oluyoruz boşu boşuna. Geçende de biri gelmiş Jackson Kellylerin tamamı üretim hatalı, hepsinin sapında eksen kayması var dedi, PTT yoluyla fare zehri gönderdim, ödemeli gönderdim diye almamış.

Ya hayır yazıyorsunuz foruma bir şey sanki 2000 gitar deneyip bakmış gibi, sonra birisi okuyor, geliyor diyor abi 7 telli gitarlar akort tutmazmış diye, katil oluyoruz boşu boşuna. Geçende de biri gelmiş Jackson Kellylerin tamamı üretim hatalı, hepsinin sapında eksen kayması var dedi, PTT yoluyla fare zehri gönderdim, ödemeli gönderdim diye almamış.
çok komikmiş obican kardeş

tahtaları custom ama mühendislik var o custom gitarlarda standart ölçüler kullanılmıyor sap mühendisliği sapın ağaca geçmesinin nasıl olacağı vs vs çok farklı normal signature a göre

İyice batırdınız tebrikler. Standart ölçüler kullanılmıyormuş, şaka ise komik değil, ciddi ise çok komik. Trollü beslemeyin.

bildiğimiz bir şeyi söylüyoruz, bu kafamızda kurup ortaya attığımız bir teori değil, mesele ağaç da değil, işçilik. ben kendim gitar yapıyorum, güven bana arada malzeme açısından pek bir fark yok. lütfen bilgi sahibi olmadığın konuda fikirler ortaya atma, rica ediyorum. özel ölçü falan yok, o gitar custom shopta üretilse bile skalası 26.5 inç, rahat ol.

Can madem bu şekilde bir durum var, yani açılar farklı, ölçüler farklı diyorsun.. Nereden öğrendin, bizimlede paylaşırmısın..

Custom gitarlarda fark vardır tabiki, ağaç farkı vardır luthierler ellerinde tokmak benzeri bir alet ile en iyi rezonansı veren ağacı seçerler, duruma göre gitarın tamamı el işçiliği olabilir, lüthier gitarı tamamlerken her şeyi ile kendisi ilgilenir, normal üretimdekiler gibi fretleri yada başka al şu civatayı bağlantıyı yap işlerini çıraklara bırakmaz.. doğru bunları hem videolardan izledim, hem makalelerden bende okudum.. ama şu ana kadar hiç açısı farklı, bilmemneyi farklı gibisinden bir şey okumadım, izlemedim de...

Ha şunu demek istiyorsan katılırım, signature da ölçü toleransları daha geniş olabilir, işçilik custom a göre daha fevri yapılmış olabilir.. Fakat ölçü farkı olarak başka türlü pek akıl karı gelmiyor..

bildiğimiz bir şeyi söylüyoruz, bu kafamızda kurup ortaya attığımız bir teori değil, mesele ağaç da değil, işçilik. ben kendim gitar yapıyorum, güven bana arada malzeme açısından pek bir fark yok. lütfen bilgi sahibi olmadığın konuda fikirler ortaya atma, rica ediyorum. özel ölçü falan yok, o gitar custom shopta üretilse bile skalası 26.5 inç, rahat ol.

haha skaladan mı ibaret ölcü ?

[quote="

Ha şunu demek istiyorsan katılırım, signature da ölçü toleransları daha geniş olabilir, işçilik custom a göre daha fevri yapılmış olabilir.. Fakat ölçü farkı olarak başka türlü pek akıl karı gelmiyor..[/quote]

ben de onu demek istemiştim ama yanlış anlaşıldım

ölçü tabii ki sadece skala değil, sap kalınlığı, gövde kalınlığı, headstock açısı(eğer açılıysa), radius, hepsi custom shop olsa dahi aynı, aradaki fark işçilik ve her modelde olmamak üzere malzeme kalitesi. sence ben ölçüsüz mü gitar yapıyorum, bir düşün... saçmalamanın ve sidik yarıştırmanın gereği yok, bilmiyorsun işte, ortaya saçma sapan, doğruluğundan kesin emin olmadığın düşüncelerini sunma, kirlilik yapma.

Neden mühendis oturup sadece Jeff Loomis'e 3-5 tane üretilecek gitar için hesaplama yapsın. Signature serileri ve customların tüm ölçüleri aynıdır. Hesaplama üretimden evvel birkez artistin beklentilerine göre yapılır. Sonrasında serş üretime geçilir. Neden akord kaçırdığını veya kaçıracağını bile bile, efor sarfederek yeni bir tasarım yapılsın, para ve zaman kaybedilsin. Kusura bakma can3333 ama arada bir eyv abi haklısınız diyebilmelisin. Pure lambalı konusunda haklısın ama burda yanlışsın.

Oho, neler dönmüş.

7 telli gitarlarda akort stabilitesi çok daha iyidir.

Hatta 6 tellilerde ne kadar kalın-gergin bir setup kullanırsanız köprüyü iki taraftan dengeleyen kuvvetler arttığı için o kadar stabil olursunuz. Ancak bir o kadar da sert bir köprünüz olur.

Sallamayalım.

Ya kardeşim yaşın daha 16-17 ben seni gayet iyi anlıyorum.. Bizde geçtik o dönemlerden hatta bazen forumlara girip 4-5 yıl önce yazdığım şeyleri okuyorum kendimden utanıyorum.Bak sana bir tavsiye.. Burada bu işe gerçekten gönül veren bilgili adamlar var 2-3 yazı okumuşsun veya 2-3 gitar denemişsin bol keseden sallama ileride seninde yüzün kızarmasın.Konumu da çamur ettin sağ olasın :)

can bende arkadaşlara katılıyorum eyvallah demeyi öğrenmelisin herşeyin iyisini bileceksin diye bişey yok senden yaşca ve tecrübe olarak üstün insanlarla dolu bi ortamda kendini kanıtlamaya çalışman vsvs gibi durumlar normal bu gibi bir ego hemen hemen herkezde mevcut fakat işi abartma bence öğrendiğini kap öğrenemediğini yada öğrenmek istemediğini içine at...

Geri