Gitar Manyetikleri hakkında herşey (Genel)

beyler bişey sorcam bende usa telecaster var bridge manyeğie geçince siyah renk olan varya sesde düşme oluyo manyetik zaten çıkık gibi duruyo uçlardan ortası tam içinde uclar dışarda manyetikmi değiştirmeliyim değişcekse ne önerirsiniz dğeişmicekse çözüm yolu nedir?

Herkese iyi günler, benim muhtemelen daha önce çok sorulmuş bir sorum olacak; aktif manyetikle pasif manyetik, pasifte output kaybı yaşamadan, nasıl kombine edilir?

Standart Strat'ta Emg SV set kullanıyorum, köprüye Duncan Sh8 takıp sapta ve ortada EMG leri tutmak istiyorum. Anladığım kadarıyla aynı potansları kullanırsam pasif manyetikte ses kaybı yaşarmışım. Bunun başka bir yolu var mıdır? Yoksa, "Değmez uğraşmaya, tak sapa ortaya da pasifleri, takıl" mı dersiniz?

beyler bişey sorcam bende usa telecaster var bridge manyeğie geçince siyah renk olan varya sesde düşme oluyo manyetik zaten çıkık gibi duruyo uçlardan ortası tam içinde uclar dışarda manyetikmi değiştirmeliyim değişcekse ne önerirsiniz dğeişmicekse çözüm yolu nedir?

Selam arkadaşlar, elimde manyetikleri yanlış bağlanmış aşırı dip sesli bi Squi Strat var, köprüde ve sapta hum-canceling strat manyetikler var (köprü JB jr, sap Schaller 2244) bunları orjinal hali olan tek ses, iki ton yerine iki ses, bi ton (bi de EMG PA-2 almak istiyorum onun potlarla alakası var mı bilmiyorum) olarak değiştirmek için nasıl potlar almam gerekiyo, kaçlık yani? Bi de JB jr'yi push pull potla single yapabilir miyim? Teşekkürler.

Vine_Inlay demiş ki:
Selam arkadaşlar, elimde manyetikleri yanlış bağlanmış aşırı dip sesli bi Squi Strat var, köprüde ve sapta hum-canceling strat manyetikler var (köprü JB jr, sap Schaller 2244) bunları orjinal hali olan tek ses, iki ton yerine iki ses, bi ton (bi de EMG PA-2 almak istiyorum onun potlarla alakası var mı bilmiyorum) olarak değiştirmek için nasıl potlar almam gerekiyo, kaçlık yani? Bi de JB jr'yi push pull potla single yapabilir miyim? Teşekkürler.

Kısaca aktif manyetiklere 500K lık Pasiflere 250 Klık takılır genellikle. Bunlara daha fazla K lık pot takarsan ekstra gain/boost elde edebilirsin ve biraz daha tizleşir. .22mikroF tone potlara resistans takarsan volüm açıp kısarken de aynı tizler kalır, kısarken boğuklaşmaz. Benim hatırladığım bu ancak ben her tip manyetiğe 500K takıyorum. Bİrde 25 K takılıyor onların durumu farklı. Daha çok bilen neden öyle olduğunu yazar.

En iyisi gitarı açıp bak hangi pot takılı. Sana referans olur.

duman-55 demiş ki:

Bence arıza yok manyetik karakteri olarak öyledir. Sorun olsa emin ol zaten ses çıkmazdı. İlk aldığından beri öyleyse bi sıkıntı yoktur. ASıl olan şu ki gain tonlarda da çok fazla gain düşmesi var mı? manyetikler ne marka bakmak lazım.

Atalay demiş ki:
Vine_Inlay demiş ki:

Kısaca aktif manyetiklere 500K lık Pasiflere 250 Klık takılır genellikle. Bunlara daha fazla K lık pot takarsan ekstra gain/boost elde edebilirsin ve biraz daha tizleşir. .22mikroF tone potlara resistans takarsan volüm açıp kısarken de aynı tizler kalır, kısarken boğuklaşmaz. Benim hatırladığım bu ancak ben her tip manyetiğe 500K takıyorum. Bİrde 25 K takılıyor onların durumu farklı. Daha çok bilen neden öyle olduğunu yazar.

