Gitar Manyetikleri hakkında herşey (Genel)

Arkadaşlar merhaba Jackson Js 30 ve boss gt-6 ım var.Bar programı yapıyoruz.Neyse uzatmıyayım derdim şu :)

Vokalde Mexico Telecaster var ve bir şekilde onun clean tonlarına ulaşmam gerekiyor.Gitarda 2 tane Jackson ın kendi Jackson CVR manyetiğinden var.

Manyetik takviyesi yapmayı düşünüyorum.Sizce hangi manyetik beni birazda olsun telecaster clean tonlarına yakınlaştırır :?: Şimdiden teşekkürler ;)

http://www.agi-lace.com/wiring/wiring.php

lace sensor bu linkte nerdeyse tüm şemaları vermiş. Kendi manyetikleri için olsada bir çok gitarın bağlantısı var. Sadece bağlantı uçları renkleri farklı.

Humbecker manyetikler için uçlar
SeymourDuncan * Hot (Canlı) Siyah * OrtaUç Kırmızı+Beyaz *Ground(Şase) Çıplak+Yeşil
Dimarzi * Hot (Canlı) Kırmızı * OrtaUç Siyah+Beyaz * Ground(Şase) Çıplak+Yeşil

Bilemiyorum bahsedildimi ben yazayım.
Eğer dimarzio ve seymourduncan ı aynı gitarda kullanıcaksanız. North ve sorth ları ters olduğu için iki manyetikten birinin ters bağlanması gerekir. Yani
SeymourDuncan * Hot (Canlı) ! yeşil ! * OrtaUç Kırmızı+Beyaz *Ground(Şase) Çıplak+! siyah !
Dimarzi * Hot (Canlı) Kırmızı * OrtaUç Siyah+Beyaz * Ground(Şase) Çıplak+Yeşil

olmalıdır uçlar. Bu arada fender manyetikle seymourduncan combinasyonu içinde aynı durum geçerlidir.

Merhaba. Bir ay kadar önce manyetiksiz bir Cort EVL K4 aldım. Gitara birkaç ay içinde manyetik alacağım (Sanırım :D) .. Gitarı 3-4 sene kadar kullanıp (Orta seviye olarak aldığım gitarımdır bu) Jackson'a falan geçerim heralde :D. 3-4 sene beni idare etmesi için;

EMG HZ H4 (Gitarın orjinal manyetikleri)
Duncan Designed
Seymour Duncan

manyetiklerinden hangisini önerirsiniz?.. Şimdiden teşekkürler :)

emg zaten orjinal manyetiklerimiş , Duncan Designed seymour duncanın başka gitar firmaları için ürettiği manyetiklerin üzerinde yazıyor demekki geriye sadece seymour duncan kalıyor :D

merhaba arkadaslar

rg 370 kore .. marshall mg 15 cd .. boss gt8...

ekipmannlarım bunlar..

gitarıma nasil bi manyetik takviyesi yapabiliriz ?? hangi manyetiği önerirsiniz

TheAftermath demiş ki:
halilpazarlama demiş ki:
emg zaten orjinal manyetiklerimiş , Duncan Designed seymour duncanın başka gitar firmaları için ürettiği manyetiklerin üzerinde yazıyor demekki geriye sadece seymour duncan kalıyor :D

Mallığın allahını yapıyormuşum bende demek ki :D
yok abi ne demek.sonuçta herkesin bilmediği şeyler vardır :D
aktif düşünüyorsan emg hz den daha üst setlere bakabilirsin.
dimarzio air norton ve steves special da çok kullanılan manyetik kombinasyonlarıdır.
seymour duncan düşünürsen köprüde sh2n ve gitarın floyd rose olduğu için tb4 olabilir.(bende sh4 almıştım değiştirdim.)
sh4 gibi dimarzionun f spaced manyetiği var köprüde kullanabilirsin.

rebelwolfman demiş ki:
rebelwolfman demiş ki:
cort kx5 gitara; köprüye seymour duncan invader sh8, sapa ise emg 81 düşünüyorum..yada tam tersinimi alsam?
bu arada duncan invader'i nerede ve ne kadara alabilirim?
benim sorum arada kaldı yine:)
pek mantıklı olmayan bir ikili olmuş bide emg lerle pasif sd ler bir arada kullanılıormu onuda düşünmek lazım çünkü ikiside farklı potansiyometre ler kullanıo çift volume falan yapman lazım sanırm almak istediğin ton neyse ona göre değişir manyetik seçimi önce nasl bir ton istiyorsun sd tonu seviyorsan köprüde sh8 kullan tabi tremolo lu köprüyse tb8 olcak saptada bence sh2n düşük kalıo zaten sap manyetiğinin üstündeki salınım fazla manyetiğin çıkışıda düşük olunca iyice boğuk oluo ton saptada sh4 hoş bence.

cevabın için teşekkürler izzzyy..
gitarda tremolo yok..sert tonlar istiyorum fakat bir yandanda odun gibi bi ton olsun istemiyorum.. duncan sh-8 yi önerdiler bunun için. peki yanına ne gibi bir manyetik alabilirim? teşekkürler

Invaderın TBsi yok. Gerek yok, çünkü vida başları gani gani.

Sapa duncan distortion sap modelini takarsan iyi dengeler birbirini.

Şimdi odun gibi ton ne demek onu düşünüyordum...

B

yorumun için teşekkürler DrB
:) şu şekilde demek istedim, emg takarsam sert tonlar alabilirim burası kesin fakat, kararımı değiştirip seymour duncan'a yöneldim. geniş tonlara sahip olduğunu söylediler. hani sadece tok ve sert tonlar kullanmak istemediğimden dolayı kurdum o cümleyi:)

Arkadaşlar daha önce de yazmıştım bir daha yazıyım.
Jackson js 30 daki Jackson CVR manyetiklerinin yerine Epi Les paul manyetikleri taksam nasıl olur,ya da bi işe yarar mı ?
Not:Manyetikler
Köprü: Hotch(G)
Sap:57CH(G)

Selamlar.Reeve arkadaştan Epiphone Flying V gitar aldım ve manyetiklerini değiştirmek istiyorum.Metallica,Megadeth parçaları çalıyorum.Köprüye ve sapa Seymour Duncan'ın hangi modellerini önerirsiniz?

DrB demiş ki:
Invaderın TBsi yok. Gerek yok, çünkü vida başları gani gani.

Sapa duncan distortion sap modelini takarsan iyi dengeler birbirini.

Şimdi odun gibi ton ne demek onu düşünüyordum...

B

doğru haklısın ya tb8 yok cidden odun derken sanırım harmonikleri daha düşük bir tondan bahsetmiş seramik magnetli diye sh8 önermişler sanırım.

Geri