Blackstar Amplifications

Ben de zamanında aldığım dd-7'ye hala ısınamadım, hakkını vererek de kullanamıyorum zaten. Ht-5 ile istediğim sonucu alamadım ses bulamaç gibi bir tuhaf oluyor, fx loop level switch'i de fayda etmedi? :confused: En son çıkardım setup'tan kablo karmaşasından kurtuldum, amfi üzerindeki reverb işimi görüyor. Pod ile birlikte dd-7 'yi her an alım satım'a koyabilirim :D

Ben de aynı şekilde dd-3 ve carbon copy ile fx loop sorunu yaşadım ve direk girmek zorunda kaldım. Bu amplide sorun yaşamadığım tek delay pedalı Ibanez DE-7 oldu, sattığıma üzüldüm açıkçası. Sonic stomp'la fx loop'ta da bir takım problemlerim var, sanırım ampli bir Cihan usta yapacak.

Red repeat bu amfiyle çok iyi anlaşır gibime geliyor, denemek lazım tabi. Bir de aslında blackbird speaker "aftermarket" bir speaker ile değiştirilince herhalde amfinin potansiyeli çok daha iyi ortaya çıkar, daha sıkı bas cevabı, daha az fizzy gibi... Bakalım üzerindeki kolon da pişmedi henüz, bir süre kullanımdan sonra biraz toparladığı yazıyor yabancı forumlarda, ayrıca bu amfide lamba değişimi tonu %20 etkilediyse speaker değişimi tonu %80 etkiledi gibi bir şey söylemiş eleman...

Son gelişmeleri bildiriyorum; bu amfi ile denemek istediğim pedallardan biri olan Boss DS-1 'i zubriki nickli arkadaşımızdan almış bulunuyorum. Bugün pedalı çok kısa süre deneme fırsatım oldu fakat ilk izlenimim çok iyi, tam tahmin ettiğim gibi çıktı, harika bir pedal, ilk fırsatta örnek kayıt göndereceğim :D

Vallahi arkadaşlar zevkler ve renkler tartışılamıyor sanırım.
Dün yakın bir arkadaşımla mağazada ht5 denedim schecter hellraiser, gibson les paul studio ve prs se gitarlarla hiç beğenmedik tonları açıkcası.

Ancak aynı gün ht1r denk geldi ona benim tele yi girdim brit tonları başarılıydı.
Ancak genel olarak clean de bir yetersizlik var.

Bu tamamiyle benim görüşüm. Biz anlaşamadık blackstarlar ile :)

Blackstar ht-5h almayı düşünüyorum Gayet sert tonlar "Metalcore vari " kullanmayı düşündüğümden kabin ne önerirsiniz? Hangi pedalı boost için önerirsiniz. " drive "

Emulated çıkış gerçekten çok başarılı, iyi ref. monitörleriniz var ise kabin almadan bile evde cok rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Ht1-r kullanıcısıyım aldığımdan beri inanılmaz memnunum.

Hafta sonu sesi sonuna kadar açtım, ellerimi tellere sürtünce çıkan "hışuvvv fiıvvvzşt" sesleri bile korkunçtu, komşulardan çekindim çalamadım :D
Amfiyi elbise dolabının içine koyup "crank" lamayı düşünüyorum, bakalım nasıl olacak, hoşuma giderse yan odayı amp room yaparım :)

Millet az önce çok tuhaf bir şey oldu, açtım amfiyi gitar çalmaya başladım, 2-3 dk çaldım, sonra loop kaydedip üzerine bir şeyler çalayım diye boss dd7'yi de amfiye takmaya karar verdim, aldım dd7'yi, yandaki pedala bağlarken elimi ara jaka değirince bir sinek ısırığı hissettim, ülen ne oluyor demeden aklıma o malum şey geldi, elektrik... :confused:
Amfiyi standby'a aldım gittim kontrol kalemi getirdim, bir de ne göreyim, amfinin tepesindeki standby ve güç switch'ine değirince kontrol kalemi yanıyor! Hatta pedalları amfiye bağlayan bütün jak uçları, ve hatta gitarın tellerine bile dokununca kontrol kalemi yanıyor :eek:
Acaba dedim pedallara güç sağlayan çok uçlu adaptörde mi sorun var, çektim fişini prizden, baktım ki jak uçlarında hala ışık yanıyor, anladım ki elektrik amfiden yayılıyor...
Ya ben bugüne kadar bir şey fark etmedim, ya da amfi ELEKTRİK KAÇIRIYOR ?! :oops:

Evde kullanmadığım diğer gitar amfisini de denedim, onda da amfiye bağlı jaka kontrol kalemi değirince ışık yanıyor?! :cautious: Ben mi bir noktayı kaçırıyorum, kontrol kaleminin yanması o noktadan elektrik gerilimi geçtiğini göstermiyor mu, yoksa bu durum normal de şimdi mi fark ettim ben bu durumu, yanlış alarm mı nedir anlamadım, kontrol kalemi olan bir arkadaş amfinin sağına soluna gitarına pedalına jakına dokundurup bir durum raporu bildirirse memnun olurum :D

Son gelişmeler; sanırım problem amfide değil evin elektrik tesisatında... Amfiyi evde çeşitli prizlere takarak denedim, salondaki prize takınca kalem yanmıyor, her zaman kullandığım odaya getirip prize takınca kalem yanıyor, ayrıca bu vesile ile evde çok acayip şeyler döndüğünü anladım, oturma odasında 3'lü priz var, receiver ve televizyon takılı... Receiver'in dışındaki vidaya dokununca o da yanmaya başladı :eek: Sonra kalemi receiver üzerinde tutarken aynı anda üçlü prizden tv'yi sökünce kalem sönüyor?! Tv'yi 3'lüye takınca kalem tekrar yanmaya başlıyor... Ayrıca bilgisayarımda kullandığım ses kartı dahili (pci express) ve üzerinde standart gitar jakı giriş / çıkışları var, oraya jak girince jakın diğer ucu da yanıyor şu an acaip kafam karışmış vaziyette, iyice paranoyaya sardım evde elimde kontrol kalemi ile geziyorum artık :D Dokunacağım her yeri kontrol ediyorum, sanırım sağlam bi' elektrikçi çağırsam iyi olacak :rolleyes:

HT5C almayı düşünüyorum yakın süre içerisinde. Bende laney lc15-110 var.Bildiğiniz üzere alltube bir amfi. Fakat gain yetersiz geliyor bana. Distortion pedalı bağlıyorum bu sefer de clean ve distortionı balanslayamıyorum. Acaba diyorum ki laneyi satıp bir adet ht5c almak mantıklı bir hareket midir, pişman olur muyum?

Hocam bence gain açısından hiçbir sıkıntı çekmezsin bu amfilerin en tatmin edici yanı zaten gain kısmı,pedal kullanamdan bile sağlam gain veriyor.

Son gelişmeler; sanırım problem amfide değil evin elektrik tesisatında... Amfiyi evde çeşitli prizlere takarak denedim, salondaki prize takınca kalem yanmıyor, her zaman kullandığım odaya getirip prize takınca kalem yanıyor, ayrıca bu vesile ile evde çok acayip şeyler döndüğünü anladım, oturma odasında 3'lü priz var, receiver ve televizyon takılı... Receiver'in dışındaki vidaya dokununca o da yanmaya başladı :eek: Sonra kalemi receiver üzerinde tutarken aynı anda üçlü prizden tv'yi sökünce kalem sönüyor?! Tv'yi 3'lüye takınca kalem tekrar yanmaya başlıyor... Ayrıca bilgisayarımda kullandığım ses kartı dahili (pci express) ve üzerinde standart gitar jakı giriş / çıkışları var, oraya jak girince jakın diğer ucu da yanıyor şu an acaip kafam karışmış vaziyette, iyice paranoyaya sardım evde elimde kontrol kalemi ile geziyorum artık :D Dokunacağım her yeri kontrol ediyorum, sanırım sağlam bi' elektrikçi çağırsam iyi olacak :rolleyes:

Okumaya üşendim çok uzun yazmışsın fakat konu gayet net görünüyor, topraklama yoktur prizlerde ondan oluyor böyle sıkıntılar.

İstanbuldaki eski binalarda genel olarak toprak hattı yoktur.Özellikle istanbulda, hiç unutmam benim amfide dip ses vardı prizde mi acaba sorun var diye evin prizinin içini açmıştık babamla, toprak hatlı priz aldık değiştirecektik bir de ne görelim topraklama yapacak 3. kablo yok hatta sadece 2 kablo var.Malzemeden çalıp ev yaparsan böyle oluyor işte.Ağaoğlunun dediği gibi sadece deniz kumu ile yapmamışlar evi topraklama da Allah'a emanet.Size tavsiyem altı plastik olan bir terlik giyin ve gitar çalarken oturduğunuz sandalye filan metal aksamlı olmasın.Devreyi tamamlarsanız "good game" olma ihtimaliniz yüksektir :)

Türk standartları bu olsa gerek: "hiç bir şeye güvenmeyeceksin, bazen gördüğüne bile..." Aynen sizin de dediğiniz gibi, duvardaki priz görüntüde topraklıdır, içini açarsın toprağı ya bağlamamıştır ya da kalorifer borularına falan vermiştir... (n) Amfiyi banyoya mı taşısam oralar genelde topraklı oluyor, hem doğal room reverb olur :D

Geri