Processor Yardım !!!!

Merhaba arkadaşlar ,

Belki bu konu başlığı vardır eğer var ise şimdiden özür dilerim.

Düşündüğüm Line 6 Pod X3 Live ama sistem hatası veriyor diyorlar XT live ile arasındaki deneme şansım olmadığı için çözemedim ama çok real tonlar ve effect fazlalığı istiyorum bu iki pedalın fiyatı aynı nerdeyse belki daha iyi bir tavsiyeniz de olabilir tüm hepsine açığım daha çok metal türevleriyle uğraşıyorum , ama yeri geldiğinde çok slow şeylerde çalıyorum o yüzden çok real ve kapasitesi yüksek amp seçenekleri fazla , dayanıklı , kolay kontrollü , keskin bir alet aramaktayım şimdiden teşekkürler...

X3 ile XT serisi arasında mimari açısından fark yok, ama bildiğim kadarıyla normalde XT seirisnde para verilerek alınan bazı packler X3 içerisinde doğrudan yüklü.
"Dayanıklı" demişsin. Senin için bu seçenek önemli ise ben iki cihazı da önermem, XT Live'ı hiç önermem. Çünkü switchler o kadar çabuk bozuluyordu ki millet yabancı forumlarda isyan etmişti. X3 Live bu açıdan daha mı iyiydi bilmiyorum, ama sonuçta aynı firma...

Hep dayanıklılık hem ton ve efekt çeşitliliği önemli ise benim tavsiyem Digitech RP1000 olur. Bütçene bağlı olarak RP500 veya RP355 de düşünebilirsin. Bu üç cihazın gerçek zamanlı kontrol seçenekleri farklılık gösteriyor, ama mimarileri aynı, yani tonları aynı şekilde üretiyorlar. RP1000'de effects loop var ayrıca.

Zoom G9 veya G7'de isteklerine gayet uygun cihazlar, ama kabin seçenekleri çok sınırlı kalıyor.

Dijital cihazlar temiz tonları ve sert/metal tınılarını artık gayet başarıyla yakalıyorlar. Asıl sorun daha arada kalan hafif "kırılma" etkisi olana ve crunch tonlar. Bu tonlar senin için olmazsa olmaz değilse bu durumda pek çok seçeneğin var. Ama eğer bu tonlar senin için önmeli ise bu durumda VOX'un lambalı hibrid modelleyicilerini tavsiye ederim. Tonelab serisi bu açıdan çok başarılı. Çok abartılı extreme metal tonları alamazsın, ama bunun dışındaki her türlü soundu gayet başarılı veriyor ve full dijital aletlere göre bence tonları daha sıcak. Ama efektler biraz daha sınırlı bu cihazlarda da.

Bahsettiğim firmaların hepsinden en az bir cihaz kullandım (Digitech RP1000-RP355, Zoom G9, Vox Tonelab, Line 6-POD 1.0, POD 2.0, POD XT). Tek bir tercih yap desen benim ilk tercihim Zoom G9, ikincisi RP1000 olur.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Boss düşünmüyorum açıkçası tamam çok effect var fakat sesleri çok real kombine amphili gibi gelmiyor en iyi yaklasaşn line 6 diye düşünüyorum vox ta olabilir tc electronic te

Geri