Nihat Genç

M

muhalif

Ben sizden değilim ben edebiyatı karşılıksız sevdim. Diyen muhalif ve aykırı bir yazar için ne söylenebilir ki. çok sevdiim bir yazar

adamın hayatının bölüm bölüm olduğunu duymuştum (ne kadar geçek bilemiyorum...). bir dönem inançsız, bir dönem milliyetçi vs.vs...

Tam bir monolog adamı... "En ortasını tutturayım" kaygısıyla yazıp çizmenin bir bedeli var: analizdışı konuşmak. Böyle insanlar asla nesnel kriterlerle varolan bir olguyu analiz edemezler. Karizmatik bir kişilik olduğunu da teslim etmek gerekir. Hitabet konusunda çok iyi. Bu özellikleri, toplumun çoğunluğunda egemen olan bir tarz ve söylemle birleşince, kitlelerle arasında bir hayranlık ilişkisi oluşması da kaçınılmaz oluyor.

adam gerçekten bi harika! geçende leman'da bi yazısı vardı(tabi her hafta var da..) miniminnacık yazılmış ve sayfalara taşmış.bi başladım bitirdiğimde gözümün önünde kara sinekler uçuşuyodu..nasıl zorladıysam artık.. :roll:

PlastikLahana demiş ki:
çok gençken radikal dinci bir tarikatın militanı olduğunu biliyormuydunuz. nerden nereye. bravo.
nerden duyduğunu söylersen çok mutlu olurum ayrıca adının geçtiği bi katliamda yabulunan nihat gen. isimli farklı bi adam ve bu kanıtlandı.. birgün gazetesi yazarı rıdvan akarda bu nedenden ötürü ondan özür diledi.
.

JediMaster-Revan demiş ki:
Bence bu adamın ne olduğu belli değil.Belki kendisi de bilmiyor.Sağ gösterip sol vuranlardan ya da tam tersi.

geçen çarşamba bizim okulda konferans ı vardı ve bu konuya da değindi... tam bir cevap vermedi fakat konuşmasının bütününü kapsayan konuyu tekrarladı ne olursa olsun sonuçta kardeşiz dedi,bir çok görüşü benimsemiş ve bencede kendine göre en iyi sentezi yapmış...2 saat konuştu ve bilmediğimiz o kadar şeyi suratımıza fırlatmadı,bize bilmediklerimizi öğretmeye çalıştı ve herhangi bir üstünlük sağlama çabasında değildi.bazı üstün(!) aydınlar gibi değil sıcakkanlıydı

PunK_dREaM demiş ki:
JediMaster-Revan demiş ki:
Bence bu adamın ne olduğu belli değil.Belki kendisi de bilmiyor.Sağ gösterip sol vuranlardan ya da tam tersi.

geçen çarşamba bizim okulda konferans ı vardı ve bu konuya da değindi... tam bir cevap vermedi fakat konuşmasının bütününü kapsayan konuyu tekrarladı ne olursa olsun sonuçta kardeşiz dedi,bir çok görüşü benimsemiş ve bencede kendine göre en iyi sentezi yapmış...2 saat konuştu ve bilmediğimiz o kadar şeyi suratımıza fırlatmadı,bize bilmediklerimizi öğretmeye çalıştı ve herhangi bir üstünlük sağlama çabasında değildi.bazı üstün(!) aydınlar gibi değil sıcakkanlıydı

nerdeydi sen mersin adana dan yazmışın kendine hangi okuldaydı?

o adamı tek gecerım ben bu alemde [yazacak bı şey bulamadım napıyım ama yazacak bı şey bulmam gerekıyordu] goruşlerını duruşunu en cok sevdıgım adamlardan bırısı
Inkılap sokakta paso kahvenın onunde otururken goruyorum cesaret edıpte bı gun yanına gıdemedım konuşmak ıcın yada daha onemlı bı işim vardı ondanmı gıdemedım kızların beklemesı gıbı ben ve arkadaşlarımı....

dostum hiç çekinmeden yanina git,ben öyle yaptım yıllar önce, hala ara sıra telefonda görüsürüz,evinde bile kaldım!!!Acayip mütevazi misafirperver bir adamdır.Tarih bilgisi müthiştir özellikle,sözünü sakınmaz.
Televizyonda ki hali onun soft halidir asıl dışarda görüceksiniz!!!
Bu ara siyasete fazla daldi,yalvariyorum abi aşk yaz biraz diye tık yok.Hala bekliyoruz,özlüyoruz,seviyoruz bu güzel ,her muhabbete gelen abimizi.

Saygılar...

Geri