Cort g110 gitara modifiye yapma fikrim ?

bende bi cort g110 var.severek kullanıyorum.şeklinide çok seviyorum.kısacası gitardan çok menunum.sadece arada bazen akor kaçırabiliyor.sıkıntım bu. birde jack girişi volume düğmeleri felan gevşiyor.akor kaçırma olayını nasıl önleriz.sadece burguları değiştirsem hallolurmu sizce. bide elektronik aksamını değiştirsem diyorum.gidip bi fendere 1000 2000 tl bayılmak istemiyorum açıkcası.fenderden eksiği yok bana göre gitarın ufak tefek şeyler dışında.hatta çalımı daha rahat.bunu fender hatta bütün markaların üst düzey gitarlarını kullanım biri olarak söylüyorum .benim için en önemlisi bu.o yüzden satıp başka gitar almak istemiyorum.

Burgular yetmez, köprüyü de değiştirmen lazım. Bende de seninkine benzer bir Stagg Strat vardı, başlangıç gitarım. Yıllardır duruyordu duvara asılı, dur modifiye edeyim dedim ve Fender köprü, vintage burgular falan taktım. Akort sorunu ortadan kalktı. Hele ki bir de DG20, SV20 gibi aktif manyetik setleri takarak uyduruk ağaç tonunu bypass geçebilirsen tadından yenmez, eğer ki klavye çalınabilecek kadar rahatsa.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Burgular yetmez, köprüyü de değiştirmen lazım. Bende de seninkine benzer bir Stagg Strat vardı, başlangıç gitarım. Yıllardır duruyordu duvara asılı, dur modifiye edeyim dedim ve Fender köprü, vintage burgular falan taktım. Akort sorunu ortadan kalktı. Hele ki bir de DG20, SV20 gibi aktif manyetik setleri takarak uyduruk ağaç tonunu bypass geçebilirsen tadından yenmez, eğer ki klavye çalınabilecek kadar rahatsa.

klavyesi sapı inanılmaz rahat.bide gövdesi normal strat gövdelere göre daha ufak ergonomik. zaten en çok ondan bu gitarla devam etmek istiyorum.köprü fena değil gibi aslında krom felan güzel. burgularda hafif sıkıntı var gibi geldi ama bi luthere göstermek lazım. manyetik modifiyesi de pek düşünmüyorum clean olsun distortion olsun gayet iyi cızırdama bızırdama felan da yok temiz veriyor sesi.stagg ın maple klavyeli gitarları kaliteli görünüyor .uygun bulabilirsem alabilirim ondanda marka takıntım yok.vardı da gitara ilk başladığım zamanlarda kaldı ;)

O krom köprüler sıkıntı yaratıyor işte, özellikle tremolo hareketlerinde. Diğer bir çözüm yayları 5'leyebilirsin, tremolo çok hareket etmez ama minimuma düşer akort kaçırma sorunu.

Hiç uğraşma koy kenara derim, en azından gövdesi ağaç olan bi gitar alabilirsin 200 TLye, mesela G254ler 200 TL civarı gidiyo, o gitar için uğraşmaya değer ama G110 da tam sunta yani, manyetikleri de çok gürültülü.

O krom köprüler sıkıntı yaratıyor işte, özellikle tremolo hareketlerinde. Diğer bir çözüm yayları 5'leyebilirsin, tremolo çok hareket etmez ama minimuma düşer akort kaçırma sorunu.

tremolo kullanmıyorum aslında.kalın mi akor kaçırıyor çok olmasada .sahne felan durumu olursa sıkıntı yaşatabilir ondan modifiye etmek istiyorum.vintage fender köprü olabilir aslında.bi gösterelim bakalım ankaradaki ustalara çok bi masraf çıkmazsa 100 tl felan harcayım diyorum modifiyeye.2. el parçalarda kullanabilirm

Aslında Birol'un söylediği çok mantıklı, ama sen bilirsin. Madem gitarı seviyorsun. O manyetikler sahne kaldırmaz, yani çok uyduruk bir sonuç çıkacaktır ortaya.

