Turkrock gitaristlerinin kullandığı penalar

LUCKY_13_IRON_CROSS_100_2.jpg
,

penalars.png

Hikizume çok güzel pena fakat büyük,
Jazz III çok güzel pena fakat küçük,
Black Ice çok güzel pena fakat elden kayıyor,
Dugain çok güzel pena fakat parmağın oturduğu kısım biraz geride kaldığı için harmonik vuramıyorsun,
Planet Waves çok güzel pena fakat ince.
:(

steve vai ile jazz 3 iyi gibi.Ama sanki kalın tellerde steve vai ibanez, solo da ise jazz 3 daha iyi gibi.Jazz 3 çok sert ritim atarken esnemiyor bu da penayı hakimiyetini kırıyor.Bir de demişlerdi inanmazdım ama kırmızı jazz 3 siyahtan daha iyi gibi kaymıyor ele daha iyi oturuyor bana da çok saçma gelmişti ama bu önerme sadece renkleri farklı diye, denedim sanki kırmızı daha iyi gibi bilmiyorum.

paul gilbert kullanan arkadaşlar, çok kaymıyor mu o pena? ben yara bandının kenarlarını kesip üstüne yapıştırdım öyle kullanıyorum yoksa imkansız :D

Dugain babydug acetate ve dava grip tips (yol arkadaşlarım, terleyen ellere birebir) haricinde; çok beğenilen jazz 3 ve black ice ı sevmedim rahat değiller. dadi nin penaları ilk zamanlar güzel geliyor fakat bir müddet sonra intihar sebebi oluyor :) jim dunlop tortex ler de terleyen ellere birebir fakat "ah uçları sivri olsaydı" demekten kendimi alamıyorum.. (çakıyla bıçakla sivrelttin mi de olmuyor arkadaş biçimsiz duruyor sevmiyorum buradan jim dunlop tortex penasını üretenlere sesleniyorum; "lütfen şu penanın sivri olanlarını da yapalım. altenate picking i seven ve elleri terleyen insanları düşünün! Lütfen bilinçlenelim :) )

Dugain babydug acetate ve dava grip tips (yol arkadaşlarım, terleyen ellere birebir) haricinde; çok beğenilen jazz 3 ve black ice ı sevmedim rahat değiller. dadi nin penaları ilk zamanlar güzel geliyor fakat bir müddet sonra intihar sebebi oluyor :) jim dunlop tortex ler de terleyen ellere birebir fakat "ah uçları sivri olsaydı" demekten kendimi alamıyorum.. (çakıyla bıçakla sivrelttin mi de olmuyor arkadaş biçimsiz duruyor sevmiyorum buradan jim dunlop tortex penasını üretenlere sesleniyorum; "lütfen şu penanın sivri olanlarını da yapalım. altenate picking i seven ve elleri terleyen insanları düşünün! Lütfen bilinçlenelim :) )

Tortex artik bircok farkli modelde uretiliyor, Tortex Sharp, Tortex Sharp Tip, Tortex Jazz vs gibi modeller var, denk gelirse onlari bir dene.

Mesela:
http://www.musiciansfriend.com/search/search.jsp?sB=r&question=tortex

paul gilbert kullanan arkadaşlar, çok kaymıyor mu o pena? ben yara bandının kenarlarını kesip üstüne yapıştırdım öyle kullanıyorum yoksa imkansız :D
valla elim çok terlediği halde elimden kaymıyor kırmızı PG penaları. ayrıca bi kere cebimde unutmuşum ve çamaşır makinesinde yıkanmış. çıktığında dışındaki kaygan zeminin bi kısmı gitmiş. böylelikle daha da elime oturan bi pena haline geldi :D

uze3yty4.jpg

Hepsi ni kullanmam. Genelde jazz3 kullanırım, çalım stilim için hızlı penalamalarda daha rahat. Arada 073 leri kullanırım. Jazz 3 en rahat ettiğim pena

Geri