Mini Amfiler..

Arkadaşlar ben istanbulda yurtta kalıyorum bi mini amfi almayı düşünüyorum ama ne önerirsiniz? 10 wattlık bi amfi mi almalıyım acaba?
Kulaklık çıkışı olan bişey tercihimdir bazen odada geç saatlerde çalmak da istiyorum ve metal çalıyorum yani clean tonlar pek önemli değil. Ben biraz araştırdım ve

-Marshall MS-2 , MS-4
-Ibanez GA1G
-Dean Markley GT1000
-Fender MD20 Mini Deluxe
-Fender Mini Tone Master

Bu modelleri buldum ama hiç dinlemedğim için sesi distortion kaliteleri falan nasıl bilmiyorum. Odanda en fazla 3-4 kişi olur genelde sohbet falan ederler seslerini bastırır mı ? yada mini konser veririm bi iki kişiye ama bunlara yeterli olurmu yoksa 10 wattlık bi amfi alsam mı ?

Genel öğrenci züğürtlüğünü :D unutmayın. Yoksa direk micro cube alırdım

mini amfiler evde yada yurtta kullanılacaksa sadece bende hiç gereği yok.al bitane ucuz prosesör tak kulaklığı çal yada al bitanede 2+1 hem arada mp3 çalarını takar müzik dinlersin hemde arada takarsın prosesöre :)

preamp değil , bildiğimiz kafa ampli,

direk kabine bağlayabiliyorsunuz yada kulaklık çıkısı da var,
kendi üstünde speaker ı da var , 550 € gibi bi fiyatı var tr de yok, el yapımı zaten zvex ler, fabrikasyon bi iki model var ucuz onlar, buarada bu ampli all tube :)

gerçekten çok iyi alettir,

ebayde çok ca olmalı ,

Vox ad5
http://www.youtube.com/watch?v=fE32cmJ401I&feature=related

Bu elaman araya başka pedal koymuş mudur?
Mikrofon arkadaki baba amfilerden birine gidiyor olabilir mi?

Microcube un sesi beni tatmin etmiyor.Şu klipteki sesleri birebir alabiliyorsak başka bir pedal vs cihaza gerek yok.

Bana microdan daha az ses çıkışı lazım.Gitarın tellerine vurduğumda gitarın sesi amfiyi bastırmayacak.Fakat yan odadaki uyuyan birisde rahatsız olmayacak.

Birde fender mini twin var.O bol bulunuyor maşallah.
Orange mini yi zaten bulmak imkansız.Vox da bulunmuyor piyasada.

emirizmir demiş ki:
Vox ad5
http://www.youtube.com/watch?v=fE32cmJ401I&feature=related

Bu elaman araya başka pedal koymuş mudur?
Mikrofon arkadaki baba amfilerden birine gidiyor olabilir mi?

Microcube un sesi beni tatmin etmiyor.Şu klipteki sesleri birebir alabiliyorsak başka bir pedal vs cihaza gerek yok.

Bana microdan daha az ses çıkışı lazım.Gitarın tellerine vurduğumda gitarın sesi amfiyi bastırmayacak.Fakat yan odadaki uyuyan birisde rahatsız olmayacak.

Birde fender mini twin var.O bol bulunuyor maşallah.
Orange mini yi zaten bulmak imkansız.Vox da bulunmuyor piyasada.

gitarın sesi anfiyi bastırmayacak ama yan odadakine gitmiycek bunun için bilimsel kuralları aşmak gerek sesi kısabilirsin daha küçük anfiler 1 watt onlarda pek uymaz micro cube iyi bir seçim olur senin için.

12 yıllık hort;

Bu "mini" furyasında çok varım fakat aşağıda paylaşacağım iki versiyonu biraz inceleyince işin epey farklı ve yanlış bir yöne gittiğini, işlevsellik bakımından bu varyasyonların blackstar fly3, boss katana mini, nux mighty lite vb. "amficik"lerden çok daha verimsiz olduğunu gördüm. Tamamen solidstate bir preamp ile gelen bu amfiler send/return giriş çıkışları ve 8-16 ohm kabin sürebilme haricinde başka hiçbir nitelik taşımıyor.

Öncesinde saydığım modellerde ise doğru dürüst kullanışlı bir delay ile birlikte doğrudan ses kartına girip kayıt alabileceğiniz gayet verimli "cabin simulated" çıkışlar, clean ve distorted olmak üzere en az iki kanal, kendi başıma takılayım dediğinizde iş görür bir hoparlör ve ihtiyaç halinde harici bir güç kaynağı gerektirmeksizin pille kullanım gibi imkanlar mevcut. Peki bu yeni "mini" versiyonlar neyi ne kadar yapabiliyor, sadece kabin çıkışı iş görüyor mu fikrinizi merak ediyorum. Ola abimiz her ne kadar "sponsorlu değil bunlar, ben çok sevdim ondan işte öyle yani" diye buyursa da bu işlevsiz aletlerin bu kadar parlatılıp piyasaya bir hışımla ittirilmesini doğru bulmuyorum.

