Asosyallik

Walla bu yaşadıgımız yüzyıl bence insanı kişisel davranmaya zorluyor..adı ne olursa olsun insan yalnız kalmaya zorlanıyor sanki..
Biz çocuklugumuzda mahalle macları yapar..ortak paydalar bularak çevremizi genişletirdik..
Şimdikiler ise PS2 Bilgisayar oyunları falan derken iyice yalnızlıga suruklenıyor..Herksesin sanal bir sevgilisi var..

umarım iyi bir gelecek olur..

kisisel yazmak zorundayim o yuzden simdiden kusura bakmayin!! psikiyatrist tarafindan sosyal bozuklugu oldugu belirtilen biri olarak,bir insanin sosyal ya da asosyal olup olmadigini disaridan anlamanin asiri zorlugunu farkettim..bendeki durum temelde bircok arkadasla benzerlik gosteriyor,yalniz kalma arzusu(arzu diyorum cunku normal bir istekten cok farkli oldugunu tahmin edersiniz) yalniz kalmazsan olecekmissin hissi vs vs..hatta ben bunun zorlugunu nette bile yasiyorum,msne bi arkadasim girince kaciyorum falan :D niye giriyorum o zman di mi? :D hatta buraya yazarken bile 1000 kere dusunuyorum!!

ama isin en ilginc tarafi mecbur kalip da bir ortama girersem, oyle bi davraniyorum ki ooo hayattan asiri zevk alan, mutluluktan ucan bi kizim sanki de!! :) kahkahalar falan surekli!!yani diyecegim odur ki, sosyallik ya da asosyallik tam net tanimlanabilecek seyler degil sanki..o yuzden nerde bir sosyal gorseniz,sosyal deyip gecmeyin,belki onun da bir derdi vardir :D

zaten bu tip sorunlar kendini sürekli sorgulayan insanlarda sık rastlanan şeyler! çünkü benim bu problemimin (problem denirse artık) sürekli her halt üzerine düşünmemden kaynaklandığını düşünüyorum!!o yüzden psikologlar sürekli bir etkinlikte bulunmayı tavsiye ederler,etkinlikte bulunacaksın ki düşünmeye vaktin kalmasın!! akıllı psikologlar :D

Bu sanırım bende de var ya... Ben kendim buldum ama bu çözümü. Bir iş bulup düşünememek. Ama ne iş yaparsam bir süre sonra başlıyorum düşünmeye. Tek çare şu anda bilgisayar ve davul çalmak... Onlar da tamamen beynimi yordukları için...

zaten pikologların doğru düzgün çözüm bulduğu yok ki: aktivite bul. bilgisayardan anladığın düşünenlerin reset atalım, formatlayalım çözümleri gibi.. :twisted: ne yalan söyliyim, bende de var bu hal ama artık karşı çıkmıyorum bu isteğe. yalnız kalıp uzun uzun düşünmenin verdiği zevki başka hiçbir şey vermiyo. ayrıca bilgisayarıma aşığım.

"we will never be a part of this sick society"nin fazlaca abartılmasının sonucudur asosyallik...rock dinleyen insanlar için önceleri topluma karşı durma,abartıldığında,toplumdan kendini dışlama ya da toplumun bahsedilen kişiyi dışlaması sonucu oluşan durum...üzerinde fazla durulmaması gereken bir konudur çünkü asosyallik denen şeyin nerede başladığı ve nerede bittiği belli değildir...ama gördüğüm kadarıyla benim dinlediğim müziği dinleyen insanların bir kısmı bilerek asosyal olmaya çalışır...asosyalim diyen insanlar bence asosyalliğin psikolojik bir rahatsızlık olduğundan bihaber bunu bir yetenek gibi görürler...sadece asosyallere özenirler...kolaya kaçışlara güzel bir örnek bana göre...aptallık da denebilir...

farklı bir bakış açısı...toplumu suçlayıp durmanın bence mantığı da yoktur...toplum bellidir zaten...gerçekten gereksiz bir olgudur benim için de...fakat toplumu öne sürerek böyle bir duruma girmenin de gereği yoktur...herkes kendisine bakmalı bana göre...

