Gitar Manyetikleri hakkında herşey (Genel)

bende tone zone var ama tavsiye veremiyorum zevk meselesi birazda. benim önümde seçme sanşım olsaydı başka birşey alırdım herhalde. o yüzden başkasından bekle artık.

seymour duncan sh4 ve sh2 set olarak öneriyorlar.. bunların bir tanesini ( köprü olanını mesela ) alıp gitarıma taksam diğer manyetikle uyum gösterir mi.

Arkadaşlar bir sorum olacak 2.el bi gitar aldım Squier 88 yapımı bir strat Daha önce de S-S-S gitar kullanmıştım Bilindiği üzere switch 1-3-5 konumlarında single manyetikler dip ses yapar Ama bu gitarda bütün seçeneklerde dip ses aynı ve çok az Yani hangi manyetiği kullanırsam kullanayım dip ses artıp azalmıyor Bu neden kaynaklanır sizce? Saygılar

toparağa giden kablo ile ilgili olabilir.gitarın arkasında vir kablo olucak o kablonun arkadaki yayları tutan kancaya falan lehimli olması lazım onu kontrol et.

Onu kontrol ettim hocam Yani benimki aslında bi sorun değil Dip ses bütün konumlarda olması gerektiğinden az Ve 1-3-5 te daha fazla dip olması gerekirken hepsinde aynı Garip bir durum yani :)

tek köprü manyetikli bir devre kurucam gitarım için ama nasıl bir devre kuracağıma karar veremedim.

tek manyetikte ısrarlıyım onun dışında sadece volume potansı düşünüyorum ama tone koymazsam ilerde pişman olurmuyum?

birde devrelerde,booster,killswitch,split gibi şeyler var o tür eklemelerden önerecekleriniz var mı?

not:köprü manyetiği olarak x2n ya da emgh4 düşünüyorum.

tek manyetik ve hum kullanacaksan tek split veya push pull potans yeterli olur kanımca ayrıyetten mid booster takabilirsin van halen tarzı için güzel sonuç verir.alacağın manyetiğin single konumundayken iyi sonuç verip vermediğini araştır bence.internetteki şemaları aldığın manyetiğe görearaştırabilirsin tek manyetiğin montajı daha kolay olur.

x2n 160 lira ve sh5 120 lira seçim yapmakta zorlanıyorum.bana bu manyetiklerle ilgili bilgi (soundu çıkış gücü falan) verirseniz sevinirim aslında x2n düşünüyodum ama 160 biraz fazla geldi bütçeme :D

bi de 20db gainbooster hakkında bilgisi olan varsa açıklasın,nerden edinebilirm?montajı zor mu? ne kadar iş görür?

ya daha önce modifiye yapma gibi bi deneyimim hiç olmadı pek fazla anlamıyorum manyetiklerden. derdimi şöyle anlatsam daha iyi olur. metin türkcanın kullandığı ton çok hoşuma gidiyor. ince cırtlak ve wah pedalına uyum sağlıcak, solo için ideal tonları alabileceğim bi manyetik istiyorum. eğer anlattıklarımdan bişey anlayabilen ve yardım edebilecek biri varsa öm atarak bana öneride bulunabilir ve beni çok mutlu eder şimdiden teşekkürler.

arkadaşlar bende washburn wm10 heavy metal series gitar var bu gitarın manyetiklerini değiştirmek istiyorum ucuz yoldan modifiye yapmak istiyorum sizce Artec Super Power HO Serisi mi Artec HXBB manyetiğini mi takmalıyım veya ucuz yollu başka önerebileceğiniz manyetik var mı teşekkürler şimdiden

Destinity demiş ki:
arkadaşlar bende washburn wm10 heavy metal series gitar var bu gitarın manyetiklerini değiştirmek istiyorum ucuz yoldan modifiye yapmak istiyorum sizce Artec Super Power HO Serisi mi Artec HXBB manyetiğini mi takmalıyım veya ucuz yollu başka önerebileceğiniz manyetik var mı teşekkürler şimdiden

o söz ettiğin manyetiği bende kullanıyorum,pek çok gitarın stock manyetiğinden daha iyi tabi iyi verim almak için montaj işini de iyi yapman gerek,ben o manyetiğin nasıl takıldığını biliyorm alırsan yardımcı olurum.yorumuma gelince pek çeok gitarın stock manyetiğinden daha iyi işte :D .

