Elektro gitarda Fret değişimi Nedir.

Ya arkadaş azcık az bend yapın güzel kardeşim biraz hesaplı kullanın. Bu memleketteki Fender aşkı ile bend aşkını çözemedim gitti :) Ben daha fret değiştirdiğim gitar hatırlamıyorum bende mi bir terslik var acaba. Keza köprünün metal kaplaması da öyle. Bazı ikinci el gitarlar var sahibi o metal aksamları nasıl o kadar hırpalamış şaşıp kalıyorum. Bu arada paslanmış çelik fret kablolarının da aman aman bir sertliği yok, HV değeri 250 falandır, kötü kalite cıvata yani. Hoş bu Fendercilere titanyum karbür olsa kaç yazar onu da yerler.

Bu arada söylemek istiyorum. Sayın Fatih Yılmaz abimin gerek gitar üzerindeki işçiliği-titizliği, gerekse tamirat sırasındaki muhabbeti gerçekten çok iyi. Geçen hafta tanışma fırsatım oldu kendisiyle. Hani gitarlarını getirenlere müşteri gözüyle değil de, bir arkadaş-abi-dost gözüyle bakması çok güzel. Fret tesfiyesi yaptırdım, 10 numara iş çıkardı sağolsun. Bunu da burdan belirteyim.

Bu arada söylemek istiyorum. Sayın Fatih Yılmaz abimin gerek gitar üzerindeki işçiliği-titizliği, gerekse tamirat sırasındaki muhabbeti gerçekten çok iyi. Geçen hafta tanışma fırsatım oldu kendisiyle. Hani gitarlarını getirenlere müşteri gözüyle değil de, bir arkadaş-abi-dost gözüyle bakması çok güzel. Fret tesfiyesi yaptırdım, 10 numara iş çıkardı sağolsun. Bunu da burdan belirteyim.
Fatih Yılmaz iyibir ustadır. Bende beğeniyorum işçiliğini. En azından derdinizi anlıyor ve size alternatiflerini sunuyor. Bunları duyunca rahatlıyorsunuz. güven hissi veriyor.

Geri