Friedman BE mini

Özellikleri ve fiyatı;

Diezel VH4 micro mini

Özellikleri ve fiyatı;

Blackstar HT-1 ve HT-5 ile ben de benzer şekilde şaşırmıştım. Paran varsa hoş bir eğlence bu tip "mini" lambalı amfiler hatta "lambalı" onu da tırnak içine alayım. Makul fiyata varsa alınır eğleşilir ama aslının yerini tutmaz. Katana Mini gibi şeyler sadece boyutuyla bir anlam ifade ederken bu tip mini kafalar tam iki ara bir dere kime ne fayda dedirtiyor bana da. EVH'ler çok bir başka duruyor ama mesela Orange'ın da lunchbox'larını sevemedim bir türlü.

Blackstar HT-1 ve HT-5 ile ben de benzer şekilde şaşırmıştım. Paran varsa hoş bir eğlence bu tip "mini" lambalı amfiler hatta "lambalı" onu da tırnak içine alayım. Makul fiyata varsa alınır eğleşilir ama aslının yerini tutmaz. Katana Mini gibi şeyler sadece boyutuyla bir anlam ifade ederken bu tip mini kafalar tam iki ara bir dere kime ne fayda dedirtiyor bana da. EVH'ler çok bir başka duruyor ama mesela Orange'ın da lunchbox'larını sevemedim bir türlü.
Aynı Ht-5rh'yi tam 10 yıldır ite kaka kullandım, halen de ayda yılda bir kullanıyorum evde. Hani, tümden dijitale geçene kadar hiç ekmeğini yemedim, kayıt mayıt kullanmadım dersem haksızlık ve yalan olur. Fakat katılmadan da edemiyorum, bu devrin aletleri değil artık bunlar bence de. Yine de düşen epey olacaktır, yalan söylemeyeyim ben de ilk bakışta "enee negzel" dedim.

Evet yahu gördüm bogner extacy'i de. Bunları hep aynı firma mı yapıyor markalara nedir anlamadım, bütün çirkinliğiyle tasarım ve özellik kıtlığı aynı hepsinde. Muhtemelen piyasada kabul görmüş ne marka/model varsa hepsine bir "mini" tasarlama işine girmişler, çok vahim.

Kabin süren minnaklarda şunu tek geçerim ama... inanılmaz bir alet.

Evet yahu gördüm bogner extacy'i de. Bunları hep aynı firma mı yapıyor markalara nedir anlamadım, bütün çirkinliğiyle tasarım ve özellik kıtlığı aynı hepsinde. Muhtemelen piyasada kabul görmüş ne marka/model varsa hepsine bir "mini" tasarlama işine girmişler, çok vahim.

Ticari.

Zamanında verdiler cayır cayır legato/fusion çalan adamların eline Suhr'ları, insanlar bu gitarları o kabiliyetlerle özdeşleştirdi, alınca ben de olurum sandı. Düşünsenize, 3000 küsür usd vereceğim ve Tom Quayle ile, Martin Miller ile bir "ortak noktam" daha olacak. Bugün Ibanez AZ ile aynı muhabbet söz konusu, yakında PRS Silver Sky.

Akıllının birisi de (mecazen değil, hakikaten akıllı) bunu amfi işine de uygulasak ya demiş. İçinde Bogner, Friedman, Diezel, Axe, Kemper geçen youtube mamülleri like'a boğuluyor, binlerce izleniyor, e bir tane de ben alırsam beni de izlerler likelar'lar herhalde diye düşünenin sayısı hiç ama hiç de az değildir eminim.

Son düzenleme:
Ticari.

Zamanında verdiler cayır cayır legato/fusion çalan adamların eline Suhr'ları, insanlar bu gitarları o kabiliyetlerle özdeşleştirdi, alınca ben de olurum sandı. Düşünsenize, 3000 küsür usd vereceğim ve Tom Quayle ile, Martin Miller ile bir "ortak noktam" daha olacak. Bugün Ibanez AZ ile aynı muhabbet söz konusu, yakında PRS Silver Sky.

Akıllının birisi de (mecazen değil, hakikaten akıllı) bunu amfi işine de uygulasak ya demiş. İçinde Bogner, Friedman, Diezel, Axe, Kemper geçen youtube mamülleri like'a boğuluyor, binlerce izleniyor, e bir tane de ben alırsam beni de izlerler likelar'lar herhalde diye düşünenin sayısı hiç ama hiç de az değildir eminim.
İlginç olan şey, adı geçen firmaların "butik" olması. Sanırım maddi olarak zordalar, başka bir şey düşünemiyorum. Bir MESA mesela, bu toplara girmiyor. Ama Diezel, Friedman... Yuh yani. Rüyamda görsem inanmazdım. Tümüyle solid state oyuncaklar yapmışlar. Yazıklar olsun.
Mini Rectifier diye mucizevi bir alet varken bu oyuncaklara para verene şaşarım.

Geri