A.B.E.S. - Ankara

Dün çok ilginç bi program geçirdik. ikinci yarıda teknik aksaklıklar yüzünden tek gitarla çalmak zorunda kalsak da, garip bi deneyim oldu bizim için. Gelip de bizle coşan herkese teşekkür ederiz.

abi siz müziği bırakın bence ya:)
yani ukalalık gibi olmasın ama gerçekten çok kötüsünüz..iyi çalıyosunuz idare eder ama o kız vokalist bi türlü doğru yerden söyleyemiyo hep detone..
ritmci erkek için bişiy demiyorum zaten..
bu arada ben de ank.üni. ve replik de sizden sonra çıkan grubun gitaristyim kızmayın ama dost acı söyler..

Belki de haddim olmadan cevap veriyorum. Aksakliklari açiklamadan elestiri yapmak ne kadar dogrudur. Detone olmak konusunda Replik ve Ank. Üni konserlerini dinlemedigim için bilemeyicem ama. Su an ki vokalist. Birçok profesyonal vokalistten daha az detone oluyo. Evet bi kaç kere detone oluyo. Ama çalistikca düzelcektir. Ritm gitarist kendimde ritm yillardir ritm gitar çaldigim için net takip edebiliyorum. Tek sorunu (tabi sorunsa) tonlamalari. Ve ben bu tonlari begeniyorum. Iste elestiri böyle yapilir. Yikici degil yapici arkadaslar.

virtuose demiş ki:
abi siz müziği bırakın bence ya:)
yani ukalalık gibi olmasın ama gerçekten çok kötüsünüz..iyi çalıyosunuz idare eder ama o kız vokalist bi türlü doğru yerden söyleyemiyo hep detone..
ritmci erkek için bişiy demiyorum zaten..
bu arada ben de ank.üni. ve replik de sizden sonra çıkan grubun gitaristyim kızmayın ama dost acı söyler..
Usta bak sen kendini ele veriyosun yapma... Bi defa Ank. üniversitesinde bizden sonra zaman kalmadığı için grup çıkmadı. Ayrıca Ank. üniversitesi ve replikte biz farklı vokallerle çıktık. Ayrıca fake enrtylerle yazılan mesajlara pek tenezzül edilmiyo. Ayrıca hiç bi müzisyen diğer bi müzisyene böyle ağır ithamlarda bulunmaz. Senin müzisyen olduğuna da inanmıyorum..... Dost acı söyler ama sen dost olamazsın asla... kurulduğumuzdan beri, 3-4 aydır, geldiğimiz bu noktaya ne baba parasıyla ne de eş-dost yardımıyla geldik.... Adam gibi adam olsaydın kimliğini açıklardın bu arada...

Buyrun arkadaşlar, voltron'ın garage'da 8 ağustos p.tesi'ki programından manga-dursun zaman cover'ının yaklaşık 1.5 dk'sı...

http://rapidshare.de/files/3853337/voltron.avi.html

dosyanın aslı yaklaşık 70 mb, vob formatındaydı, mantıklı bi boyuta indirebilmek için divx formatına getirdim..ses ve görüntü kalitesinden ödün vermek gerekti tabi ki..yaklaşık 10 mb civarında, izleyebilmek için xvid codec gerekiyo, umarım beğenirsiniz :)

bu arada vidyoyu arkadaşım çektiği için ben biraz torpilli çıkmışım, zoom'lar falan bana yapılmış hep, grup arkadaşlarımdan anlayış bekliyorum :roll: 8)

Ank. Üni.'nde sizden sonra grup çıkmadı evet, 10:30'daki programınıza bi türlü zamanında başlayamadınız,sahneye 3. grubun çıkması gerekirken siz sahneden yeni iniyordunuz. nev'in ukala gitaristi de sinirleri allak bullak etmeye yetti tabii ki ayreten. Eski Hacıyatmaz yeni Catta qully programına ancak 4 buçukta başlayabildi,u.f.o. grubu da mağdur grup olarak kaldı. Vırtuose'ye sonuna kadar katılıyorum o söyledi ne söylenecekse...Ayrıca Hiç bir müzisyen de diğer müzisyenin alet edevatını kullanıp kendininkini kullandırmamazlık yapmaz(Bkz. Anfi ve Zil)..Bu arada ben de Replikte ve Ank.Üni.'nde sizden sonra çalan grubun diğer gitaristiyim.. 8)

