Gitar Manyetikleri hakkında herşey (Genel)

Arkadaşlar ibanez rg370 in manyetikleri nasıl sizce almayı düşünüyorum bu meledide

Manyetikler ;
Sap : IBZ INF3 (H)
Orta : IBZ INFS3 (S)
Köprü : IBZ INF4 (H)

Arkadaşlar Squier Standart Telecaster'a Fender Noiseless Vintage Tele Pickups taksam nasıl olur? Bu American Deluxe Tele lere takılanlardan. Wallahi gitardan çok memnunum ya çünkü Fender alsam 1 küsür milyar verip mexika alıcam Amerikan alıcak gücüm yok. Geçen günde bitane meksika dinledim vallahi benimkinin tonu daha iyi geldi bana. Hani bir manyetik modifiyesiyle çok daha iyi olur diye düşünüyorum. Stock manyetikleri bile hiç fena değil alnico çünkü. Ancak bridge deki biraz yetersiz gelmeye başladı. Neck deki süper ama değiştirirsem takım olarak değiştirmek istiyorum. Ağacı gitarın bence çok güzel memnunum aletden. Ancak pek bişey değişmez masraf yapma dermisiniz bilemem. Bence standart series affinity ve bullet'a göre çok çok farklı ve güzel alıcak olanlarada tavsiye ederim.

xhornetxx demiş ki:
Arkadaşlar Squier Standart Telecaster'a Fender Noiseless Vintage Tele Pickups taksam nasıl olur? Bu American Deluxe Tele lere takılanlardan. Wallahi gitardan çok memnunum ya çünkü Fender alsam 1 küsür milyar verip mexika alıcam Amerikan alıcak gücüm yok. Geçen günde bitane meksika dinledim vallahi benimkinin tonu daha iyi geldi bana. Hani bir manyetik modifiyesiyle çok daha iyi olur diye düşünüyorum. Stock manyetikleri bile hiç fena değil alnico çünkü. Ancak bridge deki biraz yetersiz gelmeye başladı. Neck deki süper ama değiştirirsem takım olarak değiştirmek istiyorum. Ağacı gitarın bence çok güzel memnunum aletden. Ancak pek bişey değişmez masraf yapma dermisiniz bilemem. Bence standart series affinity ve bullet'a göre çok çok farklı ve güzel alıcak olanlarada tavsiye ederim.
Manyetik modifiyesi ile Meksika fenderden farkı kalmaz diye düşünüyorum, belki daha iyi bir sonuc bile cıkabilir :) daha yeni bu konuda konustum tünelde kıvılcım müzikle..aynı seyi söylediler ki fender diyince aklıma orası gelir. hemen uygulamalısın bence :)

dimarzio tone zone aldım..Samsundayım ve bu manyetiği takabilecek kimseyi bulamıyorumm..bi kaç isim aşldım onlar takmayı denediler..hatta taktım deilerde olmadı sanırım cünkü manyetik bass ve mid ağırlıklı ancak manyetikten sadece tizler geliyor..amfiden tizleri sıfırlayıp bassları fullesem bile genede cok ağır tiz geliyor ve tonlar sinek vızırtısı gibi..stagg les paul kasa gitarımın eski manyetikleri bundan kat kat daha güclüydü..sanırım problem manyetiğin yanlış takılması..internet sitesinden baktım bağlantılara ama benim gitarın içi biraz daha değişk..beni aydınlatabilecek kimse var mı buralarda?

Siyahla beyazı birbirine lehimle ve de bir elektrik teyp ile izole et. Yeşille çıplağı toprakla ve de kırmızıyı hot yap.

Daha çetrefilli şeyler için imzama bak oradan bulup beni daha fazla detay verirsen ancak bir şeyler yapabiliriz.

B

igzas demiş ki:
dimarzio tone zone aldım..Samsundayım ve bu manyetiği takabilecek kimseyi bulamıyorumm..bi kaç isim aşldım onlar takmayı denediler..hatta taktım deilerde olmadı sanırım cünkü manyetik bass ve mid ağırlıklı ancak manyetikten sadece tizler geliyor..amfiden tizleri sıfırlayıp bassları fullesem bile genede cok ağır tiz geliyor ve tonlar sinek vızırtısı gibi..stagg les paul kasa gitarımın eski manyetikleri bundan kat kat daha güclüydü..sanırım problem manyetiğin yanlış takılması..internet sitesinden baktım bağlantılara ama benim gitarın içi biraz daha değişk..beni aydınlatabilecek kimse var mı buralarda?