Hiç uğraşma koy kenara derim, en azından gövdesi ağaç olan bi gitar alabilirsin 200 TLye, mesela G254ler 200 TL civarı gidiyo, o gitar için uğraşmaya değer ama G110 da tam sunta yani, manyetikleri de çok gürültülü.

mydükkanda agathis deniyor gövde için.bazıları sıkıştırma desede oda bi ağaç diye biliyorum .gitar tarafımdan hunharca 20 kere felan yere kapaklandı banamısın demedi.boyası bile çıkmadı.ibanez olsa mefta olmuştu sağlam gitar bana sorarsan.manyetiklerdede hiç öyle gürültü felan yok belki benim şansımadır

Aslında Birol'un söylediği çok mantıklı, ama sen bilirsin. Madem gitarı seviyorsun. O manyetikler sahne kaldırmaz, yani çok uyduruk bir sonuç çıkacaktır ortaya.

bilmem abi benim kulak fena değildir dediğim gibi jem de çaldım usa fender stratta. efektörle aldığım sonuç aynı.volümde bi düşüklük yada dip gürültüsü gibi bi durumla karşılaşmadım. rahatsız olsam zaten onuda değiştiririm.belkide benim şansıma kaliteli çıktı.gerçi takasla elime geçmişti gitar.bide anketim vardı belki görmüşsündür.cort g110 vs usa custom fender.g110 kazanmıştı :D kayıtlar gitartekniklerinden alıntıydı.aynı amfi ve efektörle :D

Akrabamın dükkanında bu gitarlardan bolca var, o yüzden rahatlıkla söyliyorum... gerçi kötü bi şey de demiyorum, G110 yeni başlayanlar için on numara gitardır; kendi sınıfında, fiyat aralığında rakipsizdir ama o kadar. Daha fazlası değil. Üzerine parayla bi şeyler eklemek için önce ağacının bi seviyede olması gerek. Hazır düzgün olanı var zaten çok uygun fiyatlara. G254 dediğim gitarda piyasadaki en kaliteli köprülerden biri var, manyetikleri de -karşılaştırma imkanın olursa göreceksindir ki- G110'dan baya bi daha temiz ses veriyo, ağacı da ağaç en azından. Bu arada gitarın kurşun geçirmez olması kalitesiyle ilgili bi kriter değildir, öyle olsa zaten en pahalılarını metalden - plastikten falan yaparlardı.

Akrabamın dükkanında bu gitarlardan bolca var, o yüzden rahatlıkla söyliyorum... gerçi kötü bi şey de demiyorum, G110 yeni başlayanlar için on numara gitardır; kendi sınıfında, fiyat aralığında rakipsizdir ama o kadar. Daha fazlası değil. Üzerine parayla bi şeyler eklemek için önce ağacının bi seviyede olması gerek. Hazır düzgün olanı var zaten çok uygun fiyatlara. G254 dediğim gitarda piyasadaki en kaliteli köprülerden biri var, manyetikleri de -karşılaştırma imkanın olursa göreceksindir ki- G110'dan baya bi daha temiz ses veriyo, ağacı da ağaç en azından. Bu arada gitarın kurşun geçirmez olması kalitesiyle ilgili bi kriter değildir, öyle olsa zaten en pahalılarını metalden - plastikten falan yaparlardı.

sunta demişsin de agatis sunta mı oluyor beni bilgilendirirsen sevinirim.sunta'ysa baya kaliteli bi sunta hem çok sağlam hemde tonu gayet güzel.üst seviye ağaç kavramıda göreceli neye göre hangi ağaç iyi.neyse tartışma çıkarmak için açmadım başlığı.elimden çok çok iyi markaların gitarları da geçti.kıyaslama kendi ölçütlerime göre yapabiliyorum.dediğim gibi ton vs konusunda sıkıntım yok. belki bana denk gelen g110 kaliteli çıkmıştır şansıma.sıkıntım olan konuları yazdım ilk mesajda.sağol

Dostum her ağacın suntası olabilir, sunta bi ağaç çeşidi değil daha ziyade ağacın biçimidir. Arkadaki büyük vida deliklerinden içeri doğru bak, sunta olduğunu kendin de göreceksin zaten. Her neyse, elinden ne geçmiş, ne geçmemiş çeteresini tutacak değilim, sormuşsun cevap verdim ben de. Özellikle akustik gitarlarda sunta, masif ağaca göre daha dayanıklıdır zaten bu arada, bu da bi dip not olsun.

Hocam gitarı modifiye etme. Elindeki gitarı satsan, elektri aksamı, manyetiği, burgusu, köprüsü kısacası yaptığın masrafa daha iyi bir ikinci el meksika Fender alabilirsin.

G
Dostum her ağacın suntası olabilir, sunta bi ağaç çeşidi değil daha ziyade ağacın biçimidir. Arkadaki büyük vida deliklerinden içeri doğru bak, sunta olduğunu kendin de göreceksin zaten. Her neyse, elinden ne geçmiş, ne geçmemiş çeteresini tutacak değilim, sormuşsun cevap verdim ben de. Özellikle akustik gitarlarda sunta, masif ağaca göre daha dayanıklıdır zaten bu arada, bu da bi dip not

Geri