Pablo Picasso

Ahahahah :LOL::LOL::LOL::LOL:

Genelde sanatçılar halk a nazaran ilginç kişilikler oldukları için , başlarından geçen anılar olaylarda çok ilgi çekici oluyor aslında onlara ait böyle kitaplar bulabilirmiyimki ?

Herhangi bir kitabevine gidip, sanat kitaplarının olduğu bölümde 10 dakika geçirmen sonucunda bir çok sanatçı hakkında, türkçe yazılmış olarak pek çok yayın bulabilirsin. Hatta ansiklopedik boyutta merakın varsa sanatçı albümlerini alabilirsin.

_KehaneTEmre_ demiş ki:
Ahahahah :LOL::LOL::LOL::LOL:

Genelde sanatçılar halk a nazaran ilginç kişilikler oldukları için , başlarından geçen anılar olaylarda çok ilgi çekici oluyor aslında onlara ait böyle kitaplar bulabilirmiyimki ?

Aslında bu olayın gerçek olduğunu sanmıyorum,ama Pablo Picasso ve kübizm etkisini ilgi çekici bir dille açıklamışlar.Ben öyle bir kitap bulabileceğini pek sanmıyorum Emre.Ama gazete ve dergilerin kültür-sanat köşeleri senin için bir kaynak olabilir.Kültür sanat köşeleri,sıkıcı hayat hikayelerinden çok insanların ilgisini daha çok çekebilecek olaylarla bilgilendirme yöntemini kullanırlar.Hafif abartmalar da buna dahil tabi :)

Ya dağdan inmedim bende okurum sürekli otobüste tuvalette sağda solda kültür sanat köşelerinide :D ben böyle anı dolu bi kitap istiyorum çok ilgimi çekti :p
O sıkıcı hayat hikayeleride benim oldukça ilgimi çekmiştir aslında hep...

anarchist demiş ki:
Herhangi bir kitabevine gidip, sanat kitaplarının olduğu bölümde 10 dakika geçirmen sonucunda bir çok sanatçı hakkında, türkçe yazılmış olarak pek çok yayın bulabilirsin. Hatta ansiklopedik boyutta merakın varsa sanatçı albümlerini alabilirsin.

Bugün 3 kitap evi gezdim Kızılayda , hemde didik didik.BAhsettigim şekilde bir kaynak bulamadım :(

Sergi kapanmadan gezip görmek lazım en kısa zamanda..hem bu kadar ucuz hem bu kadar güzel düzenlenmiş hemde ayağımızın dibine kadar gelmişken..bir daha nerede böyle fırsat..

valla görmeyenler cok sey kacırır arkadaslar ben izmirde yasıyorum ama gecen hafta istanbula gittim.değer birçok seye ve böyle bir sergi bu giriş fiyatı mükemmel fırsatlar bence ki kolay kolay bir daha gelemeyebilecek nitelikte bişi...fazla düşünmeyin gidin görün daha süre var zaten...mükemmel kesinlikle ..sanat biraz varsa içinizde mutlaka gidin ve görünn mutlakaaaa...

Geçen hafta cumartesi günü bir kez daha gittim sergiye. Bu sefer tam anlamıyla, hazımsayarak gezdim ve kavramaya çalıştım. Mesleki anlamda hem Picasso ile ikinci kez karşılaşabilmek, hem de bu kadar büyük bir serginin nasıl düzenleneceğini görmek benim için çok büyük bir avantaj oldu.

Sizlere tavsiyem kübizmi detaylarıyla görebileceğiniz Picasso Sergisini gezdikten sonra, bir de Pera Müzesine gidip Oryantalist Ressamlar, Osman Hamdi ve İbrahim Çallı gibi pek çok ismi görmeniz.

