Duyulmadık,bilinmedik filmler

ya arkadaşlar alman yapımı bi film vardı.türkçeye deney olarak çevrildi.böyle bikaç adamı toplayıp psikolojik baskı yapıyolardı.sonunda da büyük bi para ödülü vardı galiba.bu filmin orjinal adını bilen var mı :?: varsa çok sevinirim.

BloodyPoem demiş ki:
ya arkadaşlar alman yapımı bi film vardı.türkçeye deney olarak çevrildi.böyle bikaç adamı toplayıp psikolojik baskı yapıyolardı.sonunda da büyük bi para ödülü vardı galiba.bu filmin orjinal adını bilen var mı :?: varsa çok sevinirim.

O filmi seyrettim, orjinal ismi "Das Experiment"
güzel bi filmdi bence, ayrıntıları beyazperde.com da bulabilirsin de..

ben bi alman filmi "deney" seyrettim bi süre önce ama baktım da benim seyrettiğim film sanırım bu "das experiment" değil konu olarak.benzerlikler var ama benim seyrettiğim filmde bi alman hastanesinde bi grup doktor kendi aralarında insan kaslarının geliştirilmesi için deneyler yapıyorlardı.sonra bunların yaptıkları çalışmalar sonucu denek çıldırmaya başlıyor ve sonunda ölüyordu.işin ilginç yanı deneyleri başkaları üzerinde değil kendi üzerlerinde deniyorlardı.bayağı zaman oldu ben izleyeli,adının da "deney" olduğunu ve alman yapımı olduğunu hatırlıyorum ama sizin bahsettiğiniz konuyla aynı değil.acaba bu filmin ikincisi falan çekildi mi?çekildiyse ikincisi olabilir mi benim izlediğim?

thyrenia demiş ki:
ben bi alman filmi "deney" seyrettim bi süre önce ama baktım da benim seyrettiğim film sanırım bu "das experiment" değil konu olarak.benzerlikler var ama benim seyrettiğim filmde bi alman hastanesinde bi grup doktor kendi aralarında insan kaslarının geliştirilmesi için deneyler yapıyorlardı.sonra bunların yaptıkları çalışmalar sonucu denek çıldırmaya başlıyor ve sonunda ölüyordu.işin ilginç yanı deneyleri başkaları üzerinde değil kendi üzerlerinde deniyorlardı.bayağı zaman oldu ben izleyeli,adının da "deney" olduğunu ve alman yapımı olduğunu hatırlıyorum ama sizin bahsettiğiniz konuyla aynı değil.acaba bu filmin ikincisi falan çekildi mi?çekildiyse ikincisi olabilir mi benim izlediğim?

Evet seyrettiğin film das experiment değilmiş, keşke orjinal ismini hatırlayabilsen, aynı isimde bir devam filmi olucağını sanmıyorum :)

alman filmi olduğundan ve adının türkçeye "deney" olarak çevirildiğinden de eminim,hani "das experiment-2" falan olabilir mi diye düşündüm ama değil galiba.digiturk'te izledim.sanırım moviemax'lerden birinde.ama uzun zaman oldu.belki bi kaç yıl olmuştur.hay allah yaa kafama takıldı şimdi!!!digiturk'ün kendi sayfasında da arama yaptım ama bununla ilgili bişey bulamadım.acaba yanlış mı hatırlıyorum?

almanya'da bi hastanede doktorların kurduğu bi birlik ve bu birliğin kendilerini denek olarak kullanarak yaptıkları insan kasının gelişimi üzerine deneyler..bu deneylerde kasların içine bir madde yerleştiriyorlar ve kasların normalden kat kat hızlı çalışmasını sağlıyorlar ama yan etkileri korkunç.ölüme kadar gidebiliyor.olayın geçtiği hastaneye yeni gelen genç bi doktor da bu deneysel doktor birliğine katılşıyor ama gerçekleri gördükçe ayrılmak istiyor.ama bi çeşit tarikat halini alan birlikten çıkması kolay olmuyor,başı epeyce belaya giriyor.konusu kısaca böyle benim izlediğim "alman deneyi"nin.bilen/hatırlayan varsa söylesin lütfen,cidden kafama takıldı...

Tahminimce o filmi Digitürk Moviemax 2'de izledin. Ben de tam başından değil ama denk gelmiş ve izlemiştim bahsettiğin filmi. İsmi de gerçekten "Deney" olarak çevrilmişti. Yanlış hatırlamıyorsun yani.

hımm ama şöyle birşey var, Türkler genelde yabancı film isimlerini çevirirlerken sallıyorlar, alakasız şeyler koyabiliyorlar, böyle birşeye denk gelmiş olabilirsin. Görünüre bakılırsa tek ortak nokta filmlerin Alman yapımı olamalrı.

evet anarchist moviemax'lerden birinde izlediğimi hatırlamıştım.(hoş,her iki moviemax'te de aynı filmleri veriyorlar ama..) filmi bilen ve hatırlayan biri çıktığına sevindim.hayal gücüm beni yanıltıyor mu diye endişelenmeye başlamıştım.:)bu arada erhan, tek ortak noktaları alman filmi olamaalrı değil anlaşılan.bi diğer ortak noktaları da iki filmde de korkunç sonuçlar doğuran deneyler yapılıyor olması.yalnız "das experiment"i de merak ettim şimdi,bulup izliyim bari...

eskiden çine beş te duyulmadık fransız filmleri olurdu güzel filmler olurdu
şimdi filmlerin adını duymuruz oyüzden dvd almaya gidince bildiklerimizi alıyoz riske girmiyoruz ama tv de olunca bu filmler yayın yönetmenlerince sçiliyodu duyulmamış iyi filmler izliyoduk şimdilerde digital platformlarda var yine galiba duyulmamış filmler var

dün bi film izledim hard candy diye aklı selim hiç bir insanın bu filmi izlemesini tavsiye etmiyorum.hayatımda izlediğim en kötü filmdi.benden uyarması.....

Layne_Staley demiş ki:
derzu uzala, duyulmuş bir film gerçi ama eskiliğinden ötürü buraya yazıyorum, yoksa akira kurosawa'ya saygısızlık ama... Var mı izlemiş olan?

valla hiç duymadım filmi o kadar da film izlerim ama utandım bak şimdi :oops: öneriyosan hemen biyerlerden edinip izleyeyim...

terra patrick'in tüm filmlerini izleyin derim.
*editörün seçimi
(sanatsal sahnelerde mevcut ama genelde nü çalışılmış. kübüst bir kaç şekilde verilmekten kaçınılmamış yinede. skolastik olarak düşünürsek direkt olarak ergenlik çağına hitab edilmiş bu hatunun oynadığı filmlerde =) )

phoebus demiş ki:
Layne_Staley demiş ki:
derzu uzala, duyulmuş bir film gerçi ama eskiliğinden ötürü buraya yazıyorum, yoksa akira kurosawa'ya saygısızlık ama... Var mı izlemiş olan?

valla hiç duymadım filmi o kadar da film izlerim ama utandım bak şimdi :oops: öneriyosan hemen biyerlerden edinip izleyeyim...

tabi ki öneriyorum. solaris ya da a space odyssey gibi ağır işlenen filmlerden hoşlanıyorsan bu filmi de seversin(yanlış anlama konu olarak benzer değil işleniş biçimi/hızı bakımından). Ben şahsen mutlaka öneririm. Hem Kurosawa ustayla tanışmak demek dünyaya başka bakmak demektir bence, göremediğimiz pek çok şeyi gösterdiğine inanıyorum...

dersu uzala enfes bir filmdir kurosawa ulkesinde bir donem nedense rağbet görmeyince rusya ya kadar giderek bu filmi yapmıştır çok kaliteli bir film herkese tavsiye ederim bende.