rock_u_ever demiş ki:
Ank. Üni.'nde sizden sonra grup çıkmadı evet, 10:30'daki programınıza bi türlü zamanında başlayamadınız,sahneye 3. grubun çıkması gerekirken siz sahneden yeni iniyordunuz. nev'in ukala gitaristi de sinirleri allak bullak etmeye yetti tabii ki ayreten. Eski Hacıyatmaz yeni Catta qully programına ancak 4 buçukta başlayabildi,u.f.o. grubu da mağdur grup olarak kaldı. Vırtuose'ye sonuna kadar katılıyorum o söyledi ne söylenecekse...Ayrıca Hiç bir müzisyen de diğer müzisyenin alet edevatını kullanıp kendininkini kullandırmamazlık yapmaz(Bkz. Anfi ve Zil)..Bu arada ben de Replikte ve Ank.Üni.'nde sizden sonra çalan grubun diğer gitaristiyim.. 8)
Yorum yapmıyoruz artık. Derdiniz anlaşıldı, bi daha da alet edevatınız yokken program yapmaya kalkışmayın haaa.

Ben ne diyorum sen ne diyorsun?? Bu kadar da mantıksızca konuşulmaz ki...Alet edevatsız gelen kendileri ahkam kesen kendileri..Kullandığınız anfiler kimindi onu da söyle...Yazık hakkaten yazık bırakın siz bu işleri, inanın müzik siz olmadan daha güzel olacaktır.. 8)

rock_u_ever demiş ki:
Ben ne diyorum sen ne diyorsun?? Bu kadar da mantıksızca konuşulmaz ki...Alet edevatsız gelen kendileri ahkam kesen kendileri..Kullandığınız anfiler kimindi onu da söyle...Yazık hakkaten yazık bırakın siz bu işleri, inanın müzik siz olmadan daha güzel olacaktır.. 8)

bu konuyu o gün replikte de konuşmuştuk... bize konsere çıkar mısınız dendiğinde ilk sorduğumuz soru alet edevat ne durumda olur hep... yine sorduk ve amfi var dendi... biz de peki o zaman dedik... zaten gelip amfileri görünce düşündüm biras direk mizere girsem diye pedaldan... çünkü daha önce de replikte size söylediğim gibi mixere girince kullanmak için yazdığımız tonlarımız hazırdı... fakat hiç bir şekilde sahneden inene kadar bize zillerinizi kullanmak istiyoruz gibi bir durum bildirilmedi... tekrarlıyorum, amfilerin de başka bi grubun olduğunu bilmiyorduk ve bilseydik emin olun elimizi bile sürmezdik... lakin bu durumun sakız gibi uzatılıp kişisel çatışma haline getirilmesinden müthiş rahatsızlık duyuyorum... sonuç olarak yaz sezonunda her pazartesi garage'da çalıyorduk ve kış döneminde de garage'da çalmaya devam edecek gibi görünüyoruz... bu demektir ki sizin söylediğiniz kadar da kötü değiliz...

replikte bizden sonra çıkan punk grubu (adını bilmiyorum özür dilerim) çalarken de en önde dinliyorduk ayrıca... fakat davulcu arkadaşın evine gitmesi gerekmesi yüzünden zilleri toplamak zorunda kaldık evet... eminim aynı durumda herkes aynı şeyi yapardı... grup olarak saat 11den sonra mekanda bulunma ihtimalimiz yoktu... bu sebeple de ekipmanımızı toplayıp gitmek istedik... kusura bakmayın bi dahaki sefere sahneye gitarımı da koyarım çalmak isteyen olur diye!!!

Ayrıca sırf sataşmak ve laf atmak için hesap açıp provakasyon yapmayı da hiç etik bulmuyorum... bunu da belirtmek istedim... hepinize kolay gelsin arkadaşlar....

ben yorum yapayımmm.... hızlı çalmışız yahu parçayı... programın neden çabuk bittiği anlaşılıyorr :twisted:

edit: imla (sinir oluyorum bu türkrock'a yazdığım her mesajı editlemek zorunda kalmaktan!!!)

