4500 tl ye kadar gitar tavsiyesi

Her tür yapan bir insanım nerdeyse cleanlerinde distortion larında iyi olmasını isterim floyd rose olması farketmez . Yurtdışından allma imkanım var

O fiyata alacağın her gitar güzel olur fakat o kadar parayı vereceksen bir tarzın duruşun arzun olmalı diye düşünüyorum mesela ben alcak olsam usa deluxe telecaster alırdım çünkü hayranlık besliyorum o gitara tonuna duruşuna. Seninde bir tarzın karakterin bakış açın olmalı bence o kadar para dökmeden önce.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
hani yenisin ama paran var desem yazdigina bir anlam yuklenir
ama aksi halde bu butceye gitar alan birinin tarzi oturmus ve muzik acisindan kendini bilen biridir, bu kadar basit soru sormaz...
yanlis anlama sadece fikir yurutuyorum...
madem her tarzi yapiyorsun senin yerinde ben olsam bu iki markaya dikkatlice bakardim
PRS ve Gibson
linkler burda
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=14660&gid=758
http://www.thomann.de/se/prs_custom_24_mct.htm
4 yıldır bu işin içindeyim kardeşim ama blues ve thrash metali aşırı derecede seviyorum bunlar da uç durumlar bilirsin o yüzden bu yazıyı yazdım

her tazra gidecek gitarlar prs olabilir. ibanezin de bazı modelleri yatkındır. Gibson olabilir. Bir çok seçenek var. Aslında madem hem blues hem trash diyorsun bu kadar da bütçen varsa bir tane fender bir tane jackson la derim. Ya da şöyle söyleyeyim bir blues bir metal gitarı alabilrsin.

4 yıldır bu işin içindeyim kardeşim ama blues ve thrash metali aşırı derecede seviyorum bunlar da uç durumlar bilirsin o yüzden bu yazıyı yazdım
sifir olarak bu paraya iyi iki tane gitar alabilirsin
birinde clean tonlari cok iyi olur mesela fender strat
digerinde ise ver gain gitsin :) mesela schecter hellraiser

ama sifir almam iyice bakinir ikinci el temiz gitarda isimi görur dersen o paraya ikinci el cok kaliteli iki gitar alabilirsin
ha iki gitar alirsan elbette her iki tarza hakim olursun ve her iki tarzada da o tarzlara göre cok iyi tonlar alirsin ama ozamanda söyle bir sorun cikar ortaya
iyi clean icin ekipman baska, iyi sert tonlar icin ekipman baskadir, ki burasida ayri bir konu ve para demek :))

kolay gelsin...

O bütceye o zaman 2 tane gitar almak daha mantıklı olucaktır bana göre.Clean olarak tele-strat artık hangisinin ergonomisi ve sound unu seviyorsan 2. el usa birini alabilirsin.
Trash için ise dean in mustaine için ürettiği angel of death var.sıfır 3000 lira civarıydı.Ben olsam (birazda mustain sevdiğimden açıkcası) onu alırdım o bütçeye sıfır yada 2. el o bütçeye.

Benim önerim sağlam bir Jackson ve 2. el bir Amerikan Fender olacak. Alternatif olarak ise:
PRS SE Mikael Akerfeldt: Şu ana kadar denediğim en rahat gitar diyebilirim. Aynı gün 2-3 katı pahalı gitarlar(Aralarında Meksika Fender'ın da bulunduğu) da denedim ama o rahatlığı vermedi. Gitara aşık oldum ama 7 telli ve daha sert bi gitar almam gerektiği için almıyorum şu anlık. Yine de almak istediğim gitarlar sıralamasında en önceliklilerden. Ton olarak tatlı overdrive'lara birebir. Fiyat olarak da şu anki indirimle 1100 lira civarında.
Schecter: Blackjack ATX'in ve Hellraiser'ın gayet uygun olacağını düşünüyorum. 80'ler 90'lar diyosan Blackjack ATX bi adım daha önde gibi geliyo ama yine de yarın deneyip söylerim.

Tek gitar alıcaksan(ki açıkçası önermiyorum) PRS Custom 24 deneyemedim ama sağlam bir gitar olduğunu çok duydum ve dinleyerek tecrübe ettim. Bunun dışında Gibson Les Paul gayet mantıklı görünüyor. Bunların dışında müzik mağazalarına gidip teker teker dene derim. Verdiği hissiyatı beğenmediğin her gitarı direk es geç, aktif manyetiklere dokunma.

İki tarzı da tek bir gitarda çalayım dersen bir de sabit köprü olmasında senin için bir sorun yoksa bence SG Gibson Standart al. Üzerindeki özellikle 498t köprü manyetiği neredeyse her yola gelen bir manyetik. Yine 498t kullanılan Gibson LP'ler de var, onları da listeye alabilirsin. Tabii buraya yazdığımız kişisel bakış açımız ve kişisel zevkimiz doğrultusunda. Onun için ne alırsan al, iyice araştırarak ve deneyerek al.

Kolay gelsin

Aslında yazarken de içim gidiyor ben almalıyım diyorum. Bahsettiğim gitar şudur. Tam da bahsettiğin fiyat. Neck thru maun sap, maun gövde. HSS ve vintage tremolo. Her tarza gidiyor. Şu an ABD fiyatıyla satılıyor, sıfır olarak Pluton Music'te.
https://www.plutonmusic.com/products.asp?M=18&C=197&P=424

Bir de 2 HUMBUCKER ve Orj. Floyd Rose'lusu var ama benim aklım yukarıdakinde.
https://www.plutonmusic.com/products.asp?M=18&C=197&P=588

İlginç bir paylaşım ama konu 2.5 sene önceden kalma dostum:(

Geri