Turkrock gitaristlerinin kullandığı penalarBu kadar pena icinden en rahat ettigim iki penam kenarda duranlar. Özellikle ındıan rosewood olan modeline hastayim (öbürüde buffalo kemiği).O kadar plastik pena alacağıma keşke 3-4 tane daha timber tones alsaydım. Ton olarakta calım rahatlığı olarakta cok başkalar. Plastik penalarıda zaman zaman kullanıyorum ama timber tones lara bir kere alıstım mı plastık olanlar (özellikle küçük olanlar)ele tuhaf geliyor. Plastik olanlardan ise J-Pler ve ibanez extra heavyleri seviyorum. Yuvarlak uçlu penaları genelde sadece ritim gitarda kullanıyorum (ritim gitarda tok bir ton alabilmek için). Ama sarı Tortex 0.73 lerin yeri gerçekten ayrıdır. Dunlopun en sevdiğim penalarından.
Kırmızı jazz III yok , cık cık cık olmamış , adettendir ister bir tane :D
 
Tuning ve buna bağlı olarak tel kalınlığına göre farklı pena kullanıyorum. 0,42' tellerde 0,88 Tortex, 0,46'-0,52' arası 1,50 Dunlop Max-Grip, 52' ve sonrası ise 2 mm Dunlop Chubby.
 
Yıllar içinde onlarca farklı pena denedikten sonra; Dunlop Delrin 1.5 mm
Dunlop delrin'in şekli ve malzemesi ile dunlop max gripteki tırtık olayı kombine edilirse o penayı kendi adıma pick of destiny ilan ederim o derece :D
Dunlop yapana kadar Dava Grip Tips Delrin'i deneyeceğim, bir bakalım :)

 


Petrucci pena en sık elime aldığım ama cleanleri cidden kötü. Geçenlerde primetone jazz3 aldım tamamdır dedim onunda xl'i (veya yeni petrucci, Tosin...bu maddeden yeni sig. penaları var) gelince birkaç tane alıp yoluma devam edeceğim. Eldeki jazz3 tip olanı biraz çabuk eriyor gibi ama yinede değer.
 
Paul Gilbert Ibanez'e kıran girmesinden mütevellit Fender Heavy'ye transfer oldum. Ama kontaklarımdan hala en azından muadili penalar da aramaktayım.
 
Üst
AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler