Gitar Manyetikleri hakkında herşey (Genel)

kral5959 demiş ki:
arkadaşlar bc rich warlock bronze seri gitar aldım ama manyetiklerin üzerinde bc ric yazmıyor gitar ikinci el aldım daha sonra internette baktım aynı seri gitarların manyetikleri üzerinde bc rich yazıyor neden olabilir ???
bazı modeller uzun süre stokta dükkanlarda durduğu için aynı serinin yeni versiyonları çıktığı zaman farklılıklar oluyor. hatta bazı müzik marketlerde sıfır olarak artık üretilmeyen aletleri bulmak bile mümkün. bence nette bu gitarın resimlerini araştır aynı modelin eski serisi olabilir gitarın. eğer seninki gibi bir model bulamazsan satıcıya net linklerini gösterip farklılığı sor olmadı bc riche mail at.

merhaba

S-S-S manyetik dizilimli amerikan stratocaster'ım var aldığımda üzerinde texas special manyetikler vardı. ama hiç değilse köprüdekini dimarzio fast track ile değiştirmek istiyorum. sustaini daha da arttırmak istiyorum ton olarak örnek vermek gerekirse aynısı olması şart değil ama steve vai for the love of god' a yaklaşabilir. manyetik tavsiyelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. 3 manyetik içinde olabilir.

herkese selamlar.arkadaşlar bende bir adet 60.yıl serisi amerikan fender strat var.üzerindeki manyetikleri değiştirmek istiyorum.elime para geçtikçe yavaş yavaş değiştirmek gibi bir planım var önce bridge manyetiği değiştireceğim.single humbucker modellerden bişey almak istiyorum aklımda bi kaç alternatif var ama sizden de tavsiye almak istedim.sert ton alabileceğim manyetik tavsiyelerinizi yazarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

halilpazarlama demiş ki:
lotion demiş ki:
humbucker boyutlu single manyetik onerileri olan varmı acaba?
bir klasik olarak shr1 :)

Hot rails single boyutta humbucker. Aranan humbucker boyutta single. :D

lotion demiş ki:

Benim bildiğim sadece iki tane var.

Seymour Duncan Phat Cat
Bu tam P-90 olması lazım.

Dimarzio Bluesbucker
Bu ise humcancelling. Sargılardan bir tanesi çok az, sadece dipgürültüyü elimine etmeye yarıyor, ses P-90 gibi deniyor.

Bir de fikir olması açısından humbucker yuvasına gerçek single takabilirsiniz.
Şöyle bir adaptör ile direkt single coil takabilirsiniz. Bu yatık versiyonu.

PC-6643-028.jpg

Hazırını bulmanız zor, ben eski bir SSS pickguard üzerine normal humbucker çerçevesini oturtup etrafını çizip kesmiştim. Sap için kullanacaktım, o yüzden düz olarak kestim. Aşağıdaki resimdeki.
Elinizde eski bir pickguard var ise biraz uğraşı ile kesebilir veya boş plakadan sıfırdan kestirebilirsiniz.

p1010505g.jpg

Umarım faydalı olur.

GokhanA demiş ki:
halilpazarlama demiş ki:
lotion demiş ki:
bir klasik olarak shr1 :)

Hot rails single boyutta humbucker. Aranan humbucker boyutta single. :D

lotion demiş ki:

Benim bildiğim sadece iki tane var.

Seymour Duncan Phat Cat
Bu tam P-90 olması lazım.

Dimarzio Bluesbucker
Bu ise humcancelling. Sargılardan bir tanesi çok az, sadece dipgürültüyü etmeye yarıyor, ses P-90 gibi deniyor.

Bir de fikir olması açısından humbucker yuvasına gerçek single takabilirsiniz.
Şöyle bir adaptör ile direkt single coil takabilirsiniz. Bu yatık versiyonu.

PC-6643-028.jpg

Hazırını bulmanız zor, ben eski bir SSS pickguard üzerine normal humbucker çerçevesini oturtup etrafını çizip kesmiştim. Sap için kullanacaktım, o yüzden düz olarak kestim. Aşağıdaki resimdeki.
Elinizde eski bir pickguard var ise biraz uğraşı ile kesebilir veya boş plakadan sıfırdan kestirebilirsiniz.