Dimarzio'nun sitesinden H-H dizilim için bağlantı şemasını bulabilirsin.

Arkadaşlar, daha önce soruldu mu emin degilim, arama motorunda da ne şekilde aratacagımı kestiremedigim için hemen şunu sorayım. Aktif manyetiklerde uygulanan 9 voltluk pilleri seri bir şekilde baglayarak voltaj artırmak (a.k.a. 18v mode) gerçekten de söylendigi gibi manyetiklerin berraklıgını, ve artikülasyonunu artiriyor mu? Deneyen veya bilen arkadaşlarımız var mıdır acaba? Ayrıca yazıldıgına göre bu şekilde seri baglayarak 27 voltluk çıkışa kadar voltajı artırmak mümkünmüş. Bu konuda bilgisi olan arkadaşımız olup da, degerli bilgilerini bizlerle paylaşırlarsa çok memnun olurum. Saygılar sunarım.

Duncan live wire aktif manyetikleri işte aynen bu mantıkla 18v'da çalışır.

EMGlerde nasıl sonuç verdiğini bilemiyorum şahsen tecrübe etmedim. Ama sonuçta o aletler 9v'a göre tasarlanmış vaziyette. Ve dolayısı ile 18v'da tonal denge bozulur bu kesin. Ama tam nasıl işte onu bilemiyorum.

B

Herkese selamlar.Gitarım Fender Fat Stratocaster. Modifikasyona karar verdim. İşe manyetiklerden başlamaya karar verdim.Gitarın manyetik dizimi Hss. İstedigim tonlar cleanları dolgun;sert tonlar ise yavuz cetin ayarında olsun..Biliyorum aptalca tarif ettim ama;buyurn :)

ya arkadaşlar ben petruccinin kullandığı manyetikleri piyasada bi türlü bulamadım.musicmanindeki manyetikler zaten satılmıyo ayrı yinede çıkarıp satan da bulamadım.o manyetiklere en yakın dimarziolar nelerdir bir fikriniz varmı? yada satan varmı o manyetiklerden :D

JacksonRR demiş ki:
ya arkadaşlar ben petruccinin kullandığı manyetikleri piyasada bi türlü bulamadım.musicmanindeki manyetikler zaten satılmıyo ayrı yinede çıkarıp satan da bulamadım.o manyetiklere en yakın dimarziolar nelerdir bir fikriniz varmı? yada satan varmı o manyetiklerden :D

D Sonic'ten bahsediyorsan kıvılcım bir ara getirmişti.Byada pahalı bir fiyata satıyordu.Bir sor isersen.

Air Norton piyasada sıfır ve ikinci el olarak bulunabiliyor çok sık olmasada.Araştırman lazım.

Diğer bir alternatifte Petrucci'nin daha öncede kullandığı Steve's Special.Buda bulunabilir manyetiklerden.Forumlara,yada mağazalara bakman lazım.

JacksonRR demiş ki:
hmm sağol yanlız ben signature musicman gitarında kullandıklarını sormuştum.onlar piyasada satılmayan dimarziolar...sadece o gitarda var[/quote

O manyetikleri "scalloped" nickli bir arkadaş satıyordu bir aralar ne oldu bilmiyorum.Sor.Piyasada bulunurmu onu bilmiyorum.

Ama şu anda gitarında D Sonic ve Air Norton muadili, custom bir Dimarzio var Petrucci'nin gitarında.

meraba elimde yekpare maun warlock tipi bi kasa var (manyetik felan yok boş boyası bile yapılmadı) cradle-death falan calıyorum sizce en güçlü tonu almak için ne takmalıyım :?:

meraba elimde yekpare maun warlock tipi bi kasa var (manyetik felan yok boyası bile yapılmadı) cradle-death falan calıyorum sizce hem soloda hemde ritimde en güçlü tonu almak için ne takmalıyım :?:

Geri