Prosesörün kendi sesini alabilmek için amfi yada hoparlör

Arkadaşlar prosesörümün kendi sesini almak istiyorum ama amfilerde gördüğüm kadarıyla prosesörü bağlayınca ses daha değişik oluyor. Bana önerebileceğiniz bir şey varmı prosesörün kendi tonunu alabileceğim bi amfi yada hoparlör gibi hiç anlamıyorum bu işlerden yardım ederseniz sevinirim

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Amfiye bağlayınca çamur bi ton oluşuyor ve dayanılmaz bir ses veriyor. Amfim boston 15w efektleri karışıyor prosesör ve amfinin.

http://www.tech21nyc.com/products/powerengine/powerengine60.html
Yukarida linkini verdigim amfi senin aradigin ozellikte
sadece procesor veya pedalin tonun kullanmak istiyorsan bu tur amfilere ek olarak keyboard amfileride kullanabilirsin
ayrica referans monitoru kullanirsanda tonda herhangi bir degisiklik olmadan istedigini yapabilirsin

bunlara para vermek istemiyorum diyorsan kendi amfinde ki ( eger varsa ) cd in veya return girisine takabilirsin tonun minimum derecede etkilenmesini istiyorsan

Bu iki şekilde olur,

1. Amfi rengi vermeyen naturel tonda direkt olarak kabine ohm çıkışlı preamfiye takmak (örnek: EHX magnum pedal)
2. ya da amfinin arkasındaki send return girişlerine bağlayarak.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
aegnorluinwe zaten clean kanalından ses alıyorum buna rağmen kötü çıkıyor.

alperrrr amfide cd in veya return yok işte malesef. bu arada referans monitoru nedir?

Atalay Hocam send return olayını az çok biliyorum ama bu özelliği taşıyan uygun fiyatlarda amfi yokmuş sanırım biraz araştırmıştım. Amfi için maximum 350 lira bütçem var. Bu arada 1.söylediğini anlayamadım

ESI nEar 05 experience alıyorsun ve keyfine bakıyorsun.
Ucuz ve en iyi çözümdür kendisi.
Arakdaşın verdiği 350 lira limitine bakaraktan o mönitörün pek uygun bir aralıkta olmadığını söyleyebiliriz :D

Aslına bakarsan kaliteli bir ses sistemiyle istediğini az çok yapabilirsin. Onun dışında power amfilere, monitörlere vs bakman gerek. Atalay abinin gönderdiği linklerdeki de power amfi zaten.

Arakdaşın verdiği 350 lira limitine bakaraktan o mönitörün pek uygun bir aralıkta olmadığını söyleyebiliriz :D

Aslına bakarsan kaliteli bir ses sistemiyle istediğini az çok yapabilirsin. Onun dışında power amfilere, monitörlere vs bakman gerek. Atalay abinin gönderdiği linklerdeki de power amfi zaten.
opss.. okumamışım o limiti. Özür dileyerek uzaklaşıyorum : )

amfinin "send-return" bağlantıları varsa prosesörün ses çıkışını return'e girerek bir nebze daha mantlıklı bir ses almak mümkün olabiliyor. (bilimum fender (combo), engl ve mesa amfilerde denedim ve iyiye yakın sonuçlar aldım, marshal combo amfilerle de denedim ama bu amfilerde return'den girsem de amfinin bas/mid/treble ayarları yine de aktif oldu ve bu yüzden de amfi karakteri baskın oluyor, pek iyi olmadı)
bunu yaparken mümkünse prosesörün ayarlarında "cabinet simulator" varsa kapatmak lazım gelmektedir, yoksa zaten çok fena :). (axe fx ultra ile denedim)
ama en iyisi yine cabinet sim kapalı bir şekilde bir power amfiye girip kabine girmektir. (transistörlü fender PA amfisi ve lambalı Mesa Boogie Fifty Fifty ile roadster 2x12 cabinet ile denedim)

Geri