Elektronik Bateriyi Bilgisayara Bağlamak

merhaba arkadaşlar benim bateriye aşırı ilgim var öğrenci evinde kalıorum ve elektronik bateri almak istiyorum önerilerinizi alabilir miyim ekonomik olursa şimdilik bi de bateriyi aldıktan sonra herhangi bi ses sistemi almak zorunda mıyım 2+1 var şimdilik bilgisyara bağlayabilir miyim tsk..

iyi geceler benim de elektro baterim var roland hd 1 ve yamaha dd65 var her ikisindede 5pin yuvarlak midi girirşi bu iki baterimide bilgisayarımda yüklü olan cubase 5 programında kurduğum addictive drum ve ezdrummer programlarında kullanmak istiyorum çünkü modül seslerinden bıktım usb midi çevirici aldım bir tarafı midi girişi diğer tarafıda usb bağlıyorum baterimi bilgisayara fakat öncelikli olarak e-drum olarak görmüyor ve wievcon olarak görüyor öncelikle bu sorunu nasıl çözerim nasıl bir midi usb kablo lazım bana ardından diyorum eğer e-drum görecek kabloyu bulup takarsam cubase programında addictive drum ve ezdrummer ayarlarını nasıl yapar ve kullanırım bana yardımcı olursanız teşekkürler

iki çeşit kayıt vardır:

1- ses kaydı: bildiğimiz ses çıkışını bilgisayara bağlı ses kartına girip kaydetmek
2- midi kaydı: MIDI dijital enstrümanlar ve sequencer'lar arasında iletişimi sağlayan bir nevi "internet" gibi bir veri transfer sistemidir. Örneğin snare drum'a vurduğunda -atıyorum- D2 (2'inci oktavdaki re notası) MIDI kablosu üzerinden anında bilgisayara, sequencer'a ya da başka bir cihaza gönderilir. Bu MIDI verilerini kaydedersin. Bu MIDI verilerini kaydettikten sonra dinlemek istediğinde, MIDI verileri sequencer'dan davul modülüne geri gönderilir ve canlı olarak tekrar çaldırılır, ses kaydı değil sadece vuruş bilgileri kaydedilmiştir.

Ses kaydına geçmeden önce MIDI kaydı yapılır; MIDI verileri düzenlenebilir, farklı seslerle çaldırılabilir, memnun kalındığında ses kaydı aşamasına geçilir, çünkü yapılmış bir ses kaydını düzenlemek MIDI düzenlemekten daha zordur.

Ayrıca MIDI aracılığıyla bilgisayarda (Native Instruments) Kontakt ya da Battery (ya da benzeri, şimdi birileri çıkar şu daha iyi bu daha iyi falan der, farketmez, hangisi işine geliyorsa) bir yazılım üzerinde oluşturabileceğin -muhtemelen Medeli'nin seslerinden çok daha iyi seslere sahip- davul kitlerini çalmak da mümkündür, yani bilgisayarı "ses modülü" olarak kullanmak" MIDI ile mümkündür.

Sonuçta, MIDI kaydetmek için midi2usb arabirime (5-10 dolara alınabilir), ses kaydetmek için ses kartına (bilgisayarın üzerindeki on-board ses kartı da işini görebilir, daha kaliteli ses kaydı için external bir ses kartı yine de başlangıç seviyesinde para harcamamak için tavsiye etmiyorum, on-board gayet işini görür, gerekli kabloyu bulabilir ya da yaptırabilirsen) ihtiyacın var.

Hem midi hem ses kaydetmek için midili ses kartına ihtiyacın olduğu düşüncesi yanlıştır. Ses kartını ayrı, midi2usb arabirimi ayrı satın alabilirsin.

iyi geceler benim de elektro baterim var roland hd 1 ve yamaha dd65 var her ikisindede 5pin yuvarlak midi girirşi bu iki baterimide bilgisayarımda yüklü olan cubase 5 programında kurduğum addictive drum ve ezdrummer programlarında kullanmak istiyorum çünkü modül seslerinden bıktım usb midi çevirici aldım bir tarafı midi girişi diğer tarafıda usb bağlıyorum baterimi bilgisayara fakat öncelikli olarak e-drum olarak görmüyor ve wievcon olarak görüyor öncelikle bu sorunu nasıl çözerim nasıl bir midi usb kablo lazım bana ardından diyorum eğer e-drum görecek kabloyu bulup takarsam cubase programında addictive drum ve ezdrummer ayarlarını nasıl yapar ve kullanırım bana yardımcı olursanız teşekkürler

Dostum elimde temiz her özelliği çalışan bir E-Mu 0404 Usb var ve midi interface özelliği var , . kendisi hala 700 800 lira gibi bi fiyata satılıyor sıfırı sadece 275 liraya vereceğim.

Arkadaşlar benzer bir konuda yardıma ihtiyacım olduğu için bu başlık altında sormak istedim.

Cubase ve ezdrummer kullanıyorum. Mıdı üzerinden dd65 le kullanalım dedik ancak şöyle bir problem yaşadık. Herşey çok güzelken ezdrummer, davulun hi hat pedalını algılamıyor. Yani pedal açıkken de kapalıyken de hi hat ten açıkmış gibi ses geliyor. Bunu program üzerinde düzeltebilme şansımız varmı acaba ?

Sorun ses kartı değil ki. Zaten mıdı girişli bir kartım var. Mıdı üzerinden dd65 i bağlıyoruz. Davulun diğer bütün aksamları doğru şekilde atanmış ve çalınabilirken sadece hi hat bu problemi yaşatıyor. Ayrıca pedal da bir sıkıntı da yok.

Merhaba. Burda hazır konu olduğu için tekrardan konu açmak istemedim. Arkadaşlar bir problemim var. Bilgisayarımda cubase 5 yüklü ve grupla kayıt yapmak istiyoruz. Elimde focusrite 2i4 mk2 ses kartı bulunuyor. Midi kablo yardımı ile elektronik davulumuzu direk ses kartına bağladım. Cubase üzerinde addictice durum2 kurulu. Ton atama ve ses alma konularında hiç bir sıkıntımız yok fakat iş kayıt yapmaya gelince bir türlü kayıt alamıyoruz. Bu konu hakkında çok net bir bilgi bulamadım. Atıyorum 30 sn kayıt alıyorum davul ile fakat sanırım bunların hepsini üst üste tek vuruş olarak kaydediyor ve bu vuruslarin hepsini ilk saniyeye kayıt ediyor. Kaydettimiz kanalı dinlemek için açınca pattt tek vuruş oluyor başka da bir ses yok. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olursanız çok sevinirim.

Geri