asosyal gözükmeye çalışanlar mı?! tanrım hadi bizi niye yarattını geçtim, bunları niye yarattın? atraksiyon mu bu şimdi? sivrisinek1 bunlar2.

ya ben bişey sorabilir miyim?
şimdi bu asosyallik durumunu veya pcye bağlılık, rock müzik dinlemek, metal müzik dinlemek, ne bilim odada yalnız kalmak istemek gibi isteklerin mantıklı olduğunu ya da kötü bir şey olmadığını dar görüşlü insanlara, evebeynlere, bu yüzden bize kötü davrananlara, bizi sosyal olmadığımız için suçlayanlara, sosyal olmamanın kötü bir şey olduğunu düşünen insanlara nasıl anlatabiliz onların anlayabileceği biçimde?(ki pek sanmıyorum ama). Benim sorunum asosyal olduğum için suçlanmak. bunu evebeynlerime nasıl anlatabilirim. Ben söyleyince anlamıyolar. Bu forumda genelde konu hakkında bilgisi olan insanlar tartışıyor. Peki ya bilgisi olmayan dar görüşlü insanlara nasıl anlatacağız durumumuzu???
sorarım size, ha? :LOL: :LOL: :?:

nası yani sen asosyalsin diye kızıyolar mı? o zaman iş biraz zor çünkü kusura bakma ama bayaaa bi dar görüşlüler demektir. ben benzerini dedemlere yapıyorum: onların yanında sevindirik ol, çok mutlu gibi yap bi süre sonra onlar da alışıyo ama onlarla asosyallik hakkında hiçbişiy konuşma; yarayı kaşıma :D

hasickteareya demiş ki:
böyle bi toplumda asosyallik bence en iyisi.. . . .
katılmamak elde değil her deliğe her ortama girip sahte arkadaşlıklar bağlantılar edinmek sosyallikse asosyallik süper bişey,ortam p..i de denebilir böyle insanlara

mutluyum yeni arkdaşlar edinmeden önce 10 kere düşündüğüm için,mutluyum gereksiz tanıdıklarım olmadığı başım ağrımadığı için,mutluyum gerçekten sevdiğim insanlara daha çok zaman ayırabildiğim için,mutluyum asosyal olduğum için

I'm anti,I'm anti-social derim başka bişey demem...

sizastam demiş ki:
farklı bir bakış açısı...toplumu suçlayıp durmanın bence mantığı da yoktur...toplum bellidir zaten...gerçekten gereksiz bir olgudur benim için de...fakat toplumu öne sürerek böyle bir duruma girmenin de gereği yoktur...herkes kendisine bakmalı bana göre...
vaaayy kardeşimm :D helaall

Aslında internette konuşmayı da ben "sosyallik" olarak görmeye başladım. Geçmişte internet yoktu, yüz yüze iletişim vardı. Ancak tarih ileredikçe de, göreceğiz ki yüz yüze iletişim azalacak. Bunun için bizler şu anda aslıdna klasik psikolojinin kurbanlarıyız. Örneğin bu sitenin toplantılarında buluşup dışarıda zaman geçiren çok kişi var sanırım. Veya hepimizin internet üzerinden tanıştığı, buluştuğu birileri mutlaka olmuştur sanıyorum. Yani internette zaman geçiren, bu forumda yazan "herkesin" asosyal olduğunu düşünmüyorum açıkcası.

Bence daha çok, iletişim problemi olan insanlar asosyal oluyorlar. Mesela benim insanlarla iletişimim inanılmaz kopuktur. Çok zor tanışırım insanlarla. Nedenini hala çözemedim. Ancak ne kadar düşünürsem düşüneyim "ihtiyaç"a bağlayabiliyorum. Benimki de sanırım farklı asosyallikten. Belki diğer asosyallerin sorunları da aynıdır... :? hmm!? :)

Geri