Gitar Manyetikleri hakkında herşey (Genel)

percision basa Jazz bass manyetiği takılırmı?

Arkadaşlar merhaba...
Normalde ben klasik gitar çalarım da bazı durumlardan dolayı bas gitar aldım 2-3 sene önce... Elimdeki bas fender percision ...Yalnız bu basta slap tonları çok kötü yok bile... artı manyetikler çok zayıf...Konserde falan volumleri resmen köklüyorum....
Normal jazz bas manyetikli bir kaç gitar denedim tonları iyi...Şimdi sorum şu...
Ben bu gitara jazz bas manyetiği takabilirmiyim...Takabilirsem hangi modeli tavsiye edersiniz...İsmi cismi hakkında biraz bilgi...Birde manyetikleri temin edebileceğim bir yer
söylerseniz sevinirim...
SEVGİLER....

Canneerr demiş ki:
emg81 kullananlar manyetik yük sekliğini ne seviyede tutuyorlar?Bende de var da hani en ideali şudur diye bişey var mı?

ben pickup ring in içine gömmüstüm hem neck hem brige de olabilcek catlamayi engelledim ama yüksekkende sorun yapmadi o konuda derdim olmadi drivelarda her yükseklikte memnun kaldim

manyetiği ters veya düz takmanın elde edilecek ton açısından bi etkisi varmıdır?

ters veya düzden kastım,manyetikten uzanan kablonun bulunduğu kısımın volume ve switch düğmelerine doğru mu bakması gerkiyor?

Fender stratocaster usa highway1 gitarim var. Drive tonlarindan nefret etmek uzereyim. Bridge manyetigini SHR-1 Hot RailsTM for Strat® olarak degistirmeyi dusunuyorum. Nasil bir secim olur sizce? Bir arkadasim SCR-1 Cool RailsTM for Strat® kullaniyordu ve gayet memnundu ama bana hot rails daha iyi gider gibime geliyor. Neck ve bridge manyetikleri için yorumlarinizi bekliyorum.. Simdiden Tesekkurler, iyi gunler.

:) yok Humbucker'li gitar istemiyorum.. Simdi bastan gitari falan degistirmeye gerek yok :) Ben sadece bridge manyetigini yuksek output'u olan bir manyetik ile degistirmek istiyorum ki bu da hot rails'in tanimina uyuyor galiba? Neyse tesekkurler.

jpetrucci demiş ki:
:) yok Humbucker'li gitar istemiyorum.. Simdi bastan gitari falan degistirmeye gerek yok :) Ben sadece bridge manyetigini yuksek output'u olan bir manyetik ile degistirmek istiyorum ki bu da hot rails'in tanimina uyuyor galiba? Neyse tesekkurler.

Hot Rails al.Hot Rails daha bir sert, yüksek output'a sahip manyetiktir.Fat humbucker tonu verir.Cool Rails ise daha çok vintage karakterli bir manyetiktir.Yani paf tonu vardır, daha düşük çıkışlı klasik eski humbuckerlara benzer.Neck ve bridge için farketmez, ikisinde de Hot Rails mükemmel drive tonları verir.

JediMaster-Revan demiş ki:
jpetrucci demiş ki:

Hot Rails al.Hot Rails daha bir sert, yüksek output'a sahip manyetiktir.Fat humbucker tonu verir.Cool Rails ise daha çok vintage karakterli bir manyetiktir.Yani paf tonu vardır, daha düşük çıkışlı klasik eski humbuckerlara benzer.Neck ve bridge için farketmez, ikisinde de Hot Rails mükemmel drive tonları verir.

Tavsiyen icin tesekkurler :)
Neck icin bir arkadas SL59-1 Little '59 for Strat® tavsiye etmisti. Ama ilk once bridge manyetigini degistirmeyi dusunuyorum simdilik. Ve bu gidisle SHR-1 Hot RailsTM for Strat® olacak gibi duruyor. Ya dimarzio'nun chopper diye bir modeli var. Sitesinde demo seslerini dinledim ama ona kanipta almamak gerek tabi :) Neyse gorusmek uzere.

deliturko demiş ki:
bir şey merak ediyorum arkadaşlar
linkte görülen ibanez fixed brige bunlarada tb veya f spaced ölçülere sahip olan manyetikler mi takılıyor yoksa normal ölçülerdekiler takılabilirmi gerci sese yapacağı bir etki yok ama merak ettim

http://www.ibanez.com/guitars/guitar.asp?model=RGT42DXFX

Bana strat hardtail spaced geldi, ama narrow mu normal mi bak onu bilemiyorum. Ama her halukarda ben olsam normal (gibson= spaced bir sey takardim.

B

zaten gibson spaced takacagim (2 adet gibson classic 57 bide :LOL: ) daha önce f spaced de kullandim normal bir tune o matic köprüde ama bu sefer diyorum adet yerini bulsun

yaa arkadaşlar ben birşey merak ediyorum.jackson dk 2 gitarımın neck bölümündeki stokmanyetiği söküp yerine bridge için önerilen dimarzio fast track 2 taktım.ama normal bir single coilden 3 katı daha fazla çıkışa bahip olması gereken bu aleten,stok manyetikteki gürültüde bir ses çıkışı gözledim.bağlantıları deneme yanılma yaptım nerdeyse tüm konbinasyonlarına ama gene aynı.sizce neden ?

Geri