Allah'ı açıkça görmek isteyenler için :)

Durum
Yanıtlara kapalı.
subhanallahtayyib.gif

fth kardeşim böyle bir forumda müzikle alakalı "1" msj dahi atmayan bir üyenin bu tarz msj ları bende farklı bir hissiyat uyandırıyor nedense...
Bilmiyorum amaç nedir ama kıssadan hisse "ROCK" yazan heryerde "ALLAHSIZ" aramayın...

Bu videoyu paylaşmakla inanç ile dalga mı geçtiğinizi yoksa ciddi bir paylaşım mı olduğunu çözemedim(ciddi gibi görünüp aslında dalga geçiyor da olabilirsiniz). Ancak amaç hangisi olursa olsun yapılmaması gerekir böyle paylaşımların diye düşünüyorum sonuçta inanmak veya inanmamak kişiye dışardan baskı(örn: malum video) veya dayatma sonucu oluşacak bir şey değildir bunu bilmeniz gerekir.

fth kardeşim böyle bir forumda müzikle alakalı "1" msj dahi atmayan bir üyenin bu tarz msj ları bende farklı bir hissiyat uyandırıyor nedense...
Bilmiyorum amaç nedir ama kıssadan hisse "ROCK" yazan heryerde "ALLAHSIZ" aramayın...

Bu arkadaşın özellikle Turandursun.com ve benzeri sitelerde farklı nicklerle paylaşımları var. evet amaç ALLAHSIZ lara doğru yolu göstermek ;)

Değerli kardeşlerim,

Bu forumda 2005 yılından beridir varım, yani yaklaşık 7 yıldır... Müziğe de ilgisiz biri değilim; evimde gitar da çalıyorum, ney de çalıyorum... Rock müziği severim, yaptığım dini videolarda da zaman zaman kullanırım. Mesela, 2007 yılında yaptığım şu video (show must go on):

Herkesin düşüncesini özgürce paylaşabilmesi gerektiğine inanıyorum. Burası "her telden" mevzunun konuşulabilmesi için ayrılmış bir yer olduğu için de, kendi hazırladığım bir videoyu paylaşmak istedim; kimseye karşı bir ön yargım yok. Lütfen yanlış anlamayın.

Ben de özgürce düşüncemi paylaşayım o zaman.

fth'nin samimiyetine ve iyi niyetine inanıyorum. Ancak, istemsiz olarak din istismarına, din tüccarlığına ve mahalle baskısına maruz kalan ve bunu farkedebilen insanlarda bu tür videoların amaçlanan etkiyi verebileceklerinden son derece şüpheliyim.

Bence, bu ülkede propaganda yetişkinlerde genelde sadece radikalleşme ve kutuplaşma getiriyor artık.

Durum
Yanıtlara kapalı.
Geri