p1010505g.jpg

Umarım faydalı olur.
ahahaha :) ulen pavlovun köpeği gibi olmuşuz :D

piezo manyetik

selam arkadaşlar en son dönen muhabbetin ne olduğunu bilmiyorum ama lütfen bana yardımcı olabilirseniz sevinirim burası çabuk cevaplanan bir forum başlığı olduğu için burayı seçtim şöyleki bende Ernieball Jhon Petrucci Musicman Piezo gitar var malesef piezo manytiğinde sorun var la telinin sesini almıyoru manyetik diğer tellerde sorun yok ama sadece la telinden ses gelmiyor bana yardımcı olabilirmisiniz bu konuda bana ne önerebilirsiniz piezo manyetik satan takan biyer var mı ya da bunu izmirde tamir edebilecek birilerini biliyormusunuz netten satılık piezo araştırması sonuçsuz bana yardımvı olursanız evinirim teşekkürler

arkadaşlar merhaba bende ibanez prestige 2550 var buna bir manyetik modifiyesi istiyorum.araştırdığım kadarıyla bu aletler köprüye dimarzio x2n takınca baya bir canavar oluyolarmış birde size sormadan hareket etmeyeyim dedim düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim ha bu arada elde etmek istediğim tonlar sert bayaa bir sert tonlar :D\m/

İnglizcen çok az varsa Dimarzio nun sitesine girersen orada hangi ağaç tip gitarla ne tarz yapmak istiyorsan ona göre sana seçimler sunan bir anket var, oradan sana uygun olan modelleri gösteriyor.

Hocalarım. Elimde epiphone classic limited edition var kore yapımı 10 senelik bir hatun :) gibson manyetik takmayı düsünüyorum. Heavy Metal yapmayan bir insanım daha cok rock hard rock blues falanda filanda. Ve slash tonlarına hayranım .Sizce gibson manyetik mi almalıyım ? Önerilerinizi dikkate alacagım, şimdiden teşekkürler.

Alinico 2 pro çok iyidir de, krom kapak diyorsan burstbuckerları da tavsiye ederim. Çıkışı biraz daha düşüktür (bilhassa #1 ve #2 kombinasyonunun) ama buna mutabık daha net aletler. Onun dışında blues - hardrock için, gitar da çok cırtlak değilse pearly gates de çok iyi seçim.

Merhaba arkadaşlar. Şöyle bir sorum var. Gitarımı yeni değiştirdim. Fender Strat Plus vardı. Üzerinde Lace Sensor manyetikler. Şimdi ki gitarımda ise iki adet humbucker mevcut. Sahne de pop çalıyoruz, ve yeni aldığım gitarın tonları ne yaparsam yapayım sert kaçıyor. Sorum şu ki, hangi manyetik sap pozisyonunda bana soft ton sağlar? Yani sololarda falan pop çalmak için idealdir? Aklıma SD Sh2n gelmişti. Ayrıca gitara push-pull eklesem manyetik değişiminden sonra, nasıl bir sonuç elde ederim?

Şimdiden teşekkürler...

arkadaşlar jackson dkmgde trash metal çalabilmem için emg 81 mi yoksa 85 mi daha uygundur ? bunlardan hangisini yani trash için uygun olmayanı clean tonlar için 60la değiştirmeliyim ?

AykanKK demiş ki:
Merhaba arkadaşlar. Şöyle bir sorum var. Gitarımı yeni değiştirdim. Fender Strat Plus vardı. Üzerinde Lace Sensor manyetikler. Şimdi ki gitarımda ise iki adet humbucker mevcut. Sahne de pop çalıyoruz, ve yeni aldığım gitarın tonları ne yaparsam yapayım sert kaçıyor. Sorum şu ki, hangi manyetik sap pozisyonunda bana soft ton sağlar? Yani sololarda falan pop çalmak için idealdir? Aklıma SD Sh2n gelmişti. Ayrıca gitara push-pull eklesem manyetik değişiminden sonra, nasıl bir sonuç elde ederim?

Şimdiden teşekkürler...

DiMarzio Low output manyetikleri iyidir.

www.dimarzio.com dan msingle ya da humbucker bölümüne girip orada sağdaki linkte low output listesine basarak detaylı bilgi edinebilirsin.

umarım başlığı doğru yerde açmışımdır...
Epiphone les paul um var ve manyetikleri rock yapmaya pek müsait değil, drive da hacimli bir ses almam için gain i fazla açmam gerekiyor bu da en ufak titreşimin sese dönüşmesi ve bastığım nota yanında sürekli fışırtılı sesler almama sebep oluyor. mesela ince mi teline vururken avuç içim kalın minin üstünde sabit olarak dursa bile sürekli bir fışırtı geliyor ve ses çok kirli çıkıyor.
boss ns 2 gibi bir ürün o sesleri keser mi? eğer öyle olacaksa bir tane alıp kullanacağım...
ya da ileriye dönük olarak düşünürsem; dist. da yüksek gainli çalar gibi ses veren fakat tellerdeki ufak dokunuşların - titreşimlerin sesini yansıtmayan bir manyetik var mıdır?istediğim şey dşük gainde bile hacimli temiz ses veren bir manyetik...
görüldüğü üzere bu konuda baya bir bilgisizim mazur görün cahilliğimi
yardımcı olursanız sevinirim...

Geri