Gitar Manyetikleri hakkında herşey (Genel)

selamlar herkese =)
epiphone les paul standard kullanıyorum fakat drive tonalrının biraz daha tizleşmesini mid ve tizlerinin artmasını istiyorum(malum her lp kullanıcısının sorunu)
en başta duncan jb kullanmayı düşündüm ama yeteri kadar tizleşirmi lp bilemedim,eski alder gövdeli gitarıma gayet güzel gitmişti,fakat 13 yıllık maun üzerinde etki edermi acaba =)

ikinci olay clean tonda fendere yaklaşan bir ton istiyorum =) böyle bir humbucker mevcut mu yoksa tek çözüm coil-tap yaptırmak mı =)

necke sh4 jb bridge e outputu daha yüksek bir manyetik koymak nasıl olur acaba =) neckte jb kullanmanın bir artısı olur mu =). her zamanki komboyu yapıp sh2 sh4 takılmak istemiyorum çünkü soloları neckte atma ihtiyacı duyuyorum nedense,zaten üstündkei paftan bas bir ses çıkıyor,tekrar jazz manyetiği takmaya gerek yok.

evet önerilerinizi bekliyorum,şimdiden teşekkürler :)

David Gilmour un da kullandığı emg sa setler hakkında bilgisi olan var mı? Pulse konserinde dinledim ve sanırım dark side of the moon albümünde de kullanmış. Herneyse. Tonlarını beğeniyorum ama mesela highway deki stock manyetiklere göre distoritondaki gürültüsünde ne gibi değişiklikler olur? (tamamen kesilecekse alayım hemen : P ) vs vs vs...

Bilgisi olan varsa ve belirtirse sevinirim.

arkadaşlar kore malı bronze bir warlockum var. köprü pozisyonda duncan designed invader manyetik var , saptada stock olanı. bu gitardan en sert tonları hangi manyetikler ile alabilirim? açıkçası emg takmak pek akıl karı gelmedi sonuçta manyetikler daha pahalıya geliyor gitardan. önerisi olan varmı?

kenna demiş ki:
David Gilmour un da kullandığı emg sa setler hakkında bilgisi olan var mı? Pulse konserinde dinledim ve sanırım dark side of the moon albümünde de kullanmış. Herneyse. Tonlarını beğeniyorum ama mesela highway deki stock manyetiklere göre distoritondaki gürültüsünde ne gibi değişiklikler olur? (tamamen kesilecekse alayım hemen : P ) vs vs vs...

Bilgisi olan varsa ve belirtirse sevinirim.

klasik strat tonuyla pek bir alakasız olmakla beraber, boğuk ve karakteristik tona sahip manyetikler. daha az gürültü yapıyorlar herhangi bir single a göre. denemiştim sa set takılı bir gitarı.

Herkese merhaba. Benim Cort G260 model bi gitarım var (2006 çıkışlı endonezya malı). Bildiğiniz gibi manyetik dizilimi H-S-S (köprü manyetiği humbucker, belki yanlış sıralamışımdır :) )

Manyetiklerini değiştirmeyi düşünüyorum (daha tiz ve az yırtıcı bir ses almak için) aklımda Seymour duncan SH-11 var (köprü manyetiği)

Sizin önerileriniz varsa (köprü ve diğer manyetikler için) ve yazarsanız çok yardımcı olursunuz. Şimdiden teşekkürler.

yakuza893 demiş ki:
Herkese merhaba. Benim Cort G260 model bi gitarım var (2006 çıkışlı endonezya malı). Bildiğiniz gibi manyetik dizilimi H-S-S (köprü manyetiği humbucker, belki yanlış sıralamışımdır :) )

Manyetiklerini değiştirmeyi düşünüyorum (daha tiz ve az yırtıcı bir ses almak için) aklımda Seymour duncan SH-11 var (köprü manyetiği)

Sizin önerileriniz varsa (köprü ve diğer manyetikler için) ve yazarsanız çok yardımcı olursunuz. Şimdiden teşekkürler.

Köprüye seymour duncan sh4 takabilirsin sanırım. ha dersen ki ben testere gibi yırtıcı bi ton istiyorum tak emg yi :D :p

kenna demiş ki:
yakuza893 demiş ki:

Köprüye seymour duncan sh4 takabilirsin sanırım. ha dersen ki ben testere gibi yırtıcı bi ton istiyorum tak emg yi :D :p

emg den hangisini önerirsiniz?

Bir de bu aktif ve pasif manyetik arasındaki fark nedir, emg nin sitesinde bundan çok bahsedilmiş de bi sorayım dedim :roll:

yakuza893 demiş ki:
kenna demiş ki:
yakuza893 demiş ki:

emg den hangisini önerirsiniz?

Bir de bu aktif ve pasif manyetik arasındaki fark nedir, emg nin sitesinde bundan çok bahsedilmiş de bi sorayım dedim :roll:

Gitarının ağacı swamp ash (bataklık dişbudağı). O yüzden alışılagelmiş manyetikler uygun düşmeyebilir. Zira ağaç tonu baya farklı.

Seymour Duncan ve DiMarzio sitelerinden gitarına göre tavsiye edilen manyetiklere gözat.

Ayrıca "armut piş, ağzıma düş" yok. Madem EMG sitesinde aktif-pasif farkından bahsedilmiş, daha neyi tartışalım? Zaten defalarca tartışıldı. Arama yaparsan senin soruna verilecek cevaplardan çok daha fazlasını bulursun...

köprüye emg 85 ya da 81 takabilirsin. Aktif manyetik olarak emg nin farkı 9 voltluk pil sayesinde daha yüksek çıkış gücüne sahip olması.
Aynı zamanda daha yırtıcı bir ton anlamına geliyor.

Bana sorarsan ben emg humbucker önermem, çünkü çok sert kaçabilir. sen sh 4 al bence.

selamlar aklıma birşey takıldı f-spaced olan bir manyetik sabit köprülü gitara takılabilir mi yani manyetik oyuğuna sığar mı?tam tersi oluyor fakat böylesi de yapılabilir mi acaba?

pil benim bildiğim +bilmemkaç-desibel boost(çıkış yükseltme diyeyim tam türkçesi yok galiba) için. bu anlamda mantık olarak pilsiz sadece boost devresinin çalışmaması lazım.

KaRaBaSH demiş ki:
pil benim bildiğim +bilmemkaç-desibel boost(çıkış yükseltme diyeyim tam türkçesi yok galiba) için. bu anlamda mantık olarak pilsiz sadece boost devresinin çalışmaması lazım.
Benim tahminime göre de o devre beslenmezse sesi geçirmez. Yamuluyor da olabilirim tabi.

Geri