En iyisi gitarı açıp bak hangi pot takılı. Sana referans olur.

Bir duzeltme yapayim.

Aktiflere 25K, HB'lere 500K, single'lara 250K takilir.

JB'ler 4 telle gelir ama JB Jr'yi bilmiyorum (SD'nin sitesini kontrol et onun icin), o da eger oyleyse rahatlikla push/pull pot'a baglayabilirsin.

Seymour Duncan'in web sitesine gidersen bilinen her turlu baglama seklinin semasini cekebilirsin.

Yardımlar için teşekkürler, push pull dahil 500k pot almam gerekiyo galiba, gitarın üzerindeki potlar stok-250klik, dipses bundan kaynaklanıyo olabilir belki, zaten neck manyetiği seçiliyken ses bile gelmiyo.

manyetik çerçevelerinin vidalararı paslandı kendim değiştirebilirmiyim? EMG-HZ manyetikler takılı manyetikler oynuyo aşırı değil ama elle hafif bastırdıgımda sağlı sollu oynuyo normalmi bana değil gibi geldi ama yardımcı olursanız sevinirim..

GibsonLesPaul demiş ki:
manyetik çerçevelerinin vidalararı paslandı kendim değiştirebilirmiyim? EMG-HZ manyetikler takılı manyetikler oynuyo aşırı değil ama elle hafif bastırdıgımda sağlı sollu oynuyo normalmi bana değil gibi geldi ama yardımcı olursanız sevinirim..

O normal, sorun yok esneklik payı olması lazım. Manyetik çerçevelerinin vidalarını tabiki kendiniz değiştirebilirsiniz.

Epiphone Les Paul'de manyetik modifikasyonu

Merhabalar,

Gitarımda ilk aldığımda var olan Epiphone stock manyetiğini çıkartıp yerine Gibson Burstbucker #II taktırmıştım. Kendi manyetiği 2 iletkenliydi. Gibson manyetik de böyle olduğu için bir sorun teşkil etmemişti. Fakat şimdi bu manyetiği sap manyetiğinin yerine takıp, köprüye 4 iletkenli daha yüksek çıkışlı bir manyetik takmak istiyorum. Bu mümkün müdür öncelikle? Sanırım bağlantıların değişmesi gerekiyor. Üç yollu switch'i etkiler mi? Diğer sorum da yüksek çıkışlı manyetiklerle (Dimarzio Super Distortion, Suhr Doug Aldrich signature vb... gibi çıkışı 15 K ve üzerinde olan manyetikler) daha iyi bir sustain, daha sert bir overdrive, daha akıcı bir solo tonu, artificial harmonikleri daha raha elde etme gibi avantajlarım olabilir mi?

İyi Günler
Jackson JS30ke model gitarım var . Ayrıca Boss metal zone mt2 dist. pedalına sahibim gitarımın manyetikleri jackson'un kendi üretimi yüksek çıkışlı cvr2 humbucker manyetikler .

Gitarıma EMG 81-85 set taksam yararlı olur mu ? Amfim Stagg ga15dr gayet kalitesiz bir amfi .

Ayrıca manyetik taktırırken pil devresi için gitarı deldirmek zorundamıyım ? arkada devrelerin bulunduğu bölgede sorun yaratır mı ? Güvenilir olarak nerelere başvurabilirim taktırmak için ?

Ayrıca Prosesör alma gibi bir durumum da var . Kararsız kaldım boss gt-8 prosesör mü alsam ? Manyetik mi Taktırsam ?

Yorumlarınızı bekliyorum

Selamlar aklıma takılan bir soru var.Gördüğüm kadarıyla epiphone les paul goldtop'56 nın p90 manyetikleriyle Gibson les paul deluxe goldtop un minihumbucker boyları aynı...gibson minihumbucker alsam epiphone takabilirmiyim?

iyi akşamlar. Manyetiği alçaltırken , manyetik düştü şimdi tekra nasıl yükselteceğim? yani o vidaları geri yerine nasıl oturtacağım? yardımcı olursanız çok sevinirim :)

Geri