Aktif manyetiklerin pili ne kadar dayanır?

teşekkür ederim bu bikgiler için aldığım pil duracell alkaline bi pil 3000 saat bayaaa fazla öyle 3-4 ayda bitmez heralde die düşünüyorum

bende de alkaline var nerdeyse iki sene oldu hala sorun yok gibi duyuluyor.. ama en azından senede bir deiştirmekte fayda var, akar makar canını sıkar :D

Uzun süre emg set kullandım. Tam pil canavarıydı. İster istemez kabloyu takılı unutuyorsun. Pil almaktan canım çıkmıştı. Dimarzio pasife geçtim kurtuldum.

Modley demiş ki:
İster istemez kabloyu takılı unutuyorsun.
Prensip meselesi... Her gitar çalışımda bütün kabloları (gitar-wah-proc-amfi-güç) tekrar takar çıkartırım. Asla üzerinde takılı bırakmam. Yoksa inputların içindeki yay gibi çalışan parça görevini kaybeder. Zamanla temassızlık denilen durum oluşur. Daha büyük sorunlar çıkar. Gece yatarken lambayı kapatmak gibi alışkanlık haline getirmek lazım... Kolay gelsin...

vileshome demiş ki:
3000 saat mi takılı unutuyodun :p

Açıkçası 3000 saatmi bilemiyorum. Bildiğim şu : günde ortalama 6 saat gitar çalıyorum (ev kullanımımda) Özellikle geceleri sabaha kadar uykudan bayılana kadar çalarım en sonunda koma haline geldiğimde yatar uyurum tabi o esnada çoğunlukla kabloyu üzerinde unuttuğum çok oluyor. İnsan uykudan koma haline gelince prensip falan da kalmıyor.:LOL: Yoksa bende normal zamanda kabloyu çıkarmaya özen gösteririm.

Neyse sonuç itibarıyla bu şekilde bir kullanımla 1,5-2 ayda bir pil değiştiriyorum. Çünkü bir zaman sonra ses kalitesi düşüyor arka planda amfiden çıkan seste bir tıslama sesi geliyor. Yani pil artık beni değiştir diyor. Kullandığım pil ise Duracell Alkaline. Çok sinir bir şey. Her zaman yedek pil alamıyor insan tam o gün büyük bir azimle çalacaksınız pat diye pil bitmiş. Bazen gitarı bırakıp iki dakika mutfaktan birşey alacaksın hemen kabloyu söküyorum falan. Yani sürekli böyle bir kısıtlama insanı olumsuz etkiliyor.

Şimdi Dimarzio Evolution a geçtim. Yine kablomu işim bitince söküyorum ama unuttuysamda çok dert etmiyorum rahatım yani.

Geri