Tabutta Rövaşata

Amet Uğurlu ve Tuncel Kurtiz'in harika oyunculuk çıkardığı ve Derviş Zaim'İn iyi yönettiği etkileyici bir film...özellikle derin konusu ve karakterlerin uyumu çok güzel...etkileyici finaliyle unutulmayacaklar arasında...

ahmet uğurlu zaten bu ülkenin en iyi ve aklı başında oyuncularından biri.filmde sarsıcı bir film oyunculuklarda harikulade ve yönetmende (DERVİŞ ZAİM)sevdiğim bir yönetmen.derviş zaim zaten hep sosyolojik filmler çekiyor.filler ve çimen de yönetmenin iyi bir filmi o filmde de özellikle de bülent kayabaş ın oyunculuğu çok iyi.

Güzel bir filmdi de,deniz kazasından sonraki çırpınma sahnesine hiç önem verilmemiş gibiydi.İnsan öyle boğulmazki,sanki deniz kıyısında küçük çocukların bıcı bıcılaması :) gibiydi sahne.Ama Derviş Zaim başarılı bir yönetmen,Ahmet Uğurlu da başarılı bir oyuncu,o sahne çok komik gözükse de.

Varoşları anlatan bi film fakat adam üzülüyor Mazlum için gerçekten.Çok ilginç ve bi o kadar da üzücü bi vaka Ahmet Uğurlu'nun oynadığı karakter "Mazlum"
Müzikler de bir o kadar etkili filmi izledikten sonra hemen gidip filmin müziklerini almıştım(Baba Zula'ydı sanırsam).Ahmet Uğurlu bana göre inanılmaz bi rol üstlenmiş ve mükemmel oynamış filmde.Hayatımda izlediğim en iyi Türk filmi diyebilirim bu film için.Neymiş yahu hollywood??Var mı Hollywood da böyle hayatın gerçeklerini anlatan mükemmel bi film??

bab-ı esrar'ın müzikleriyle mükemmel senaryosu - ve tabiki tuncel kurtiz abimizin tartışılmaz oyunculuğu ile türk filmi izlemek açısından ıskalanmaması gereken bir film diye düşünüyorum...bursa film festivalinde bu film gösterilmişti zamanında - tuncel kurtiz abimiz'de oradaydı...film bitti çıktık dolaşıyoruz ark. - bir baktım bursa'nın ortasında heykel denen semtte tuncel abimiz yanında bir hanfendiyle yürüyorlar - ellerinde plastik bardak içinde yanılmıuyosam kırmızı şarap hoş sohbet halindeler - ark. la gidelim olum konuşalım - olmaz abi ayıp olur - lan saçmalama bişey olmaz falan fişman dedikten sonra - yanına gidip saygı ve sevgilerimizi ifede etmiştik - öle bi insanla o vakit öle bi durumda tanışmakta pek bi keyifli - tiyatro kökenli sanatçılarımıza dikkat edelim ark. lar :)

Ahmet uğurluyu eğer yanılmıyorsam "Küheylan" isimli bir oyunda izlemiştim kaç sene önceydi bilmiyorum liseye yeni mi başlayacaktım..çok hoşuma gitmişti ilk tiyatroya gidişimdi ve ilk seferinde bana tiyatroyu sevdirmişti..şöyle bir düzeltme yapacağım..Show tv nin kırmızı noktalı zamanlarını bilenlerimiz vardır ki bilmeyenlerde mutlaka duymuşlardırda..o zamanlar show tv geceleri sadece kırmızı noktalı filmler değil çok güzel filmlerde yayınlıyordu..ve ben tabutta rövaşata filmini orda izlemiştim..hatta kırmızı nokta damgası altında birde david lynch filmi izlemiştim oda sanırsam "Wild at heart"tı...

Geri