Bu arada son donemde izlediğim queen margot(la reine margot) ve grand silece adlı filmleride tavsiye ederim.Gerçi pek duyulmamış sayılmazlar ama.

yorumların hepsini okumadım izleyen varsa yorumlarını yazsın SHUTTER!!!şu ana kadar izledigim en iyi korku filmiydi diyebilirim...filmin her karesinde koltuktan sıcramıştık ki izlerken aramızda erkek arkadaslar vardı onlar bile korkuyla sıçradılar yerlerinden...filmin konusu fotografcı bir adamın eski sevgilisi...adam kızı unutalı çok olmuş ve başka biriyle beraber..yalnız kız buna baglanmış ve çok sevmiş adamsa kızla tabiri caizse dalgasını geçmiş,gönlünü eglendirmiş buna ek olarak bir gün laboratuvarın birinde arkadaslarını kıza tecavüz ederlerken yakalıyor kız ondan yardım etmesini istiyor çırpınıyor ama herif bi de arkadaslarına uyup kızın ırzına geçerlerken fotograflarını çekiyor..sonra adam fotografcı ya çektigi resimleri yıkarken bir yüz görüyor resimlerle ilgisi olmayan..ki film bununla başlıyordu şimdi hatırladım..kız arkadasıyla resimlerde alakasız ortaya çıkan silüetler,yüzler,insanları inceleyen ve bilgisi olan bir adama gidiyorlar..resimleri gösteriyorlar..adam "Bazen bizi seven,özleyen insanlar bize yakın olmak isterler,yada çok kırdıgımız üzdügümüz insanlar." diyor.adam durumun farkında eski sevgilisi oldugunu tahmin edebiliyor ama kız arkadasının haberi yok ona yardım etmeye calısıyor..ölen eski kız arkadası kendisine tecavüz eden arkadaslarını teker teker öldürüyor...adamlar ya apartmanın tepesinden düşüyor yada garip bir şekilde ölüyorlar anlam yükleyemiyorlar ölümlere ama esas oglan sıranın kendisine geldigini tahmin ediyor...adamın kabuslarına giriyor gerçekmiş gibi bir kabusunda adamın yorganını çekiyordu yavas yavas ve kızı görüyor bir keresindede apartmanın duvarlarına yapışık merdivenlerden kaçmaya çalışırken onun peşinden geliyordu...adam iyice kötüleşiyor ve psikolojisi bozuluyor..çare olarak kız arkadasıyla kızın evine gidiyorlar kızın annesi karşılıyor onları ve kızın yukarda odasında oldugunu söylüyor..adam sevgilisiyle kızın odasına çıkıyor ve kızın yatakta ölü bir iskelet halinde yattıgını görüyorlar...kızın annesiyle konuşuyorlar ve onların inanışlarına göre kızı yakmaları gerektiğini söylüyorlar kızı yakıyorlar...ama burda bitmiyor tabii..filmin sonuna dogru adam tek kalmış,sevgilisi kıza yaotıklarını duyup onu terk etmiş..salonda tek başına..bir takım sesler duyuyor flaş sesleri..foto makinesini buluyor ve çıkan fotolara bakıyor..kız arkadasıyla uyurken ve onlar tarafından çekilmeyen bir çok fotograf...ve unuttugum bir şey..belki en öenmli şey adam sırt ve boyun agrılarından şikayet ediyor sürekli ve bir gün doktora gidiyor omurgasında bir egrilik buluyorlar ve tartıya çıkınca bir 50 kilo fazla geliyor...adamın sonu:tımarhaneye kapatılıyor ve egri bir vaziyette yatakta sallanıyor üzerindede ölü kız arkadası eski günlerinde oldugu gibi sırtına binmiş ve sallanıyor...eski esvgilisi sevdigi adama kapıdan bakıyor kızı göremüyor tabiiki...sadece adama görünüyor esas kız...

Geri