Ankara Biziz Rock Bar'da 13 Ağustos 2005 Cumartesi Rock Alive #35 , Anti Organizasyon tarafından yapılacaktır.Saat 14:00 de kapı açılışı.Giriş 5 YTL.Bira 2.5 YTL .Sahne alacak gruplar:

Fas-On
Osiris
Voltron
Adres: Tunalı hilmi Cad.,No:106/6 (McDonald's karşısı) Kavaklıdere/Ankara

…Anti Organizasyon…

Anıl'ım bunlar sizin için gaz olsun..Babacım hiçbir eksiğiniz yok,tecrübe tecrübe,tecrübe..Başka bişey değil..Arkadaşlar Voltron müziği bırakmayacak,o kadar kolay değil bu işler..Öyle bir kalemde silinmiyor,emek var..Ki zaten bu sene bırakamazsınız müzik falan..Bursa'ya gelceniz daha :twisted: En kısa zamanda konuşuyoruz ve geliyosunuz Bursa'daki mekanımızda çatır çatır çalıyosunuz,ok..En büyük destek benden..Hadi bakalım..

Ya bazı arkadaşlar üşenmeden yeni account açıp ısrarla foruma bi şeyler yazıyolar nedendir anlamış değilim.Her neyse,muziği niye bırakıyoruz onu da hiç anlamış değilim.2 ay lık omrumuz kalmış ondan da haberim yok :LOL: ilginç yani.Aslına bakılırsa Voltron da işler oldukça yolunda gidiyor şu anda.Ufak tefek sorunlar her grupta olur biz de de boyle halledilimiycek bi sorun yok.Özellikle eleman sorunmuzun olduğunu açıkçası hiç düşünmüyorum.Vokalimizden de oldukça memnunuz.Fake account dan mesaj atmak hiç hoş bi şey değil varsa solenicek bi şey adam gibi kendi adınızla yazın buradaki herkes bilinçli insanlar ve eleştrinin eleştri olduğu surece olum ve ya olumsuz değerli olduğunu düşünen insanlar.Ama bu şekilde sadece karalama amaçlı yazıların bu fake şekilde gelmesi bizim aklımıza başka sebebler getiriyor...
Sonuç olarak biz burdayız yolumuza güzel güzel devam ediyoruz halimizdende oldukça memnunuz,halinden memnun olmayan fake arkadaşlarada eyvallah diyorum yolları açık olsun... :arrow:

hako demiş ki:
Anıl'ım bunlar sizin için gaz olsun..Babacım hiçbir eksiğiniz yok,tecrübe tecrübe,tecrübe..Başka bişey değil..Arkadaşlar Voltron müziği bırakmayacak,o kadar kolay değil bu işler..Öyle bir kalemde silinmiyor,emek var..Ki zaten bu sene bırakamazsınız müzik falan..Bursa'ya gelceniz daha :twisted: En kısa zamanda konuşuyoruz ve geliyosunuz Bursa'daki mekanımızda çatır çatır çalıyosunuz,ok..En büyük destek benden..Hadi bakalım..

şimdilik anılın yerine ben bi iki şey söyliim abi :) öncelikle eyallah desteğin için, ben bir zıwana sever olarak bursaya gelip de sizle çalmaktan müthiş zevk alacağımı söylemek istiyorum... bu cuma dinleyebildiğimiz zamanda da her zamanki gibi süpperdiniz, anılın yorgunluğu dolayısıyla erken çıkmak zorunda kaldık malesef ama :(
sevgili lupus'un da dediği gibi şu an işler voltron için gerçekten çook yolunda gidiyo aman nazar değmesin :roll:
bu dumdumts arkadaşın dediği 2 ay kalmış, müziği bırakın zart zurt gibi laflara kimse aldanmasın..bu arkadaşın bizle bi sorunu var galiba, garaj'daki sitemize de ilginç şeyler yazıyo sürekli..neyse kendi haline bırakıyorum onu da, nasılsa bıkacaktır diye düşünüyorum bizle uğraşmayı...
voltron gün geçtikçe iyiye gidiyo ve gidecektir, en azından aldığımız yorumlar bu yönde... (dumdumts gibi fake hesaplardan yorum yapan fake insanlardan değil, gelip de dinledikten sonra adam gibi yorumunu yapan insanlardan)

arkada?lar gerçekten tebrikler. çok be?endim. neden bu kadar üstünüze gelmi?ler onu anlayamad?m. amatör bi vokalin 2 saat sahnede durup da arada bi detone olmas? gayet normal bi olayd?r bence. ki bu çok rahat düzeltilebilir. ya çal???rs?n düzelir ya da parçay? çalmazs?n. ya da vokalin sesine göre çalars?n. herkesin sesi her ?ark?ya gidecek de?ilki...

neyse öyle kimsenin abartt??? gibi durum yok. bence gayet ba?ar?l?s?n?z. sahneye de çok yak???yorsunuz. aynen böyle devam edin derim ben ;)

Geri