ErenimooO demiş ki:
Destinity demiş ki:

o söz ettiğin manyetiği bende kullanıyorum,pek çok gitarın stock manyetiğinden daha iyi tabi iyi verim almak için montaj işini de iyi yapman gerek,ben o manyetiğin nasıl takıldığını biliyorm alırsan yardımcı olurum.yorumuma gelince pek çeok gitarın stock manyetiğinden daha iyi işte :D .

değerli yorumun için teşekkür ederim aldıgımda montajını ben değil stüdyodan bi abimize yaptırtıcam bu arada hangisini almalıyım sence benim gitar oldugu H-s-h oldugu için bi köprü bi sap bi de single manyetik alıcam single ne önerirsin peki bide Artec Super Power HO Serisi mi Artec HXBB manyetiğini mi almalıyım sence

valla pahalı olan daha iyidir galiba :D ben sadece stock manyetiklerden iyidir genelde diyebilirm ama o iki manyetik arasında seçim yapamam çünkü sadece 1 tanesini inceleme imkanım oldu singe içinse artecin "hotrailimtırakımsı" bir manyetiği var sanırım 19 liraya sıfırı ona bi bak istersen.

Arkadaşlar kendime aktifimsi manyetikimtırak bişey yaptım olumlu sonuçlar aldım vatana millete hayırlı uğurlu olsun :D

bi de elimde bi single manyetik vardı işime yaramıyodu meraktan açtım onu dün. valla hayretim şaştı manyetiğin üzerindeki bobinajın o kadar sık ve ince olduğunu bilmiyodum soyana kadar 1 saat uğraşytım en sonunda penseyle kopardım :D bunu neden anlattın diye sorarsanız

şöyleki;tanıdığım bobinajcılar. var biri manyetik için nası bi tel gerekir nası sarım yapılır nedir ne değildir işi teknik olarak -formul falanda verebilir fiziğim iyidir- anlatsada ben de -işim gücüm yokmuş gibi- gidip bu manyetiğe -manyetik denirse tabi- tel sardırayım.

Arkadaşlar öncelikle
gitarım ibanez rg320 fm
Bana önerilen manyetik tavsiyeleri=tonezone hem neckte hem bridge de ya da evolution neck-bridge siz ne önerirsiniz tercihim dimarzio
Tarz:heavy metal,melodic death ama jazz blues steve vai,petrucci falan herşeyi çalarım.
NOT:EMG istemiyorum ilerde alacağım gitarda olacak zaten.

sap için Dimarzio Paf Pro bence işine çok iyi görür.köprüye ise yine dimarzio tak derim ben,modeli sana kalmış tabi.sonuçta her tarz çalıcam,her yola gitsin diyorsun.buna en uygun manyetik seti dimarzio olur bence.

arkadaşlar merhaba. bir arkadaşım eşik manyetiğinin değiştirmek istiyor ama gitarın daha önce sap tarafındaki eşiği kırıldı yerine dandik plastik bi eşik takmak zorunda kaldık ve klavyede ufak bi kırık ve sıyrık var bu durum pasif manyetiğin sesini çok etkiler mi?

Arkadaşlar ben bc rich maun gövdeli gitarıma bridge olarak sh 8 sh 6 veya sh 13 takmayı düşünüyorum. Karakter olarak anlamışsınızdır zaten nasıl birşeyler aradığımı. Death,thrash,grind türü müziklerde kullanılacak. Bu aralar seymour duncan parallel axis distortion (patb 2), fazla düşünmesemde D-sonic. De aklıma takıldı onlar hakkında fikirleriniz nedir.

Bir de neck manyetikleriyle ilgili pek bir bilgim yok bunların yanına ne gidebilir? Pek kullanmıyorum ama ihtiyacım olduğunda sıcak tonlar elde edebileyim diyeceğim bişey mi yoksa ondanda cayır cayır sert tonlar alınabilecek bir şey mi?

Geri