Gitar Manyetikleri hakkında herşey (Genel)

gitarına manyetik felan takma çünkü gitarın ağacı agathis.. tonlar hiçbirşeye benzemez demek yanlış olmaz.. bence sen yeni gitar al. cort türkiyede fiyat/performans açısından en iyisidir ve 600 dolar civarı paran varsa x11 alabilirsin.. çok harika gitardır. problemsiz ve kalitelidir. sonra o gitarı d sonic ve neck e de air norton takarsan süper olur.. air norton da birdge deki gibi solo tonları vardır.

Kaldı ki cort un manyetikleri dünyada seymour duncan emg gibi belli özellikleriyle üstünlüğünü kanıtlamış manyetikler dışında en kaliteli olandır süphesiz.. x11 üstündeki manyetiklerde yüksek çıkışlı ve serttir. ortadaki single farklı tarzlara da gitmesini sağlar. ayrıca push/pull war yani humbucker istediğinde single gibi de olabiliyor. 24 fret jumbo rosewood klavye, basswood gövde ve maple kaplama war gövdede. floyd rose'u da çok kaliteli..

basswood ağacı olan gitarı en iyi dimarzio gider.. mesela air norton, x2n, d sonic vs. vs. maun veya alder a da emg 81-60/85 çok güzel olur. mauna da ben iyi seymour gider derim. alder a 81 60 takarsan süper metal gitarı olur. warlordares gitarına x2n köprü air norton(dimarzio bunlar) neck takarsan çok güzel olur ama daha iyi bir gitar dersen x11 tavsiye ederim.. manyetiklerini seversen x11 al çünkü o durumda modifiyeye ihtiyacın olmaz

DaveMustaine_64 demiş ki:
biskuwi_etu demiş ki:
benm bir sorum var...hum-single-single bir gitara 5 yollum bir hum takılabilir mi??? kafama takıldı bu soru ve arkadaşım için cevabı gerekli bir soru :D

5 yollu 1 hum?? yoksa 5 yollu switch mi?

yani 5 kablolu bir hum...yane o zaman switch benim hesaplamalarıma gore 6 yollu oluyor.....yamuluyor olabilme ihtimalim fazlada olabilir :D gitar hum-sing-sing

5 kablolu 1 hum 1 kablo topraklama + her bir single coil için 2 kablodan oluşur :) Eğer coil tap kullanmayacaksanız o 4 kabloyu 2 kablo gibi bağlamanız yeterli olacaktır yanılmıyorsam :)

ray_onur demiş ki:
gitarına manyetik felan takma çünkü gitarın ağacı agathis.. tonlar hiçbirşeye benzemez demek yanlış olmaz.. bence sen yeni gitar al. cort türkiyede fiyat/performans açısından en iyisidir ve 600 dolar civarı paran varsa x11 alabilirsin.. çok harika gitardır. problemsiz ve kalitelidir. sonra o gitarı d sonic ve neck e de air norton takarsan süper olur.. air norton da birdge deki gibi solo tonları vardır.

Kaldı ki cort un manyetikleri dünyada seymour duncan emg gibi belli özellikleriyle üstünlüğünü kanıtlamış manyetikler dışında en kaliteli olandır süphesiz.. x11 üstündeki manyetiklerde yüksek çıkışlı ve serttir. ortadaki single farklı tarzlara da gitmesini sağlar. ayrıca push/pull war yani humbucker istediğinde single gibi de olabiliyor. 24 fret jumbo rosewood klavye, basswood gövde ve maple kaplama war gövdede. floyd rose'u da çok kaliteli..

ben zamaninda 100 milyonluk gitara bile manyetik takacak olmustum.Baya bi tartistik konustuk takinca ona bile iyi olacagini soylendi.ki gitar agathis di ama bana sunta gibi geliyordu :LOL:
bu arkadasin gitarina takacagi manyetik elbette ona bircok +lar getirir.agaci agathis olsa bile.senin neden takma dedigini bir turlu anlayamadim!adam cort x6 manyetik takiyor da bu adam neden m50ye takamasin??

yüksek çıkışlı cayır cayır bir manyetiktir x2n. kendi eq düzeni düze yakındır. yüksek çıkışlı olunca, metal müziğe de uygun olduğu düşünülebilir

warlordares demiş ki:
DiMarzio DP 102 X2 N Elektrogitar Manyetik hakkında sağlam bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim... acilen... çok teşekkürler...
arkadasim bak arama yaziyo onu kullan gercekten envai cesit bilgi cikacak.Tekrar takrar sormayalim.Bak zaten simdi Hellhound modumuz gorurse kizacak :LOL: arama yi kullan gercekten iyi sonuclar alacaksin.

gry666 demiş ki:
warlordares demiş ki:
DiMarzio DP 102 X2 N Elektrogitar Manyetik hakkında sağlam bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim... acilen... çok teşekkürler...
arkadasim bak Arama yaziyo onu kullan gercekten envai cesit bilgi cikacak.Tekrar takrar sormayalim.Bak zaten simdi Hellhound modumuz gorurse kizacak :LOL: Arama yi kullan gercekten iyi sonuclar alacaksin.

Aramayı kullandın mutlu mesut oldun, başkalarına da öğretiyorsun ne güzel ne güzel ;)

Katatonik demiş ki:
emirizmir demiş ki:
Emg severler, Emg zw set (81 -85) 237$ a düşmüş yada ben yeni gördüm genelde Türkiyede 300$ civarı denirdi..

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=1545&gid=512

Bende şunu sorayım. Bu Zakk Wylde setin normal 81-85 manyetiklerden ne farkı var. Sadece isim mi..?
Farklar emg nin sitesinde var.
http://www.emginc.com/displayproducts.asp?section=Guitar&categoryid=6&catalogid=3

Geri