Gitmek isteyenler için bu hafta son fırsat Picasso için. Benden hatırlatması ;)

Bende okulla gittim.Zaman kısıtlı olduğundan ve yorgunluktan tam sindiremedim ama şu diyebilirim,Picasso çok arıza bir adam...dahi bir sanatçı...Gerçekten etkiledi yaptıkları beni...

yaa allah askına bu sergiyimi beyendiniz pikassonun en kolpa isleri gelmis nesini beyeniyosunuz resimleri acıklamak gerekirse zengin olup adı cıktıgı anda berbere gidip berberin ona abi allah rızası icin bi eskiz diyip yapılan resimleri alıp sergilemisler tabi iyi bisi hic yoktan iyide beyemeyin kardesim herseyide beyeniyonuz arastırın dana ne beyeneceginiz adamlar var ...

burakkutlay demiş ki:
yaa allah askına bu sergiyimi beyendiniz pikassonun en kolpa isleri gelmis nesini beyeniyosunuz resimleri acıklamak gerekirse zengin olup adı cıktıgı anda berbere gidip berberin ona abi allah rızası icin bi eskiz diyip yapılan resimleri alıp sergilemisler tabi iyi bisi hic yoktan iyide beyemeyin kardesim herseyide beyeniyonuz arastırın dana ne beyeneceginiz adamlar var ...
Orası öyle, yani "Hiç yoktan iyidir." demesi ama unutmamak lazım ki, iyi bir ressamın tanınana, iyi olduğu düşünülene kadar yaptığı çalışmaları, onun nasıl bir yoldan geçtiğini, neleri denediğini, neler üzerinde çalıştığını görmek de bize bir fikir verir. Mühim olan ününün zirvesinde olan bir sanatçının eserlerinin yanısıra, zirveye çıkarken yaptıkları bana göre. Kat ettiği yolu bilmek adına görülmesi gereken bir sergiydi. Çok iyi değildi ama iyiydi.

Sevgiler...

silent_guitar demiş ki:
burakkutlay demiş ki:
Orası öyle, yani "Hiç yoktan iyidir." demesi ama unutmamak lazım ki, iyi bir ressamın tanınana, iyi olduğu düşünülene kadar yaptığı çalışmaları, onun nasıl bir yoldan geçtiğini, neleri denediğini, neler üzerinde çalıştığını görmek de bize bir fikir verir. Mühim olan ününün zirvesinde olan bir sanatçının eserlerinin yanısıra, zirveye çıkarken yaptıkları bana göre. Kat ettiği yolu bilmek adına görülmesi gereken bir sergiydi. Çok iyi değildi ama iyiydi.

Sevgiler...

Katılıyorum "silent_guitar" 'a.Ek olarak da sergide çoğu görmediğim çalışmasını gördüm Picasso'nun.Hergün herhangi bir mekanın duvarında zaten asılı olan eseri göreceğime bunları görmeyi tercih ederim.Ben çok memnun kaldım şahsen...

_KehaneTEmre_ demiş ki:
Hergün herhangi bir mekanın duvarında zaten asılı olan eseri göreceğime bunları görmeyi tercih ederim.Ben çok memnun kaldım şahsen...

bence de süper bi sergiydi...

bide Surviving Picasso diye bi film var Anthony Hopkins oynuyo izleyeniniz var mı?..bu filmin dvd yada vcd'sini bulabilir miyim biyerlerden?

süper bi ressam ,devrimci olabilir ama bence insan olmayı beceremeyen bir kaç sanatçıdan biri.bunu söylememin sebebi şu:picassoyla aynı yıllarda yaşamış bir ressam olan modiglaini niyle bir tanışılıklılığı vardır pablonun modiglaini ona bir tablosunu hediye etmiştir(ki başka verecek birşeyi yoktur çünkü sefalet içinde yaşayan bir ressamdır modi.)ve bir gece piccassonun esin perilerinin başının üstünde gezindiği bir zamanda boş tuval bulamamıştır ve bunun üzerine modiglaini tablosunu kazıyarak üstüne kendi resmini yapmıştır. :x

Ben bilim adamlarından çok ressamları dahi gören bir insanım. İlk üç Michelangelo, Salvador Dali ve Picasso olarak gider.

Çok özel ve yetenekli bir ressamdır picasso ama hiçbir zaman Dali ile anlaşamamışlardır. Bunun için Dali nin Picasso için yaptığı bir resim vardır şimdi sizinle onu paylaşmak istedim burada.

Picasso_por_Dali.jpg

İkonografik olarak çok ayrıntıya girmeden bile Dali ye göre Picasso nun ne kadar inatçı ve geveze olduğunu görüyoruz ;)

Geri